Історія вітчизняної валюти
ОДТРК
Про історію грошового обігу на території України починаючи з ХVІІІ століття та про виникнення української національної валюти – гривні, - розповідає виставка, яка відкрилася в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї.
Серед експонатів виставки – монети і паперові гроші, які були в обігу в Російській Імперії з 1730 року. В період утворення Української Народної республіки виникла особлива для українців валюта – карбованець. Автором оформлення цих грошей був художник–графік Георгій Нарбут. З випуском нарбутівських купюр пов'язують вибір тризуба як Державного Герба України. Бо вперше саме цей художник звернув увагу на тризуб як знак, характерний для найдавніших національних грошей України – злотників та срібняків князя Володимира.
На виставці представлені також купони радянських часів та гроші, що були в обігу в перші роки Незалежної України. Сучасні пам'ятні та ювілейні монети розповідають про видатних діячів України, про духовні скарби, пам'ятки давніх культур, українські свята й обряди. А друкована інформаційна продукція, яка також розміщена на виставці, буде цікава всім нумізматам.
- Теги новости:
- история Украины
- деньги
- история денег
- история гривни
- Георгий Нарбут
- нумизматика
- Кировоградский областной краеведческий музей
- музеи
Новости в тему:
- Вшанування українського козацтва стає новою модою? — Прес-служба ОДА
- У Кіровограді розробляють пам'ятний знак для унікального скіфського поховання — Кіровоградська обласна рада
- Кіровоградську пам'ятку архітектури відреставрують до кінця року — Прес-служба ОДА
- 22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни — Прес-служба ОДА
- У Кіровограді відбувся концерт всесвітньо відомого піаніста — канал «Кіровоград»
Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).
Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.