Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Фільм про життя і творчість Андрія Тарковського отримав диплом Міжнародного кінофорумуФільм про життя і творчість Андрія Тарковського отримав диплом Міжнародного кінофоруму

весь Кировоград

Документальна стрічка «Три уламки дзеркала» отримала диплом «За відкриття нової сторінки вітчизняного кінематографу» на 17-му Міжнародному кінофорумі «Золотий Витязь» у Москві. Фільм відомої української журналістки Альбіни Афоніної, знятий коштом меценатів з Групи компаній «Фокстрот», розповідає про зв'язок з Україною видатного російського кінорежисера Андрія Тарковського.

Сімнадцятий міжнародний кінофорум «Золотий Витязь» завершився 31 травня. У фестивалі взяли участь 226 фільмів з 31 країни. Лише 40 із них було відзначено нагородами. Серед них - і стрічка Альбіни Афоніної.

– Тарковський як людина та митець почався в Україні, – каже Альбіна Афоніна. – Три «уламки дзеркала» – це три українські міста, з якими доля пов'язала життя великого митця. У Кіровограді бере витоки рід Тарковських, в Одесі Андрій Арсенович проходив практику, а в Каневі він створив свій найкращий фільм – «Іванове дитинство», за який у Венеції отримав «Золотого лева». Саме в цих містах ми й знімали нашу стрічку.

Ідею документального фільму його авторка виношувала вже давно. Але через брак коштів розпочати зйомки не вдавалось. Аж ось на початку 2008 року Альбіна Афоніна знайшла однодумців: до створення фільму долучилася відома в Україні Група компаній "Фокстрот".

Незважаючи на те, що зйомки щойно завершилися, стрічка вже виборола свою першу нагороду. На черзі – участь в інших кінофестивалях: Міжнародному кінофестивалі «Покров», Міжнародному фестивалі авторських фільмів у Сербії, а також презентація у Франції.

«Три уламка дзеркала» відкривають невідомі раніше сторінки з життя й творчості Тарковського. Деякі факти, наведені у стрічці, до цього часу не були відомі навіть дослідникам життя й творчості великого режисера. Наприклад, відкриттям стало те, що рід Тарковського має безпосереднє відношення до Івана Карпенка-Карого, засновника українського театру. Саме він був опікуном Олександра Тарковського, діда великого режисера, у Кіровограді, коли батьки Олександра в 1872 році померли від тифу.

– Цю стрічку включено до соціального проекту ГК «Фокстрот» під назвою «Народний кінозал», - розповідає заступник директора ГК “Фокстрот” по зв'язках з громадськістю Людмила Лозова. - Це значить, що стрічка знайде свого глядача у найдемократичніших залах України - Палацах культури, клубах, соціальних центрах й просто неба у імпровізованих залах міст та селищ України. Принаймні так ми демонструємо останнім часом фільми наших партнерів – Міжнародного фестивалю анімаційного кіно «Крок» та фестивалю православного кіно "Покров". Адже некомерційне кіно про великі почуття та великих людей має своїх поціновувачів, коло прихильників щирого кіно повинно розширюватися, й ми пишаємося, що долучилися до цього процесу.

Стрічка Альбіни Афоніної «Три уламки дзеркала» незабаром розпочне свій шлях до українського глядача. У рамках соціального проекту “Народний кінозал” “Фокстрот” планує організувати презентацію фільму в Каневі, де велася основна частина зйомок.

Довідка: Андрій Арсенович Тарковський (4 квітня 1932 — 29 грудня 1986) — російський кінорежисер, сценарист. На думку багатьох зарубіжних критиків, це другий за вкладом в світове кіномистецтво та впливом на його історію радянський режисер після Сергія Ейзенштейна. Його твори – "Каток і скрипка" (1960), "Іванове дитинство" (1962), "Андрій Рубльов" (1972), "Соляріс" (1972), "Дзеркало" (1974), "Сталкер" (1979), "Ностальгія" (1984), "Жертвопринесення" (1986) – отримали численні відзнаки критиків та призи на кінофестивалях: «Золотий Лев» Венеціанського кінофестивалю за фільм «Іванове дитинство», спеціальний приз журі Канського фестивалю за стрічку «Соляріс».

Алевтина Белецька, прес-секретарь компании

Теги новости:
Андрей Тарковский
три осколка зеркала
кинематограф
кинофестиваль

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS