Епідемія чи випадковість?
Интернет-издание
Останні два літні місяці позначилися у Світловодську трьома смертями, причиною яких став синдром набутого імунодефіциту (СНІД). За нашими даними, усі троє померлих були хронічними наркоманами: 34-річний Олександр помер у лікарні, двоє інших – 18-літній Анатолій і 30-річний Олег - після нетривалого перебування у стаціонарі світловодської ЦРЛ, померли вдома.
Для тихого і невеличкого нашого містечка це, безумовно, значна кількість летальних завершень найнебезпечнішої хвороби останніх десятиліть. Чи доводиться говорити про епідемію? Чи достатньо захищеними почувають себе громадяни поряд з ВІЛ-СНІД-інфікованими? Ці та інші запитання ми адресували Олександрові Кришеню, завідувачеві шкірвендиспансеру, який згідно наказу по ЦРЛ є координатором з питань профілактики ВІЛ-СНІД у Світловодську і районі.
Це випадки для нас, на тлі щорічного скорочення населення України на 450 тисяч чоловік, дійсно показові, з сумом констатує пан Кришень. На жаль, продовжив він, медики у даному випадку відчувають свою безпорадність насамперед через брак гідного фінансування профілактичних заходів щодо виявлення хворих на ВІЛ-СНІД та подальшого медикаментозного лікування цієї групи хворих. Так, Міністерством здоровохорони на нашу область було виділено у цьому році 350 тисяч гривень – на ці кошти медичні установи області зобов’язані обстежити 5% населення. У Світловодську ми маємо обстежувати близько 800 чоловік щомісячно. І, дійсно, поки були кошти, у травні була справжня „навала” ВІЛ-інфікованих. Але гроші на обстеження швидко вичерпались. Через що протягом останнього місяця відповідні служби ЦРЛ не мають змоги обстежувати на ВІЛ-СНІД навіть вагітних жінок. На даний момент тестуються лише донори. Це інакше, як злочином і назвати не можна, переконаний Олександр Кришень. За його словами, світловодських медиків не назвеш пасивними спостерігачами – на кожній обласній нараді по ВІЛ-СНІД вони активно привертають увагу обласного медичного начальства. Щойно завідуюча жіночою консультацією написала листи на адреси обласного акушера-гінеколога та головного лікаря обласного Центру з профілактики ВІЛ-СНІД, у яких вона не просить – вимагає – вжити термінових заходів у виправленні критичної ситуації...
Про епідемію ВІЛ-СНІД, наголосив пан Кришень, говорити поки що зарано. Що ж до умов перебування хворих на цю хворобу на стаціонарах, він зазначив, що медперсонал робить все можливе, аби максимально обмежити контакти ВІЛ-СНІД-інфікованих з іншими хворими – вони окремо від решти харчуються і знаходяться в окремих палатах. Щоправда, користування окремими кімнатами гігієни забезпечити в даний момент не реально.
Отже, підводячи підсумки розмови з координатором з питань профілактики ВІЛ-СНІД у Світловодську і районі і не вдаючись до її коментарів, хочеться спитати: невже тест на ВІЛ-СНІД такий дорогий, що він не проводиться навіть для вагітних? А щодо епідемії...Як можна дізнатися – є вона чи нема – коли тестування на цю хворобу призупинене?..
- Теги новости:
- медицина
- ВИЧ
- СПИД
- Светловодск
- профилактика
- доноры
- донор
- беременные
- наркоманы
- группа риска
Новости в тему:
- На Кировоградщине из-за врачебной халатности умерла женщина (видео) — Комсомольская правда
- До перинатального центру у Кіровограді братимуть не лише з патологіями — Гречка
- На Кіровоградщині госпіталізовано більше 200 хворих на грип — весь Кіровоград
- На Кіровоградщині порушено кримінальну справу проти лікаря — Новини Кіровоградщини
- Лікарня у Світловодську мало схожа на медичний заклад — Коментарі: Кіровоград
Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).
Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.