Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:



Новости Кировограда

Сергій Тігіпко розповідав у Кіровограді про грип, соціальні гарантії і відповідальність владиСергій Тігіпко розповідав у Кіровограді про грип, соціальні гарантії і відповідальність влади

Кіровоградська правда

За плечима у Сергія Тігіпка – досвід голови Нацбанку України, міністра економіки та віце-прем’єр-міністра. Тож його прес-конференція у Кіровограді зібрала чимало журналістів, які ставили гострі питання – про грип, соціальні гарантії, відповідальність влади та опозиції, перспективи області та країни в цілому.

Жодне з питань не залишилося без відповідей, причому на кожну із згаданих проблем у Сергія Тігіпка – погляд стратега. Адже, на його думку, головне – вміти поставити завдання. Бо фахівців у країні вистачає, а вміння їх скеровувати не на користь благополуччя начальства (читай – бюрократії), а на розбудову країни як багатої й конкурентоздатної бракує. Країни з міцною власною валютою. І хоч зараз курс долара щодо гривні стабілізувався, чи надовго? Чи варто вірити прогнозам, що новий рік ми зустрінемо з «подарунком» у вигляді десяти гривень за долар? Сергій Тігіпко не схильний називати ситуацію на валютному ринку критичною. Гривню можна тримати на стабільному курсі 7,5 – 7,7 гривні за долар. А з весни посилювати її позиції. Підґрунтя для цього є.

В нашій державі нині діє чимало громадських організацій різного спрямування, і це добре, це показник небайдужості суспільства. Та чи завжди вони мають реальний вплив на владу? Сергій Тігіпко вважає, що громадським організаціям, зокрема й екологічним, потрібна підтримка політичної сили. Тоді до них прислухатимуться, їхню думку враховуватимуть. Наразі йдеться про домовленість з міжнародним агентством «Верітас» щодо дослідження території області на предмет радіологічного та екологічного стану. На основі цих досліджень має бути складена карта регіону, а вже тоді можна бути пов’язати отримані дані з рівнем захворюваності мешканців області. Чому вийшли на незалежну компанію? Та тому, що, за словами Сергія Тігіпка, до вітчизняних компаній є певна недовіра. Незалежний експерт дасть справжню картину.

У Сергія Тігіпка є власне бачення подальшого розвитку країни. Зокрема, йдеться про реформи у кількох сферах: «Політичній – потрібно відкрити закриті партійні списки. Щоб люди знали, хто представляє регіон у Верховній Раді і могли спитати зі свого депутата. Плюс зняти депутатську недоторканість. Вважаю, що державі потрібний сильний Президент з сильними повноваженнями.

Адміністративна сфера – нині в Україні налічується 290 тисяч держслужбовців (за короткий час додалося 50 тисяч бюрократів), при цьому чисельність населення скорочується. Напрошується питання: на кого працюють чиновники? Навіщо міністру тієї чи іншої галузі по десять заступників?» Отже, переконаний С.Тігіпко, державі потрібні професійні держслужбовці з високим коефіцієнтом корисної дії. На всіх рівнях влади.

Далі – реформа комунальної сфери, дуже привабливої для інвесторів. За кордоном, навіть у наших ближніх сусідів, але не в нас. Наші бізнесмени бояться, що варто їм, для прикладу, перетворити сміттєзвалище на альтернативне джерело енергії, як його тут же приберуть до рук. Інші.

Дуже потрібні зміни і у сфері охорони здоров’я, адже вкладати гроші у лікування, а не в профілактику хвороб набагато дорожче – і для бюджету країни, і для кишені кожного громадянина.

Економіст вважає, що усім ключовим фігурам при владі потрібно відчуття конкуренції в боротьбі за посаду. Йдеться про вибори міського голови, яким необхідний другий тур у випадку, якщо за кандидата віддали голоси десять відсотків городян. Йдеться і про вибори Президента, який має знати – народ може висловити йому недовіру. Нам треба вчитися демократії, вчитися йти на компроміси.

Що ж до позик Міжнародного Валютного Фонду, які нині бере країна, то «не варто боятися позичати. Треба думати, як відробляти борг. Значить, дати заробляти бізнесу, а не добивати його перевірками, не змушувати йти у тінь. Контролювати використання державних коштів, левова частка яких просто розкрадається».

Насамкінець Сергій Тігіпко навів переконливий і сумний приклад того, як держава намагається «регулювати» економіку. У всіх на слуху нині марлеві маски, ліки від грипу та застуди. Точніше, ціни на них та дефіцит їх у аптеках через шалений попит. І що ж? Виробника змушують продавати марлеву маску за півтори гривні. В той час, як на пошиття маски потрібно марлі на 2,5 грн. Отже, справа заздалегідь збиткова. То про яке стимулювання виробника може йти мова?

Тож нам таки треба вчитися того, як оживляти бізнес, а не пускати великі й малі підприємства «під ніж», тобто кидати їхні колективи сам на сам з відсутністю обігових коштів. Саме через це нині потерпає чернігівське підприємство «Хімволокно», куди вкладені величезні кошти, де стоїть найсучасніше обладнання. А скільки таких підприємств в Україні? Десятки. І коли вони працюватимуть із завантаженням не на десять, а на сто відсотків, виграють від цього всі.

Що ж до нашої області, то Сергій Тігіпко побував на відомому ЗАТ «Радій» і поділився: керівників таких підприємств треба запитувати – яка допомога вам потрібна від держави? І всіма силами підтримувати їх зусилля, щоб такі компанії були конкурентоздатними, вигравали тендери і робили суттєві фінансові вливання в економіку України.

Зараз Сергій Тігіпко працює в режимі поїздок по областях, активного спілкування, збору інформації з перших вуст. Тож переконаний: держава має бути активним гравцем у бізнесі та економіці, а не пасивним спостерігачем.

Читайте також:

Тетяна Корінь

Теги новости:
Сергей Тигипко
выборы
ЗАО Радий
здоровье
финансы

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS