Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Радон - запорука відновлення здоров'яРадон - запорука відновлення здоров'я

Ведомости-плюс

На східній околиці міста Знам'янки, що на Кіровоградщині, у мальовничій місцевості розташовані корпуси обласної бальнеологічної лікарні, яка відома не тільки в Україні, але й далеко за її межами.

Тут невичерпне джерело рідкісних цілющих радонових вод. А тому лікувальний заклад вважається здравницею відновлюючого лікування. Адже до послуг хворих не тільки радонові, але й перлинні, хвойні, морські, йодобромні, сірководневі і кисневі ванни, підводне витягування хребта, кишкові та гінекологічні зрошення, лікувальні душі, механотерапія та механомасаж, інгаляції різноманітних ліків та бальзамів. Методи водолікування поєднуються з електро-магніто-тепло-лазеротерапією, ручним масажем і ін. Щоденно використовуються понад сотні лікувальних процедур. Позитивно лікуються хвороби й опорно-рухового апарату, нервової, серцево-судинної і жіночої статевої систем, шлунково-кишкового тракту, ендокринної системи та обміну речовин, шкіри тощо. Широкі показання до лікування радоновими водами обумовлені їх різнобічною дією.

Лікарня функціонує на природних джерелах мінеральної радонової води, яка на основі заключення Українського інституту курортології має багатий хімічний склад і відноситься до води з середнім вмістом радону. З газових компонентів вода містить радон, вуглекислоту, сірководень і розчинний кисень. Багатий мінеральний склад, який характеризується значним внеском сульфатів, гідрокарбонатів та з'єднань крем-нієвої кислоти, заліза, йоду, міді, марганцю та ін. А це підвищує лікувальний ефект вод Знам'янського родовища та розширює показання для лікування.

Лікування хворих забезпечується у стаціонарному корпусі, розрахованому на 150 ліжок. Щороку нарощується матеріально-технічна база, вдосконалюється лікувально-діагностична робота у відповідності з вимогами та досягненнями курортної науки та збагаченням практичного досвіду лікування хворих.

Відрадно, що з дня заснування впродовж своєї історії бальнеологічна лікарня має єдиного керівника і головного лікаря - Ганну Василівну Шандру. Скільки пережитих напружень, безсоння потрібно було випробовувати Ганні Василівні в створенні необхідних умов, в яких лікувальні заходи і харчування хворих перебувають під єдиним дахом, користуючись переходами. І Ганна Василівна, як головний лікар, господарка закладу, ціною неймовірних зусиль цього домоглася.

Ганна Василівна - "Заслужений лікар України", "Відмінник охорони здоров'я" - такі в неї почесні звання. Ще й володарка ордена Княгині Ольги 3-го ступеня. Колективу лікарні присвоєно звання "Колектив високої культури роботи". І все це є визнанням великих заслуг головного лікаря у розвитку охорони здоров'я, розширенні та вдосконаленні методів лікування.

Завдяки її надзвичайним організаторським здібностям, високому професіоналізму, порядності, діловитості лікарня стала відомою не лише на Кіровоградщині, в Україні, але й далеко за її межами колишнього Радянського Союзу та Європи. Підтвердженням високої культури ефективності лікування свідчать десятки тисяч хворих, які поправили своє здоров'я у цьому лікувальному закладі. А тому Ганна Василівна своєю увагою і високим професійним якостям користується безмежним авторитетом і повагою. Безперечно, Ганна Василівна заслуговує високого почесного звання Героя України. І в цьому будемо сподіватися. Та й вона заслуговує на спорудження їй монументу саме на території лікарні, якій вона віддала все своє свідоме життя.

У травні місяці минулого року колектив лікарні відзначив величний ювілей - 40 років свого існування.

- Бальнеологічна лікарня - це головна мета мого життя, і я не в силах її залишити, не будучи впевненою, що вона без мене не занепаде, - з хвилюванням розповідає Ганна Василівна Шандра. Бо це значило, що сотні і тисячі тяжко хворих не знайдуть того ефективного, повного лікування, яке є у Знам'янці. Я бажаю Вам всім здоров'я.

І це, видно, висловлено від глибини її серця.

Вдало використовуються передові методи в лікувальних процесах, - розмірковує заступник головного лікаря з лікувальної роботи Наталія Борисівна Корж, - міцні зв'язки відділень, медичних служб, кабінетів.

Не обійшла хвороба і автора цих рядків (сказуються поранення й контузії грізних років жорстокої й кровопролитної Великої Вітчизняної війни), він на собі відчув, що професіоналізм, культура спілкування й обслуговування хворих тут перебувають на високому рівні. У цьому закладі лікуються й ветерани Великої Вітчизняної війни, люди похилого, середнього й молодшого віку. Чимало кіровоградців і мешканців області тут лікуються і з вдячністю відгукуються про позитивні наслідки. І всі вони отримують сердечне задоволення, поліпшення стану здоров'я. У пошані тут старша медична сестра стаціонарного корпусу Валентина Петрівна Сизова. З 20-річного медичного стажу роботи вже 6 років тут працює. Валентина Петрівна вміло координує дії середнього й молодшого медперсоналу, турбується про створення сприятливих умов для хворих.

Користуються заслуженим авторитетом медсестри Тетяна Плаксієнко, Людмила Мущенко, Ганна Чирва, Катерина Юшко і Вікторія Черкас. Заслуговує уваги турботливість сестри-господарки Наталії Ігнатюк. Затишок і чистоту створюють молодші медсестри, палатні санітарки Галина Куликова, Зульфія Архипова та ін. Слід висловити подяку і віддати данину поваги працівникам фізіотерапевтичного кабінету, зокрема лікарю Ліні Король, медсестрам Наталії Шевель, Людмилі Матвійчик, Людмилі Тихоненко, Віті Сікорі, Валентині Нікітіній, санітарці Ніні Ружич. Щира вдячність також медсестрам грязелікування Алі Пікуці і Лесі Колесник та підводного душу Людмилі Гришиній. Досвідчений спеціаліст - масажист Ростислав Герасимчук. Чудово координує систему лікувальних процесів медичний реєстратор Тетяна Маналатьєва. Не можна не відгукнутися й про ряд спеціалістів інших служб. Заслуговує увагу і різноманітність змістовних культурно-масових заходів серед хворих. Також напрошується вдячність працівникам харчоблоку за висококалорійне харчування. Привертає увагу чудовий музей лікувального закладу, розділи якого висвітлюють фотографіями етапи його становлення та впровадження технічних удосконалень в лікувальних процесах. І в його заснуванні і обладнанні відзначилася ветеран здравниці, нині медсестра лабораторії Галина Володимирівна Куц.

Бальнеологічна лікарня в жодних випадках не поступається санаторно-курортним закладам Ялти, Алушти чи інших здравниць Криму або Північного Кавказу.

Тут створені різноманітні необхідні відділення, кабінети зі всіма зручностями лікувальних процесів та оздоровчих заходів. І це завдяки таланту, організаційним здібностям, високому професіоналізму, невтомності унікальної Людини - Ганни Василівни Шандри.

Тож зичимо Ганні Василівні міцного здоров'я й щастя, наснаги і довгих років плідного життя.

На фото — процедура підводного витяжіння хребта у Знам'янській обласній бальнеологічній лікарні

Читайте також:

Роман Дайдакулов, фото — Украина сегодня

Теги новости:
медицина
Знаменская бальнеологическая больница
радон
радоновые воды
лечение радоном
санаторий
Анна Шандра
Знаменка
Знаменский район

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS