Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Які проблеми Кіровограда повинен буде вирішити майбутній Президент?Які проблеми Кіровограда повинен буде вирішити майбутній Президент?

весь Кіровоград

Відповідь на це питання шукали учасники засідання Незалежного громадського прес-центру «Кіровоградський вибір-2010», яких зібрав для зустрічі із журналістами Кіровоградський прес-клуб реформ.

У рамках зустрічі представники різних політичних партій, громадських організацій та органів місцевого врядування висловили своє бачення тих пріоритетних задач, які постануть перед новообраним Президентом України наступної весни, але задач якраз у розрізі Кіровограда та регіону.

Не секрет, що у більшості випадків програми кандидатів у президенти не містять навіть детального плану дій на посаді у перспективі бодай кількох років, не кажучи вже про специфічні регіональні проблеми, над вирішення яких працюватиме держава.

Тому громадськість і має першою виступити з соціальним запитом до кандидатів у президенти, який в оптимальному випадку має бути врахований у політичних програмах. Зокрема, Віктор Луценко, голова Кіровської районної ради, керівник осередку Партії регіонів у Кіровограді, вважає, що є кілька актуальних напрямків розвитку Кіровоградщини, на які повинні звернути увагу у своїх програмах кандидати у Президенти. Перш за все, варто враховувати, що наша область – аграрна, але дотаційна, тому податкові пільги для аграріїв, а також виділення коштів з державного бюджету на реформування соціальної інфраструктури – реальні кроки, які могли б покращити ситуацію. Другий стратегічний аспект – це наявність запасів уранової сировини. У цьому розрізі Віктор Луценко нагадав про програму розвитку урановидобувної галузі, яка була створена ще у 2004 році Урядом Віктора Януковича, і має бути реформована відповідно до умов часу та регіону. Зокрема, врахувати необхідність поліпшення життя шахтарів та захисту соціальних і екологічних прав мешканців Кіровограда.

Андрій Дробін, заступник голови Ленінської районної ради у місті Кіровоград, член Соціалістичної партії України, виступаючи перед журналістами, зробив акцент на більш глобальних, за його словами, задачах, які стоятимуть перед майбутнім президентом. По-перше, це політична реформа, необхідність завершення якої, на думку Андрія Анатолійовича, назріла вже давно. У її рамках варто надати більше повноважень органам місцевого самоврядування, а отже, усунути існуючу конкуренцію між адміністраціями та радами. По-друге, удосконалення роботи правоохоронних органів шляхом внесення змін до законів про міліцію та прокуратуру. В останньому випадку, на думку Андрія Дробіна, необхідне зменшення повноважень прокуратури, але спрямування їх у більш радикальну сторону. Крім того, реформа судочинства має передбачати вибори суддів на місцях.

Василь Компанієць, член ради та один із засновників громадського об'єднання «Моя Кіровоградщина», доречно зазначив, що вирішення соціальних та економічних проблем українців є завданням роботи Уряду та прем'єр-міністра, а що стосується завдань Президента, то це дійсно політична реформа, впровадження якої має бути задачею під номером один. Василь Олександрович, який свого часу був головою Кіровоградської обласної державної адміністрації, переконаний, що удосконалення функціонування системи органів місцевого врядування призведе до поліпшення роботи і інших сфер у державі. Дати відповідь на питання, чи слід усувати повністю органи виконавчої влади на місцях, на думку Василя Компанійця, наразі непросто, але головним завданням адміністрацій має стати контроль за конституційністю дій на місцях, а не управління.

Що ж стосується реформування законодавства у сфері виборів до місцевих рад, то пан Компанієць упевнений, що вибори за пропорційною схемою не тільки недосконалі, але й просто шкідливі. Повернення до мажоритарної системи поліпшить склад місцевих рад. Також Президент, на думку Василя Олександровича, має ініціювати перегляд законодавства у сфері забезпечення прав членів громадських об'єднань. «Закон, що діє на сьогоднішній день, недосконалий, і навіть Європейський суд визнав його таким, що порушує демократичні стандарти і зводить умови розвитку громадянського суспільства України до рівня таких країн, як Болівія, Замбія та Мозамбік», - зазначив Василь Компанієць.

Олександр Дануца, депутат Кіровоградської міської ради та президент обласного благодійного фонду підтримки незалежної преси, розділяє своїх колег стосовно того, що Президент скоріше може бути натхненником, ніж реальним втілювачем економічних реформ. Втім, на думку Олександра Анатолійовича, питання політичної реформи мало хвилюють пересічних кіровоградців – для них важливішими є особиста безпека, забезпеченість житлом, їжею та постійною роботою. Тому у числі завдань президента мають бути допомога уряду у створенні робочих місць, формуванні так званої «української інфраструктури», тобто будівництва доріг, залізничних колій, ліній зв'язку, а також у реформуванні комунальної сфери. Завдання ж місцевої політичної еліти – це регіональне лобіювання важливих для Кіровограда питань, а також формування чіткого соціального запиту «знизу вгору» у рамках своїх політичних сил та об'єднань громадян.

Вікторія Талашкевич, фото — весь Кіровоград

Теги новости:
Александр Дануца
Андрей Дробин
Василий Компаниец
Виктор Луценко
выборы
Президент
социальная сфера

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS