Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Проблеми та досягнення Олександрівського районуПроблеми та досягнення Олександрівського району

Прес-служба ОДА

Голова обласної державної адміністрації Володимир Мовчан з робочою поїздкою відвідав Олександрівський район.

Першим у графіку поїздки стало село Розумівка, де голова облдержадміністрації оглянув експозицію Розумівського народного музею. Саме в музеї сільський голова, знайомлячи гостей з місцевою історією, розповів Володимиру Петровичу і про перлину села – одну із найбільш визначних архітектурних пам’яток російського класицизму першої половини 19 століття – Свято-Хрестовоздвиженську церкву, усипальницю сім’ї Раєвських. Сьогодні на базі цієї культової споруди діє історико-архітектурний заповідник сім’ї Раєвських та водночас тривають реставраційні роботи, якими передбачено повернення церкві її первинного вигляду. Голова облдержадміністрації поцікавився ходом проведення реставраційних робіт, побував в усипальниці.

Після відвідин Свято-Хрестовоздвиженської церкви сільський голова запропонував гостям оглянути сільську школу. Школа зустріла кіровоградських гостей теплом і затишком. За словами голови, сільська рада допомогла навчальному закладу переобладнати систему опалення. Свого часу сільрада одна із перших взяла участь у проекті реалізації громадських ініціатив ЄС, і тепер ось уже кілька років як у школі усі вікна замінені на сучасні склопакети. Голова облдержадміністрації Володимир Мовчан, спілкуючись з сільським головою, відзначив, що зараз, у період підготовки програм соціально-економічного розвитку на наступний рік, не лише для області, а й для кожної сільської ради постає завдання з максимальною користю використати місцевий потенціал. Віддачу селу повинен давати кожен гектар орної ріллі або водного плеса; неприпустимим є ухилення від сплати податків місцевими підприємцями, фермерами.

Далі голова облдержадміністрації разом з керівництвом Олександрівського району оглянув виробничі потужності та поспілкувалися з керівником та працівниками Державного підприємства "Олександрівське лісове господарство". Директор господарства Олександр Синявський з гордістю показав гостям готову продукцію – паркетні заготовки, які користуються попитом і експортуються до країн Європейського Союзу. Олександр Петрович підкреслив, що у поточному році усі працівники господарства вчасно і повному обсязі отримують заробітну плату, а головне – вона у цей кризовий рік стала навіть вищою, ніж у 2008 році. Гордістю підприємства є також розсадники лісгоспу, де у теплицях, коробах, пакетах і контейнерах щорічно вирощується близько двох мільйонів саджанців деревних і чагарникових порід. До новорічних і різдвяних свят лісове господарство готове запропонувати жителям Кіровоградщини чудові ялини та сосни.

Наступна адреса у робочому графіку голови облдержадміністрації – фермерське господарство «Дєдов». Це підприємство спеціалізується на вирощуванні зернових та технічних культур, застосовує нові технології обробітку ґрунту, використовує високопродуктивний посівний матеріал, мінеральні добрива, сучасні засоби захисту рослин. Основною культурою, яка вирощується фермерським господарством, є кукурудза на зерно, урожайність якої у 2009 році склала 78 ц/га. За останні роки було значно оновлено машинно-тракторний парк підприємства, працює власне хлібоприймальне господарство.

Володимир Мовчан відвідав і село Цвітне, де успішно працює ТОВ «Фірма «Олто». Керівник підприємства Ярослав Романюк запросив гостей відвідати племінні заводи з розведення корів чорно-рябої молочної породи. Сьогодні підприємство має близько тисячі голів великої рогатої худоби. Щоденно тваринники надоюють майже 5 тисяч літрів молока. Значну допомогу фермерське господарство надає сільській раді в утриманні соціальної сфери села.

Не оминув голова облдержадміністрації і селища Лісового, колишнього військового містечка Кіровоград-25, у якому з 2008 року триває процес передачі житлового фонду та об’єктів соціально-культурної сфери від Міністерства оборони України до спільної комунальної власності громади Олександрівського району. Біля селищної ради голову облдержадміністрації чекали мешканці селища, які прийшли просити допомоги у вирішенні питання обладнання частини квартир автономним газовим опаленням. За словами начальника управління капітального будівництва облдержадміністрації Валерія Кошовенка, ця ситуація виникла внаслідок недофінансування з державного бюджету значної суми на будівництво автономного газового опалення, ремонт теплових мереж. Голова облдержадміністрації Володимир Мовчан, вислухавши жителів селища, заспокоїв їх і відразу запропонував селищному голові кілька варіантів виходу з цієї кризової ситуації. Він запевнив, що докладе максимум зусиль, щоб вирішити це проблемне питання найближчим часом.

На зустрічі з активом Олександрівського району, яка пройшла у приміщенні Олександрівської райдержадміністрації, голова облдержадміністрації Володимир Мовчан акцентував увагу місцевих керівників на активізації ролі місцевих громад, відновленні підприємств, які можуть наповнювати місцевий бюджет. Це дозволить вирішити проблемні питання, притаманні не лише Олександрівському району, а й області - газифікації, будівництва доріг, реформування житлово-комунальної сфери тощо.

На фото — Володимир Мовчан поряд з усипальницею родини Раєвських у селі Розумівка.

Фото — Прес-служба ОДА

Теги новости:
Александровский район
Владимир Мовчан
губернатор
экономика
сельское хозяйство
животноводство
коммунальные услуги
отопление
достопримечательности Кировоградщины
Разумовка
усыпальница Раевских
Кировоград-25

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS