Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

На Кіровоградщині зросла кількість алергіків, що страждають від амброзіїНа Кіровоградщині зросла кількість алергіків, що страждають від амброзії

канал «Кировоград»

За останні роки відбувся бурхливий процес поширення амброзії в різних районах Кіровоградщини, і, як наслідок, масові захворювання населення на алергію.

Вже десятки років Україна страждає від поширення карантинних рослин. Однією з таких залишається амброзія полинолиста. Ця північноамериканська гостя потрапила в Україну в одна тисяча дев’ятсот чотирнадцятому році, коли її почали вирощувати в Катеринославській губернії як лікарську рослину. Амброзія швидко довела, що пристосовується до різних умов та здатна пригнічувати як інші рослини, так і людину. На території області у всіх районах та чотирьох містах обласного підпорядкування.

Насіння амброзії переноситься з насіннєвим матеріалом, відходами, соломою, транспортними засобами, тваринами та людиною, розноситься водою під час повені, злив, і тому її можна зустріти майже всюди. За даними Держінспекції з карантину рослин області в останній час спостерігається тенденція до очищення полів від карантинних рослин, хоча становище по населених пунктах не є найкращим.

Амброзія – досить алергенна. Статистика показує, що в середньому до лікарень області звертається до сімдесяти громадян у день. В умовах нашої місцевості ефективними способами боротьби з амброзією є обробка, виривання поодиноких рослин з корінням та проведення скошування до початку її цвітіння. У області дане питання поставлене на контроль, порушники притягаються до адміністративної відповідальності, застосовуються штрафні санкції.

Крім негативного впливу на здоров'я людини, амброзія значно збіднює грунт, пригнічує та витісняє сільськогосподарські рослини. Отже, боротьба з цим карантинним бур'яном повинна бути послідовна і цілеспрямована, перебувати в полі зору місцевих рад, адміністрацій підприємств, установ та організацій

Теги новости:
амброзия
сорняк
цветение
алергия

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS