Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Паління матері - одна з головних причин синдрому раптової дитячої смертіПаління матері - одна з головних причин синдрому раптової дитячої смерті

Інтернет-видання «Світловодськ»

Що може бути жахливіше, страшніше, трагічніше (називайте, як знаєте) за раптову смерть немовляти у колисці? Про це навіть говорити моторошно. Але не говорити – не означає уникнути...

Синдром раптової дитячої смерті (СРДС) – так медики-педіатри називають випадки смерті дітей першого року життя, у яких не виявлено жодних відхилень стану здоров’я. Від СРДС гине більше малюків, ніж від лейкемії, менінгіту та дорожньо-транспортних пригод.

- Природа СРДС, - говорить завідуюча відділенням дитячої консультації Світловодської поліклініки Сільва Добровольська, - до кінця все ще не з’ясована. І погодували дитину перед сном як слід, і спати поклали вчасно, і спокійно заснула вона, без сліз, без вияву жодного для неї дискомфорту. А за кілька годин батьки у колисці виявляють своє немовля вже мертвим.

- Ви сказали, природа раптової смерті немовлят повністю не з’ясована. Це що – якесь нове, ще не вивчене явище?

- Не нове. Випадки смертності дітей у віці до одного року трапляються, напевне, стільки, скільки існує людство. Точніше буде сказати, що залишається загадкою: чому одне немовлятко, знаходячись у далеко не комфортних для себе умовах, залишається живим і здоровим, а інше, набагато краще доглянуте, раптово помирає...

- Чи є якісь спільні фактори, що могли б спричинити смерть малюків?

- Так. Їх може бути кілька, хоча достатньо й одного. Це і генетична уразливість дитини – вона вища, якщо вік матері не сягнув 20 років. Це і недоношеність. До речі, у надто юних мам значний відсоток недоношених дітей та дітей з малою масою тіла. Сюди ж можна додати і надмірне кутання дитини, і сон на животі або на боку, і надто м’яку поверхню для сну. Але найвагомішою причиною було і залишається паління матері! Це не випадково – дев’ять із десяти жінок, немовлята яких раптово померли, палили під час вагітності і по народженню дитини.

- Раптовість тим і страшна, що застигає зненацька. Та, все ж... Чи доречно говорити про профілактику, яка б запобігала смерті у колисці?

- Аякже! Ще древні вважали, що випадково нічого не стається. Перш за все, батькам не треба ані на мить втрачати пильність. А особливо - у перші шість місяців життя свого маляти, оскільки 90% випадків СРДС припадають саме на цей період. Дозвольте ще трішки статистики: 24% раптово померлих немовлят лежали униз обличчям, на животі; 74% були з бідних, малозабезпечених родин; 86% мали батьків, що палять. Висновки щодо профілактики, як бачите, напрошуються самі собою. Також треба постійно пам’ятати: 18°С – найбільш комфортна для дитинчати температура. Влітку, коли надто спекотно, малюкові не потрібні додаткові постільні приналежності – лише пелюшки. Не треба перейматися, якщо кінцівки дитини на дотик прохолодні – це природньо. А взимку треба пильно стежити, щоб ковдра не вкривала її обличчя надто довго. І взагалі, батькам дитини у віці до 1 року краще забути, що таке втома, роздратування та шкідливі звички.

Віталій Асауленко

Читайте також:

Теги новости:
синдром внезапной детской смерти
беременность
роды
смерть ребенка
последствия курения матери
медицина

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS