Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

СБУ опитала на Кіровоградщині 86 свідків Голодомору-ГеноцидуСБУ опитала на Кіровоградщині 86 свідків Голодомору-Геноциду

Кіровоград.proUA.com

86 свідків було опитано у ході досудового слідства Голодомору-Геноциду на Кіровоградщині.

Про це повідомляється в інформації СБУ про зустріч керівництва й співробітників Управління СБ в Кіровоградській області з науковцями Кіровоградського педуніверситету щодо розслідування порушеної у травні кримінальної справи за фактом Голодомору-Геноциду.

Відповідно до повідомлення, опитано саме тих свідків, які у 1932-1933 роках проживали на території, яка на цей час входить до складу Кіровоградської області, та вік яких на час подій становив не менше 16 років.

Як розповів під час зустрічі співробітник слідчого підрозділу УСБУ Євген Войтанік, було вивчено архівні матеріали Кіровоградської та суміжних областей, до складу яких входила нинішня Кіровоградщина, а також встановлені місця масових поховань жертв Голодомору. З’ясувалося, що місцеве партійно-радянське керівництво не просто володіло всією інформацією про голод, але й посилювало його, зокрема, через систему так званих «чорних дошок».

Слідчий навів вражаючі цифри жертв. Наприклад, тільки в межах сучасного Світловодського району від голодної смерті загинуло близько 10 тисяч українських селян.

У своєму виступі доцент, кандидат історичних наук Світлана Проскурова торкнулася не лише історичних аспектів проблеми, але й розповіла про участь студентів внз у польових практиках у Кіровоградському, Новоукраїнському, Компаніївському, Бобринецькому та інших районах області, під час яких майбутні вчителі записували свідчення очевидців тих страшних подій.

Розслідування цієї кримінальної справи перебуває на завершальній стадії. Після завершення розслідування кримінальної справи всі матеріали будуть передані до суду.

Теги новости:
СБУ
Голодомор
геноцид
история Украины

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS