Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Вода у Кіровограді стане найдорожчою в УкраїніВода у Кіровограді стане найдорожчою в Україні

Вечірня газета

Піднімати тарифи на воду чи ні? Така дилема минулого понеділка постала перед членами виконавчого комітету міської ради. Адже саме в їхній компетенції підвищення тарифів на комунальні послуги. Тим паче, що вже повним ходом триває так зване обговорення нових тарифів на теплопостачання, які із 3 гривень 95 копійок за квадратний метр "підскакують" до 5 гривень 30 копійок. Процедура регуляторного акта, під яку підпадає будь-яке підвищення тарифів на комунальні послуги, вже набрала обертів, і слово лише за громадськими слуханнями, які влада організовує у своїх стінах.

Як проходитимуть ці слухання, здогадатись неважко, з огляду на вміння причетних до цієї справи заформалізувати процес. Але справа навіть не в тім. Просто щороку нас, споживачів, ставитимуть перед фактом економічного обґрунтування тарифів, а значить, їхнього зростання, жодним чином не повідомляючи: звідки ж брати населенню ті кошти та чи стане якіснішою послуга?

Ось, здавалося б, і зараз – замість проявити принциповість після недавнього судового процесу, коли третя гілка влади вказала другій на її справжнє місце у стосунках із впливовим бізнесом, місцеві очільники виявили млявість стосовно намагання ТОВ "Водне господарство" підвищити тарифи на водопостачання та водовідведення. І хоча департамент економіки та фінансів міської ради мало не лобіював інтереси водопостачальника (принаймні таке враження склалось), у декого із членів виконкому все ж таки виникло чимало запитань з цього приводу.

Зокрема, чи зважили чиновники на той факт, що після запропонованих розрахунків (2,62 гривні за водопостачання і 1,79 гривні за кубометр каналізаційних стоків) Кіровоград виходить на перше місце в Україні по вартості води? Зараз ми треті у цьому невтішному рейтингу.

Далі: чому така різниця між вартістю покупної дніпровської води і вже реалізованої водоканалом? Яка складова у собівартості кубометра питної води місцевих кіровоградських джерел? І чи не завелика розкіш для підприємства – 40 відсотків втрат? Їх же вимушені оплачувати споживачі, у тому числі й через підвищення тарифу. Хоча свого часу саме цю цифру затвердив ТОВ "Водне господарство" той же міськвиконком…

То що ж з приводу тарифу? Члени міськвиконкому прийняли соломонове рішення: спочатку ще раз розглянути запропоновані цифри (до речі, визнані державною інспекцією з контролю за цінами в області) у двох виконкомівських комісіях. Одна так і називається "Комісія з питань реалізації державної цінової політики на житлово-комунальні послуги", а друга, під керівництвом в.о. першого заступника міського голови Сергія Табалова, вже колись намагалася перевірити фінансово-господарську діяльність "Водного господарства". Та так усе й затихло.

Розміри запропонованих тарифів на водопостачання і водовідведення для бюджетних організацій та інших споживачів ще більші, . Для них суми будуть такі: за водопостачання – 3,40 та 4,94 гривні відповідно і за водовідведення – 2,32 та 3,38 гривні також відповідно. Перспективи не радують – тарифи зростуть!

Теги новости:
водоснабжение
канализация
коммунальные услуги
тарифы
повышение

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS