Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

«Тести на вшивість» не витримав жоден з кіровоградських вузів«Тести на вшивість» не витримав жоден з кіровоградських вузів

Прес-служба прокуратури

Органи прокуратури Кіровоградської області організували та провели перевірки додержання законодавства про освіту, передусім щодо можливих порушень конституційних прав громадян під час проведення незалежного тестування випускників загальноосвітніх шкіл та їх вступу до вищих навчальних закладів у 2008 році.

Встановлено ряд фактів закінчення термінів дії ліцензій на здійснення освітньої діяльності вищих закладів освіти під час оголошення прийому вступників за цими спеціальностями та початком вступної кампанії щодо підготовки фахівців.

З цих підстав недійсна ліцензія на підготовку бакалаврів та спеціалістів по спеціальності “Дизайн”, видана Кіровоградському інституту регіонального управління та економіки, хоча набір на зазначену спеціальність передбачено правилами прийому до закладу. Аналогічно у Кіровоградському технікумі механізації сільського господарства (спеціальність «Правознавство»), Державній льотній академії України (спеціальність “Виробництво, технічне обслуговування та ремонт повітряних суден і авіадвигунів”). Кіровоградський коледж статистики ДАСОА Держкомстату України здійснює набір для підготовки за чотирма спеціальностями, з яких щодо трьох закінчився термін дії ліцензії. Правилами прийому до Світловодського технікуму радіоелектронного обладнання не визначено перелік напрямів підготовки (лише підтверджено листом), а з шести цих спеціальностей щодо трьох триває процес ліцензування. Аналогічні порушення виявлені в Кіровоградському інституті імені Святого Миколая Міжрегіональної академії управління персоналом та Олександрійському технікуму Білоцерківського національного аграрного університету.

Окрім вищезазначених порушень, встановлено, що правила прийому на навчання до Державної льотної академії України і Кіровоградського національного технічного університету не погоджено з Міністерством освіти і науки України. З цих підстав прокуратурою області принесено протести.

Мають місце інші порушення вимог прийому до вищих закладів області, зокрема неврахування кількісних результатів сертифікатів Українського центру оцінювання, подання яких є обов’язковим у поточному році, що свідчить про грубі порушення вимог законодавства, незабезпечення гарантованих прав громадян на освіту, забезпечення об’єктивності та відкритості вступної кампанії.

Усупереч загальнообов’язкової вимоги про те, що сертифікати нижче встановленого рівня (4 бали за 12-бальною шкалою оцінювання або 124 балів за 100-бальною шкалою оцінювання) вищими навчальними закладами не приймаються, Правилами прийому до Олександрійського коледжу менеджменту занижено даний рівень (визначено, що не приймаються сертифікати з 1-3 балами за 12-бальною системою та взагалі не передбачено рівень оцінювання за 100-бальною). У п.9 Правил прийому до Кіровоградського коледжу статистики серед документів, які подаються вступниками, визначено лише сертифікат з української мови та літератури, однак до конкурсного відбору зараховуються результати ще сертифікату з математики (п.12 цих правил). Приймальною комісією цього ж коледжу прийнято від Стурка О.О сертифікат з української мови та літератури з результатом 119,5 балів, з подальшим допущенням до участі у конкурсі. На незаконні дії службових осіб приймальної комісії прокурором Кіровського району м.Кіровограда принесено протест.

Аналогічно реагував прокурор Ленінського району м. Кіровограда на зазначені порушення в Кіровоградському інституті комерції. Водночас цим же закладом на навчання прийнято документи від 6 абітурієнтів без подання ними сертифікатів, як інвалідами, статус яких підтверджується ксерокопіями відповідних посвідчень, а медична довідка про звільнення від проходження тестування наявна лише відносно однієї особи.

У всіх зазначених вищих навчальних закладах правилами прийому не у повному обсязі передбачено забезпечення права при вступі до вищих закладів осіб з обмеженими фізичними можливостями (інваліди 1 та 2 груп, дітей-інвалідів та абітурієнтів, що мають захворювання, вказані в Переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження громадянами зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженого спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров'я України), оскільки до цієї пільгової категорії віднесено лише інвалідів 1 і 2 груп, а Кіровоградським технікумом механізації сільського господарства взагалі не передбачено.

Прокурором Ленінського району м. Кіровограда встановлено, що під час подання до приймальної комісії Кіровоградського державного педагогічного університету імені В. Винниченка документів дитиною-сиротою Фатєвою А.В., статус якої було підтверджено, її направлено до відділу кадрів для уточнення зазначеного статусу, а документи передано для вступу на загальних підставах. На усунення порушень закону та захисту прав дитини прокурором району внесено припис, за яким права дитини поновлено.

Вказані порушення вимог законодавства у діяльності вищих закладів освіти зумовлено неналежним їх виконанням керівниками цих установ, які одночасно є головами приймальних комісій, а також управлінням освіти і науки облдержадміністрації, яким всупереч вимогам закону, не у повному обсязі забезпечено умови для реалізації права осіб на здобуття вищої освіти, організацію і контроль роботи державних і комунальних вищих навчальних закладів відповідно до делегованих Міністерством освіти і науки України повноважень. Службовими особами Управління робота з даних питань під час вступної кампанії обмежена одержанням інформацій.

На усунення зазначених порушень вимог законодавства про вищу освіту прокурорами принесено 9 протестів, винесено 4 подання та приписи, готується подання на управління освіти і науки облдержадміністрації.

Теги новости:
ВУЗ
поступление
абитуриент
правила приема
аккредитация
лицензия
тестирование
образование
прокуратура

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS