Кіровоградська влада занепокоєна поведінкою бродячих собак
Кіровоградська правда
Учасники засідання Кіровоградської міської протиепізоотичної (протиепідемічної) комісії, на якій обговорювалися питання посилення боротьби зі сказом та ситуація зі збільшенням кількості бродячих тварин, були рішуче настроєні щодо бродячих собак. Виступи голів квартальних комітетів, мешканців Кіровограда звучали радикально: бродячих тварин треба знищувати (хоч, згідно з нині діючим законодавством, бродячих тварин знищувати не можна. Їх треба відловлювати, селити у притулки та стерилізувати). За порушення цієї норми можна бути порушена карна справа.
Так, на вулиці Лесі Українки, 38, людину покусала собака, - розповідає голова квартального комітету № 6 Кіровського району. Зграї собак збігаються вранці на кінцевих зупинках 14 і 103 маршрутів. У цей час діти йдуть до школи. Схожа ситуація і на Кущівці - там собаки живуть на смітнику, тому до школи діти ходять по 15-20 чоловік, бо поодинці - страшно. Неприємна ситуація і з собаками-«телятами», як назвала їх жителька Кіровограда. Таких псів вигулюють у парку Крючкова, і вони цілком можуть нападати на людей, якщо тварини гуляють без намордника. Такі порушення цілком підпадають під адміністративні і ними повинні займатися дільничні інспектори. Міський голова Володимир Пузаков розповів, що 25 років тому дільничних лише у Кіровському районі було 60, а зараз всього шість. Тому питання намордників для собак для них вторинні. «До кого звертатись і кого боятися – собак чи злодіїв?» – запитують люди у міської влади. Хоча це саме питання можна адресувати і прокуратурі з міліцією, представники яких не з’явилися на засідання комісії. І саме їх звинувачувала громада у бездіяльності. Принаймні, представники органів внутрішніх справ могли б докладно пояснити законодавство, захищаючи яке, прокуратура опечатала майно КП «Кіровоград-Універсал-2005», яким підприємство мало відловлювати та знищувати тварин. Нагадаємо, що це підприємство виграло тендер на відлов бродячих тварин. Як розповідає начальник підприємства Олег Лисицький, на його організацію заведено дві кримінальних справи з приводу жорстокого поводження з тваринами. Тому робити те, чого вимагають люди, але забороняє закон, підприємство не може. Воно повинно тільки виловлювати, поміщати у притулок та відпускати звідти вже стерилізованих тварин. На притулок біля авторинку вже виділено 1,2 гектара землі, але коштів на його будівництво немає. Тим більше, що життя песика у притулку не буде мармеладним. Притулок назвав концтабором для тварин начальник управління ветеринарної медицини у місті Кіровограді Ігор Попов. Бо виття і плач собак буде чутися там цілодобово. Крім того, за тваринами потрібен медикаментозний до- і після операційний догляд. Тому питання, за рахунок чого робити «каземати для собак» залишається відкритим. А стерилізований пес, хоч розмножуватись і не зможе, зате здатність кусатися не втратить.
Про те, що на засідання комісії не запросили собачників, сказав Михайло Демченко, депутат Кіровської райради. Михайло Іванович повідомив, що на Олексіївці протягом року було шість випадків нападів тварин на людей. Взагалі ж кількість покусаних зростає. Головний ветеринар міста Ігор Попов зазначив, що тільки у Кіровограді відбувається кілька укусів за день. Постраждала навіть бабуся, яка несла додому дві сосиски. Оскільки коти, собаки та лисиці переносять смертельне захворювання – сказ, Ігор Попов сказав, що навіть домашніх тварин потрібно вакцинувати. Як не дивно, але знаходяться господарі, які самі не хочуть робити щеплення від сказу домашнім улюбленцям. І все ж у 2009 році було здійснено щеплення на дві тисячі більше собак, ніж минулого. Також було щеплено 80% котів, проти 67% у 2008 році. Щодо сімейства котячих Ігор Попов зазначив, що їх треба ретельно перерахувати, бо у такому великому місті не може жити всього 1410 котів. А головам квартальних комітетів дав завдання, щоб роз’яснювали жителям важливість щеплення тварин від сказу. Щодо сказу, то бувають дійсно серйозні випадки і не з собаками і котами, а з лисицями. Так, у серпні дика лисиця забігла у двір по вулиці Ванди Василевської і накинулася на собаку. На селищі Новому у кінці вересня лисиця забігла у курник, де її зачинили господарі. Набіги до людських хат для обох лисиць стали фатальними. А собака, якого покусала лисиця на вулиці В.Василевської, через чотири дні помер. Ігор Попов звернувся до представників УМТР, яких теж запросили на комісію, але вони не прийшли, щоб відстрілювали червоних лисиць. Загалом же на Масляниківці дикі лисиці живуть у очеретній балці, і як, кажуть місцеві жителі, їх там цілий виводок. Крім того, люди там і корів пасуть.
Оскільки скасувати закон, який забороняє знищення тварин, комісія не може, було вирішено винести питання про регулювання чисельності бродячих тварин на порядок денний сесії через департамент ЖКГ, а щепленням проти сказу охопити бродячих собак. УМТР – посилити відстріл диких м’ясоїдних, а начальникам міських райвідділів міліції поліпшити роботу з контролю за вигулюванням собак і за безпритульними тваринами. Такі збори планують проводити щоквартально.
Тим часом у Кіровограді за рік кусають 950 людей, 300 з яких – діти. Сьогодні ситуація з бродячими тваринами загрозлива і винні у ній ми, люди, сказав Ігор Попов. Та й не всі бродячі такими народилися, когось зробили такими господарі...
Ірина Полулях, фото — Gettyimages.com
- Теги новости:
- собаки
- бродячие животные
- отстрел собак
- приют для бездомных животных
- нападение собак на людей
- Игорь Попов
Новости в тему:
- До конца года в Кировограде построят приют для животных — Утренний город
- 101 микрорайон: кировоградское «гетто» — Украина-Центр
- Кіровоградські дітлахи малювали тварин — канал «Кіровоград»
- У Кіровограді судили молодика, який нацькував на бомжів пітбуля — Вечірня газета
- У Кіровограді працюватимуть пересувні пункти щеплення собак — Вечірня газета
Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).
Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.