Польсько-кіровоградські зв'язки
весь Кіровоград
У Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.Чижевського відбулася презентація книги „Поляки на Кіровоградщині”.
Книга є збіркою статей публіцистичного та наукового змісту, надрукованих українською та англійською мовами. До неї увійшли матеріали переважно кіровоградських краєзнавців, які висвітлюють сторінки життя представників польської національної меншини на теренах нашої області, починаючи від першої половини XIX століття.
Деякі матеріали, пов'язані з польською культурою, зберігаються у фондах кіровоградських музеїв та бібліотек. Книга ілюстрована більш ніж 50 кольоровими та чорно-білими фотографіями. У низці матеріалів підсумовується 10-річна робота обласного польського національно-культурного товариства „Полонія” ім. К. Шимановського, яке очолює Олександр Полячок.
Значне місце у збірці посідають нариси про будівництво римо-католицького костьолу в Єлисаветграді, про життя і діяльність видатних представників культури – К. Шимановського, Я. Івашкевича, М. Грабовського, М. Хороманського, а також про репресії 20-30-х років, спрямовані проти українців польського походження.
Організаторами презентації книги виступили Об'єднання поляків Кіровоградщини „Полонія” ім. К. Шимановського та обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. І. Чижевського. Окрім багатьох поважних гостей, в презентації взяли участь генеральний консул РП Польща в Києві Гжегож Опалінський та голова Спілки поляків в Україні Станіслав Костецький.
- Теги новости:
- поляки
- поляки на Кировоградщине
- Кароль Шимановский
- Полония
- Грабовский
- Ивашкевич
- Хороманский
- история Кировограда
- Елисаветград
- выдающиеся поляки
- репрессии поляков
- репрессии
Новости в тему:
- У Кіровограді створюють історичний заповідник «Старий Єлисавет» — Коментарі: Кіровоград
- Кіровограду повернуть імперську назву — весь Кіровоград
- Сколько стоит спасти Ингул? — Украина-Центр
- У центрі Кіровограда заборонять ставити пластикові вікна — Кіровоград online
- У Кіровограді презентоване видання «Кіровоградщина повоєнна (1944-1948 рр.)» — Кіровоградська правда
Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).
Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.