Дитина отримала обмороження кінцівок I та II ступенів
ХайВей
Мешканка одного із сіл Новоукраїнського району Кіровоградської області так «дбала» про власну чотиримісячну дитину, що та отримала важкі обмороження кінцівок.
За свої тридцять сім років Галина М. встигла народити чотирьох діточок. Однак доглядати за ними з дозволу сказати мати не збиралася. Роботи ні вона, ні її співмешканець, в будинку якого жила родина, не мали, перебивалися підробітками по господарству в односільчан. Не відмовлялися й від грошей, що їх держава виплачувала на дітей, хоча витрачали їх переважно на оковиту. Наслідком такого асоціального способу життя стала судова справа. Що її порушили минулого року проти Галини за неналежне виконання нею батьківських обов’язків. Готе-мати залишила діточок самих у холодній хаті посеред зими. У результаті на той час найменша дитина отримала серйозні обмороження кінцівок, загальне переохолодження організму. Втім, покарання за скоєне жінка уникла: відповідно до чинного законодавства, вона потрапила під амністію.
На жаль, каятися після такого випадку Галина не збиралася, продовжуючи звичний для неї спосіб життя. Щоправда, у перервах між вживання оковитої, встигла народити ще одного хлопчика, Миколку. Взимку вже нинішнього року від «маминої опіки» постраждав він. Як і минулого разу, чотиримісячний хлопчик був кинутий напризволяще у холодній хаті, яка тривалий час не опалювалася. Коли на плач дитини до приміщення зайшли люди, вони були просто шоковані. Ручки і ніжки дитини вкрилися льодом, Миколка отримав обмороження кінцівок I та II ступенів, сильне загальне переохолодження організму, був виснажений голодом. Після надання необхідної медичної допомоги його було направлено до будинку маляти в Кіровограді.
За звинуваченням у злісному невиконанні батьківських обов’язків, залишення дитини у небезпеці судом першої інстанції Галину засуджено до чотирьох років позбавлення волі. Її також позбавлено батьківських прав. У апеляції до суду вищої інстанції Галина просила не давати їй реального покарання, обмежившись умовним. Переконувала суд, що дбатиме про дітей, а ще – звинувачувала правоохоронців у тому, що вони «не до кінця розібралися у справі, бо то все співмешканець винен, він не давав можливості доглядати за дітьми». Звісно, подібні аргументи суддів не переконали. Апеляційний суд області залишив вирок без змін. Своїх дітей Галина зможе побачити лише після чотирирічного перебування за ґратами.
Мяко кажучи дивною у цій ситуації є позиція місцевої влади, органів соціальної опіки, які просто не могли не знати про те, що відбувається в родині Галини. Тим паче - після першого випадку з дитиною. У більшості країн Європи, у США, Канаді батьків можуть позбавити батьківських прав лише за те, зо вони дозволяють собі залишити на кілька годин дитину без гагляду. Наша ж байдужість до чужого життя не інікше як шокує. Навіть коментувати нічого не хочеться.
P.S. З етичних міркувань імена засудженої та її дитини змінено.
- Теги новости:
- невыполнение материнских обязанностей
- лишение родительских прав
- тюремное заключение
- суд
- младенец
- многодетная мать
- женский алкоголизм
- неблагополучная семья
- нарушение прав ребенка
Новости в тему:
- Суд решил, что в деле о смерти курсанта и инструктора ГЛАУ... пострадавших нет — Украина-Центр
- Кому дістанеться кіровоградський «центр сатаністів»? — весь Кіровоград
- С экс-мэра Кировограда сняли обвинения во взяточничестве — Главред
- Прокуратура требует пересмотреть дело об убийстве в кировоградском Дендропарке — Украина-Центр
- Государство заплатит кировоградскому еженедельнику 14 тысяч евро — Корреспондент.net
Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).
Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.