Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:



Новости Кировограда

Новий вимір часу в ПобузькомуНовий вимір часу в Побузькому

Народне слово

Ще рік тому мешканці Побузького обігрівали свої квартири за допомогою допотопних буржуйок, оскільки селище не мало свого газопроводу. Сьогодні ж завдяки керівництву ВАТ "Побузький феронікелевий комбінат" і підприємство, і людські оселі підключені до газової мережі. А минулої суботи, коли православний світ уже вшанував пам'ять святого Миколая Чудотворця, громада святкувала ще одну визначну подію - відкриття й освячення новозбудованого храму його імені. Це перша сакральна споруда, що з'явилась у Побузькому за 37 років його існування. Раніше віруючі, аби задовольнити свої духовні потреби, ходили аж за три кілометри до сусідньої Капітанки. Тепер же сучасна архітектурна перлина виблискує куполами в самому центрі селища, прикрашаючи його вишуканим виглядом.

- Церква благотворно впливає на мешканців навколишніх будинків, - каже заступник генерального директора комбінату Валентин Вялков. - Раніше вони сміття викидали будь-де, а тепер стали більш вимогливими до себе й сусідів, тримають територію в чистоті.

Божий храм у містах і селах завжди був значно більшим, ніж просто будівля. День появи церкви вважався днем народження поселення. Відтак і для побузців та їхніх нащадків 21 травня назавжди стане днем селища.

На велелюдне свято високої духовної радості зійшлися дорослі й малі мешканці, для яких поява храму означає новий відлік часу. Ідея звести церкву на колишньому пустирі, а згодом і подальше часткове фінансування проекту належали генеральному директору "Побузького феронікелевого комбінату" Микиті Новикову та його родині. Будівництво вели всім миром, за посильної фінансової участі всіх бажаючих. Два роки тому освятили місце й заклали перший камінь у фундамент і завершили будівництво точно у відведений термін. Єпископ Кіровоградський та Новомиргородський Пантелеімон здійснив чин освячення храму, а секретар Кіровоградської єпархії настоятель Спасо-Преображенського собору протоієрей Петро Сидора відслужив першу Божественну літургію.

Побузький феронікелевий є основним місцем роботи для жителів селища. Нещодавно кількість працівників дорівнювала двом тисячам, однак світова економічна криза боляче вдарила і по виробництву, і по колективу. Підприємство, що в колишні часи вважалося одним з кращих у галузі, було на межі банкрутства, виникала загроза повної зупинки виробництва. Остання зупинка мала статися 1 червня, і лише титанічні зусилля адміністрації, втручання уряду й президента дозволили запобігти найгіршому. Зараз на комбінаті залишилося 1117 працівників, які працюють неповний робочий тиждень.

- Але ми відбулись найменшими втратами, - розповідає голова профкому комбінату Микола Васильчук. - Звісно, і заробітна плата зменшилась, проте ми зберегли найбільшу цінність - кваліфікованих робітників, інженерно-технічний склад. Скорочення персоналу - дуже болісний процес, однак підприємство узгодило кожну кандидатуру з центром зайнятості, і звільнені працівники мають сьогодні всі соціальні гарантії. Найближчим часом ми плануємо відремонтувати ще одну піч, тож із її запуском майже всі скорочені люди знову повернуться на підприємство.

Взагалі населення рідко відгукується схвально про діяльність керівників містоутворюючих підприємств. Побузьке ж приємно контрастує з подібними населеними пунктами, де частіше можна почути критику на адресу директорів, ніж похвалу. Селище потопає в зелені, його культурне життя цілком задовольняє потреби громади: Будинок культури, сучасний стадіон та кінноспортивний комплекс, басейн та база відпочинку не животіють, а повноцінно функціонують. Донедавна й дитячий садок знаходився на утриманні комбінату, та через фінансові труднощі останнього часу заробітну плату його працівникам виплачують із місцевого бюджету, а не з фонду підприємства.

Всі ці фактори об'єднують феронікелевий комбінат із населенням селища. Відтепер і церква святого Миколая Чудотворця, що прийняла перших прихожан на святковій літургії, буде тим міцним фундаментом, на якому базуватиметься подальше життя Побузького. А мелодійний перелив дзвонів на його дзвіниці сповіщатиме про перебіг життя у новому, православному, вимірі часу.

Читайте також:

Людмила Макей, фото — Народне слово

Теги новости:
Побугское
Побужский ферроникелевый комбинат

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS