Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

На наступний День міста у Кіровограді буде відкрито ще один пам'ятник (фото)На наступний День міста у Кіровограді буде відкрито ще один пам'ятник (фото)

Кіровоградська міська рада

Через рік у Кіровограді з’явиться пам’ятник ще одному нашому видатному землякові – Володимиру Винниченку.

Як і обіцяв міський голова Володимир Пузаков, пам’ятник буде встановлена біля будинку Кіровоградського педагогічного університету, який носить ім’я першого прем’єр–міністра УНР.

Нарада з приводу першого етапу робіт зі спорудження пам’ятника відбулася у кабінеті ректора педуніверситету Григорія Клочека за участі міського голови Володимира Пузакова, першого заступника директора департаменту містобудування та капітального будівництва міської ради Анатолія Донченка, головного архітектора міста Григорія Литвина, начальника управління капітального будівництва міської ради Віктора Ксеніча, представників інших структурних підрозділів міської ради, які братимуть участь у будівельних роботах та благоустрої території біля пам'ятника.

Автор проекту – відомий у місті архітектор Віталій Кривенко – запропонував присутнім ознайомитися з ескізними малюнками та планом розташування майбутнього пам’ятника і в процесі обговорення зазначив, що проект розроблений таким чином, щоб пам'ятник було видно вже з перехрестя вулиць Шевченка та Карла Маркса. Скульптура висотою 3,65 метра буде вилита з бронзи і стоятиме на гранітному постаменті. Використовуватимуться матеріали з Капустянського кар’єру. Всю територію, прилеглу до пам’ятника, буде реконструйовано комплексно, з урахуванням архітектурної самобутності старого корпусу педуніверситету. Зелені насадження створюватимуть затишок, а унікальне освітлення надасть неповторного вигляду площі у вечірній час. В озелененні візьмуть участь спеціалісти з ландшафтного дизайну тресту зеленого господарства. Вже зараз їхню роботу можна оцінити на реконструйованій площі перед будинком міської ради.

Місце майбутнього пам'ятника Володимиру Винниченку на подвір'ї КДПУ. Фото — Р.К.С.

На засіданні було визначено остаточний термін завершення усіх робіт та урочистого відкриття оновленої площі – на День міста наступного, 2010 року. Володимир Пузаков, який збирається взяти спорудження пам’ятника під особистий контроль, переконаний, що проблем з фінансуванням майбутнього проекту та усіх будівельних робіт не буде. Досвід залучення спонсорських коштів міська влада уже має (зведення пам’ятника Олександру Пашутіну, на яке не використали жодної копійки з бюджетних коштів).

Ректор Кіровоградського державного педагогічного університету Григорій Клочек подякував міській владі за ініціативу будівництва пам’ятника людині, ім’я якої носить навчальний заклад. І чим більше подібних історичних постатей буде увічнено у бронзі та мармурі, тим гарнішим і самобутнішим стане наше місто. А кіровоградцям є ким пишатись і кому споруджувати пам’ятники, увічнюючи імена своїх видатних земляків.

Дивіться також:

Фото — Р.К.С.

Теги новости:
памятник
Владимир Винниченко
Григорий Клочек
Владимир Пузаков
Виталий Кривенко
достопримечательности Кировограда
выдающиеся земляки

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS