Головний МНС-ник Кіровоградщини відповідав на запитання мешканців у «прямій лінії»
Народне слово
"Пряма лінія" з начальником головного управління МНС в області Віктором Федорчаком, яка пройшла минулої п'ятниці, переконливо довела, що мешканці області до рятувальників часто звертаються як до останньої інстанції. Ось, скажімо, першим, хто зателефонував, був кіровоградець Віктор Гончаров, який поскаржився на неправомірне, з його точки зору, розформування очолюваного ним квартального комітету. Здавалося б, до чого тут управління Міністерства з надзвичайних ситуацій? Проте Віктора Захаровича уважно вислухали, а після "прямої лінії" з ним ще й зустрівся представник управління М.М.Короленко і проконсультував, куди тому потрібно звернутися з його проблемами.
- Ми не можемо залишити поза увагою жодного звернення до нас, - зазначив Віктор Федорчак. А сигналів, які вимагали оперативного реагування або перевірок, на "пряму лінію" надійшло немало. Та найбільше було запитань, на які, окрім начальника ГУ МНС України в області, відповідали і його заступники Олег Мельчуцький, Вадим Матях, начальник управління з питань наглядової профілактичної діяльності Роман Шаповалов та помічник начальника головного управління МНС України в області з питань взаємодії із засобами масової інформації та зв'язків з громадськістю Микола Леськів.
- Алло! "Пряма лінія"? Вам телефонує Валентина Проценко з Кіровограда. Нещодавно змінилися телефонні номери виклику екстрених служб. Замість "01" потрібно набирати "101". А у чому ж різниця?
- Переходити на нову систему телефонної нумерації Україна почала з листопада минулого року, а процес цей завершиться до 2012 року. Робиться це для того, аби гармонізувати телефонну мережу загального користування нашої держави з європейським і світовим простором.
- Але ж за кордоном, в США, скажімо, за екстреною допомогою можна звернутися, зателефонувавши на єдиний номер - 911…
- В Україні з наступного року поетапно вводитиметься номер 112 - єдиний для виклику всіх служб екстреної допомоги.
- А з мобільного телефону до вашої служби як телефонувати?
- Так, як і зі звичайного телефону, без будь-якого коду. До речі, відповідно до Закону України "Про телекомунікації", всі оператори мобільного зв'язку надають можливість безкоштовного виклику екстрених служб "101", "102", "103" та "104".
- Головне управління МНС? Чимало кіровоградців стурбовані тим, що в межах міста знаходяться промислові об'єкти, на яких використовуються сильнодіючі отруйні речовини. Це ж може загрожувати і здоров'ю мешканців обласного центру…
- Які промислові об'єкти ви маєте на увазі?
- "Кіровоградолія", що на Ковалівці, завод "Креатив", поблизу стопершого мікрорайону.
- Щодо комбінату "Кіровоградолія", то він лише пожежонебезпечний - на ньому не використовуються хімічні речовини, які могли б загрожувати життю чи здоров'ю людини. На "Креативі" є 800 кілограмів аміаку, але якщо не дай Бог станеться там аварія, забруднення буде вкрай низьким, до того ж не вийде за межі об'єкта.
- А як щодо інших підприємств?
- На сьогодні у Кіровограді знаходиться 13 хімічно небезпечних об'єктів. На п'яти з них використовується хлор для дезінфекції води, на восьми - аміак у холодильних установках. Усі ці об'єкти знаходяться під постійним контролем державних інспекторів з нагляду у сфері цивільного захисту та техногенної безпеки ГУ МНС України в області. На всіх об'єктах цілодобово чергують диспетчерські служби, є спеціальні прилади для своєчасного виявлення аварійних ситуацій, встановлено та регулярно перевіряються засоби оповіщення персоналу і мешканців навколо об'єктів. Особовий склад підрозділів головного управління постійно проводить тренування на випадок аварійних ситуацій на цих об'єктах.
- Алло! Вікторе Васильовичу, дізнавшись про "пряму лінію", не міг не зателефонувати, щоб від імені педагогічних працівників загальноосвітньої школи №30, батьків наших учнів висловити вам, вашим працівникам і особливо прес-службі головного управління подяку за цікаві та змістовні лекції, екскурсії по музею, які ви проводите для дітей.
- Дякую за добрі слова. Навчити школярів, особливо найменших, правильно поводитися з вогнем, діяти у екстремальних ситуаціях - одна із складових нашої роботи. Принагідно зазначу, що ми постійно проводимо акції "Запобігти. Врятувати. Допомогти". У червні нинішнього року така акція пройде у Дендропарку, а у вересні - на території Державної льотної академії. Приходьте, будуть цікаві і пізнавальні заходи.
- Я підприємець. Будь ласка, дайте відповідь на таке запитання: які документи необхідно подати, аби оформитися за декларативним принципом?
- Відповідно до "Порядку видачі органами державного пожежного нагляду дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень" суб'єкт господарювання чи уповноважена ним особа не пізніше ніж за десять днів до початку здійснення господарської діяльності подає безпосередньо адміністратору або дозвільному органу чи надсилає рекомендованим листом у двох примірниках декларацію відповідності об'єкта вимогам законодавства з питань пожежної безпеки встановленого зразка.
- А якщо об'єкт пожежонебезпечний?
- У такому випадку до декларації додається договір страхування цивільної відповідальності перед третіми особами щодо відшкодування наслідків можливої шкоди.
- "Пряма лінія"? Нині увійшло в моду споруджувати прибудови до квартир, розташованих на перших поверхах, і відкривати там крамниці, перукарні тощо. Чи дозволяється робити такі прибудови?
- Влаштовувати вбудовано-прибудовані приміщення громадського призначення у першому, другому та цокольному поверхах житлових багатоповерхівок не заборонено. Але при цьому такі приміщення мають бути відокремленими від житлової частини будинку протипожежними вогнестійкими перешкодами. До того ж прибудови не повинні перешкоджати проїзду пожежних машин та доступу автодрабин до будь-якої квартири будинку.
- Алло! Управління з надзвичайних ситуацій? Як можна зарадити моїй проблемі: проживаю у будинку на двох господарів. Мій сусід то сміття, то сухе листя прямо у дворі спалює. Мало того, що дихати нічим, він ще й будинок спалити може. Якимось чином вплинути на сусіда можна?
- Навіть потрібно, адже правилами пожежної безпеки забороняється розводити багаття на відстані менше 20 метрів від житлових будинків та господарських споруд. За порушення цієї заборони винуватцю передбачено адмінпокарання - штраф від 0,5 до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- Та хіба ж то штраф?! А не дай Бог пожежа виникне?
- Якщо пожежа завдала збитків чужому майну на суму, що перевищує в 300 разів мінімальний дохід громадян (на сьогодні це майже 91 тисяча гривень), порушник протипожежних вимог відповідатиме перед законом за статтею 270 Кримінального кодексу України.
- Мій син нинішнього року вступатиме до Академії пожежної безпеки. Чи буде гарантовано йому працевлаштування по закінченні навчального закладу?
- Якщо вашого сина буде зараховано курсантом на державну форму навчання та присвоєно спеціальне звання молодшого начальницького складу служби цивільного захисту з укладанням контракту, то по завершенні він отримує офіцерське звання і проходитиме дальшу службу у тому підрозділі, звідки він отримав направлення на навчання. Детальнішу інформацію ви можете отримати в управлінні по роботі з персоналом за адресою: вулиця Пашутинська,1.
- У Кіровограді автозаправок - хоч греблю гати. А чи перевіряється їх протипожежний стан?
- Звичайно ж, перевіряється. Адже всі автозаправні станції відносяться до об'єктів із високим ступенем прийнятого ризику. Такі об'єкти планово перевіряються щорічно. Але в окремих випадках керівник органу держпожнагляду може прийняти рішення про здійснення позапланової перевірки.
- Тоді ще питання по цій же темі: чи попереджаєте ви підприємців про планову перевірку?
- Так. Законодавство вимагає попередити суб'єкта підприємницької діяльності про проведення у нього планової перевірки. Таке повідомлення орган державного пожежного нагляду повинен направити суб'єкту господарювання не пізніше як за десять днів до дня перевірки.
***
Як зазначалося вище, на "пряму лінію" надійшло ряд запитань і звернень, які вимагали додаткового вивчення. Того ж дня всім, хто звертався, було надано вичерпні і компетентні відповіді. Так, зокрема, кіровоградець Леонід Щербина повідомив про порушення правил пожежної безпеки на автостоянці по вулиці Верхній Пермській. Після зустрічі з заявником головному держінспектору з пожежного нагляду м. Кіровограда дано доручення терміново провести позапланову перевірку за названою Л.Щербиною адресою. Мешканці будинку по вул. Попова висловили занепокоєння з приводу того, що поблизу їхнього житла знаходяться металеві бочки з невідомою рідиною. Цей факт було перевірено. Підземні ємності дійсно є, належать вони одному з автотранспортних підприємств, але для життя чи здоров'я мешканців ніякої загрози не несуть. Мешканець Гайворона поскаржився на те, що з вересня минулого року на пляжі не працює рятувальна станція. Як встановила перевірка, обласною радою було прийнято рішення про передачу у комунальну власність територіальної громади Гайворона майна та обладнання рятувального водолазного відділення за умови збереження профілю рятувальної станції. Що стосується оздоровчих таборів, розташованих у Гайвороні, то відповідно до заявки ТОВ "Дитячий позашкільний оздоровчий заклад "Чайка" аварійно-рятувальна служба оперативного реагування області 14 травня провела обстеження дна акваторії пляжу та видала відповідні документи. Крім того, з 18 травня на базі Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області двоє співробітників зазначеної організації проходитимуть відповідну підготовку.
Звичайно, протягом години, відведеної на телефонне спілкування з начальником ГУ МНС України в області Віктором Федорчаком та його підлеглими, не всі бажаючі могли повідомити про певні порушення чи поставити запитання. Тому повідомляємо для них номери "телефону довіри": 39-75-25, 39-75-79. А про роботу кіровоградських рятувальників детально можна прочитати на сайті Головного управління МНС в області.
Записав Володимир Бабич
Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).
Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.