Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

У Кіровограді відкрилася виставка старих листівокУ Кіровограді відкрилася виставка старих листівок

канал «Кировоград»

У Кіровоградському міському літературно-меморіальному музеї Карпенка-Карого відкрилася виставка листівок «Миттєвості історії». На ній можна побачити близько чотирьохсот карток. Найстарішим – сто і більше років.

В експозиції представлено листівки з музейних фондів та колекцій відомих у Кіровограді філокартистів Юрія Тютюшкіна і Володимира Могилюка. Найбільший інтерес викликають картки, видані на початку 20 століття у видавництвах Росії, України, Польщі, Німеччини та Швеції. Їхня тематика - найрізноманітніша: ілюстрації до українських народних пісень, репродукції картин відомих художників, портрети російських акторів і корифеїв українського професійного театру.

На окремому стенді експонуються листівки, так чи інакше пов'язані з Тарасом Шевченком, його життєвим шляхом та творчістю. Це українські, польські та канадські листівки. На них зображено портрети Кобзаря, репродукції його малярських робіт та ілюстрації художників до творів митця. Є в експозиції й благодійні листівки, які видавалися відомими українськими видавництвами «Час» та «Рассвет». Кошти від їх розповсюдження йшли на спорудження пам’ятників Шевченку.

Особливо цікаво, - говорять колекціонери, - збирати краєвиди старого Єлисаветграда. Кожна листівка – відкриття, ніхто не знає скільки їх видали.

На виставці можна також побачити листівки, які видавалися у Радянському Союзі. Серед них - новобудови Кіровограда, портрети письменників і художників, ілюстрації до творів класиків української та російської літератури. Є стенд, присвячений Великій Вітчизняній війні. На листівках – фотографії кровопролитних боїв, прапор перемоги над Рейхстагом, зустріч переможців.

Виставка експонуватиметься протягом місяця.

Теги новости:
старые открытки
ретро
филокартистика
виды Елисаветграда
Тарас Шевченко
Владимир Могилюк
Юрий Тютюшкин

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS