Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Уран і онкозахворювання на Кіровоградщині: чи існує зв'язок?Уран і онкозахворювання на Кіровоградщині: чи існує зв'язок?

Кіровоград.proUA.com

Статистика рівня захворюваності на рак з 1967 по 2008 рік свідчить про те, що зв’язок між видобутком урану й зростанням кількості випадів онконедугів у регіоні відсутній.

Про це на прес-конференції повідомив головний онколог області Володимир Яринич.

Він оприлюднив статистику 1967 року, тобто, до початку видобутку уранової руди в області. Відповідно до неї рівень захворюваності на онкологічні хвороби в області становив 201 на 100 тисяч населення, в Україні — 168,7. За період від 1971 року, коли розпочався видобуток, до 2008 року приріст захворюваності на рак на Кіровоградщині становив 72,9%, що навіть нижче середньоукраїнського показника — 88,1%.

Таким чином, підкреслив Володимир Яринич, за період 1967-2008 років показник захворюваності ріс практично однаково як в області, так і в Україні.

Головний онколог також зазначив, що наразі він вищий від середньоукраїнського. 2008 року показник становив 406,4 100 тисяч населення, в Україні — 347,5.

«Але я не кажу, що проблеми немає.. Але слід вивчати цю проблему всебічно. Якщо немає зв’язку між видобутком урану й онкохвробами, але ж за рівнем захворюваності ми випереджаємо середньоукраїнський показник. Нею, до речі, і займається один з науково-дослідних інститутів», — сказав Володимир Яринич.

Теги новости:
Владимир Ярынич
уран
медицина
онкология
рак

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS