Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

"Я не буду підміняти прокурора або суддю..."

весь Кіровоград

Вчора відбулася зустріч голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Вадима Черниша з представниками частини трудового колективу УТП "Кіровоград". Губернатор надав офіційний коментар щодо ситуації, котра склалася навколо згаданого підприємства:

"По-перше, хотів би сказати, що не можна називати пана Губарєва представником колективу. Пан Губарєв представляє власний інтерес та інтереси великого бізнесу, а не інтереси простих робітників. Люди, які прийшли на зустріч, є одночасно і акціонерами і представники трудового колективу, тому їх інтерес – це інтерес бізнесовий, а не тільки інтерес, як нам представляють, трудового колективу.

По-друге, я вважаю, що зустріч пройшла не конструктивно, це методи шантажу і фактично методи рейдерства, але по відношенню до органів влади - вимагання рішення і висування своїх вимог. Вони вимагають, щоб я звернувся до народних депутатів, і ми всі разом завели їх до приміщення УТО. Вони закликають мене порушити закон – стати на бік однієї із сторін конфлікту, закликають мене підмінити судові та правоохоронні органи. Ми живемо у демократичній країні, і зараз не 1937 рік.

Особливо мене непокоїть той факт, що ініціаторам акції сприяють люди, які називають себе представниками засобів масової інформації – центральних телевізійних каналів та друкованих видань, але ми отримали підтвердження, що це представники "липові". Вчора фактично була спроба захопити будівлю адміністрації, люди, які займаються рейдерством інших дій не знають. Прикро, що у цих подіях використовують і працівників УТП "Кіровоград".

Я запропонував сьогодні учасникам зустрічі визначити, що необхідно зробити мені як голові обласної державної адміністрації, і почув наступну відповідь: "Ви влада, ви і вирішуйте, заведіть нас в приміщення". Це хибний шлях. Це незаконний шлях.

Намагання політизувати ситуацію є – це і апелювання до Майдану, і апелювання до вищих органів влади. За цим стоять конкретні люди, я можу назвати прізвища - це відомий підприємець Гриб, це народний депутат Матвієнко – вони мені особисто телефонували і просили допомогти. Пан Гриб працював заступником у пана Матвієнка – це добре згуртована команда. Їм варто замислитися – чи варто сьогодні, напередодні виборів, дестабілізувати ситуацію в обласному центрі заради власних бізнесових інтересів. Вчора у пікеті брав участь і один з кандидатів на посаду міського голови, я хотів би також звернутися і до нього з проханням не використовувати такі брудні речі у своїх передвиборчих кампаніях. Цим людям також слід замислитися над тим, який імідж Кіровоградщині вони створюють своїми діями.

Щодо моїх дій – вони будуть виключно в межах закону. Я не стоятиму на боці однієї або іншої сторони. Люди це розуміють. З'ясування господарських проблем - це справа судових органів, втручання в судові процедури з боку адміністрації не буде. Якщо знову иматимуть місце спроби захопити будівлю обласної адміністрації, дестабілізувати ситуацію – відповідь влади буде адекватна. Я спілкувався з Міністром внутрішніх справ, маю підтримку органів влади, і якщо мене змусять піти на непопулярні заходи, я на них піду з єдиною метою – навести лад і не допустити хаосу. Ще раз наголошую, вирішення конфлікту - компетенція судових органів і прокуратури. Я запропонував цілком законний та логічний шлях - ви приносите судове рішення, а всі органи, які мають його виконувати – будуть виконувати та сприяти його виконанню. Відповідь на цю пропозицію була наступна: "Це довго – давайте зараз…" Закон порушувати не можна – це єдина моя відповідь.

У мене є інформація, що в ніч з 31 грудня на 1 січня знову будуть намагатися захопити універмаг – використати свята для захоплення, знову дестабілізувати ситуацію; якщо інформація підтвердиться, то ми будемо вимушені вжити всіх заходів, щоб кіровоградці не страждали. Хтось хоче не дати людям відпочити – це великий цинізм. Щодо "бажання" пана Губарєва зустрітися, то хочу сказати, що до 26 грудня він не був у мене жодного разу, з його боку не було ніяких спроб поговорити. І лише 26 грудня таке "бажання" разом з гучномовцями з'явилося.

Зустрічатися з представниками колективу можна лише на тих умовах, коли є можливість діалогу, а не взаємних образ, вчора така можливість була надана, але учасники пікету відмовилися нею скористатися. Зустріч не було заплановано, але якщо люди прийшли з гучномовцями – я маю скасувати всі важливі зустрічі, заблокувати вирішення всіх фінансових питань наприкінці року, полишити Олександрію з проблемами шахтарів, знехтувати проблемами знедолених дітей - питання влаштування новорічних свят та вислуховувати проблеми бізнесу, проблеми, які мають вирішуватися судом, а не адміністрацією?!

У мене інші пріоритети – це соціально незахищені категорії населення, які потребують постійної уваги. Законність та правопорядок - понад усе, тому будь-які дії, які можна розцінити як неповагу до органу влади, отримають адекватну відповідь. Має бути рівний діалог, а не звинувачення, аналіз ситуації, конструктивна позиція з усіх боків. Адміністрація має чітко виписані повноваження, і я не буду підміняти прокурора або суддю".

Теги новости:
УТО
Вадим Черныш
Николай Губарев
голодовка
пикеты
рейдеры
рейдерские захваты
рейдеры
рейдерство

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS