Кому належать кіровоградські парки
Кіровоград.proUA.com
Раніше кіровоградці й гості міста гуляли у парках і скверах. Найближчим часом зможуть гуляти просторими коридорами «адміністративно-комерційних комплексів».
Об’єктів комунальної власності, якими напряму опікувалась би міська рада, в обласному центрі лишилося мало. Багато що продано, багато – віддано в оренду. «Кіровоград.proUA.com» впродовж минулого тижня розбирався, кому і на яких правах належать кіровоградські парки та сквери.
Сквер «Центральний» (вулиця Преображенська). Віддано в оренду ТОВ «Укрсфера» (договір оренди від 23 травня 2006 року).
ТОВ «Укрсфера» керує Олег Гнибіденко. Як писав про нього тижневик «Украина-Центр», Гнибіденко − «бізнесмен із молодих, але крутих. Член фракції Партії регіонів у міськраді. Надзвичайно вірний своїм шефам-регіоналам. Може, навіть чимось і зобов`язаний. Ніколи не виступає на сесіях. Можливо, навіть не вникає в суть питань, які обговорюються. На пленарних засіданнях майже завжди по мобільному телефону вирішує якісь свої проблеми, часто виходячи із залу. Але його рука завжди вчасно і правильно піднята. Навіть якщо його тимчасово немає в залі, «правильний» голос завжди зараховується. Не дивлячись на молодість, вже встиг «прикрасити» біографію участю у «справі сотого округу», будучи членом скандального тервиборчкому. Як депутат – безініціативний. Рядовий, але цінний член команди регіоналів».
Сквер на вулиці Яновського, 65/52 (біля спортивної бази «Колос»). Віддано в оренду ПП «Анюжел-Кір» під будівництво адміністративно-комерційного комплексу (договір від 6 жовтня 2005 року).
Директор ПП «Анюжел-Кір» – Володимир Яценко, він же керує «Українською енергетичною спілкою». Одна із засновниць спілки − Валентина Яцків. Вона ж – серед засновників ще як мінімум 13 фірм, серед яких ТОВ «Океан» (однойменний ринок на вулиці Маланюка, 1), «Інкопмарксервісбуд», «Українська енергетична спілка», агентство нерухомості «Довіра», науково-виробнича фірма «Свіч» та інші. По «Океану» Яцків є бізнес-партнером Юрія Шарова, а по «Свічу» – його брата Ігоря.
Крім того, у переліку ЗМІ, зареєстрованих у Кіровоградській області, Валентина Яцків значиться як засновниця додатку «Дім» до газети «Відомості-плюс», котра відверто підтримує Шарових.
Також Яцків орендує парк імені Пушкіна (проспект Винниченка) через ще одну свою фірму − ПП «Агрооптсервіс» (відповідний договір укладено 19 січня 2006 року). Цікаво, що чи не найбільш занедбаний кіровоградський парк віддано в оренду саме під «парк та об’єкти по наданню послуг населенню».
Щонайменше два сквери мають опосередковане відношення до теперішніх опонентів і колишніх партнерів братів Шарових подружжя Онулів.
По-перше, сквер біля будівельного технікуму (перехрестя вулиць Маланюка та Башкірської) орендує ПП «Верхівець-21» під адміністративно-комерційний комплекс.
Засновник ПП – Римма Виткалова, партнерка Миколи Онула по Кіровоградському обласному регіональному відділенні громадської організації «Спілка акціонерів України». Виткалова проходила у справі «сотого округу», була головою виборчої комісії №92, трохи сиділа в ІТК. 92 дільниця, нагадаємо, «прославилася» стріляниною, яку вчинили «невідомі особи».
По-друге, Римма Виткалова орендує сквер біля дитячої бібліотеки імені Гайдара (перехрестя вулиць Луначарського та Шевченка) − через ПП «Адроіт-21», під адміністративно-комерційний комплекс.
Парк Ковалівський (вулиця Леніна, 1) − ПП Устянський С.О., оренда, під парк.
Про Устянського три роки тому на офіційному сайті Держкомзему з’явилася цікава інформація. Якщо коротко, то Державна земельна інспекція порахувала, що будівництвом у Ковалівському парку нанесено шкоди довкіллю на 600 тисяч гривень. За цим фактом було порушено кримінальну справу, однак яка її подальша доля, з’ясувати поки не вдалося.
Кільком скверам, за даними «Кіровоград.proUA.com», взагалі загрожує зникнення. Це згадувані вже сквер біля будівельного технікуму (перехрестя вулиць Маланюка та Башкірської) та сквер біля дитячої бібліотеки імені Гайдара (перехрестя вулиць Луначарського та Шевченка) - в обох випадках планується будувати адміністративно-комерційні комплекси.
Такі ж комплекси можуть з’явитися на місці скверів на проспекті Університетському (напроти буд. №1/7) та біля лікарні «Добруджа».
Торговельні заклади виростуть, якщо нічого не завадить, у скверах на вулиці Кропивницького (біля ЗОШ №26) та біля валів (вулиця 50 років Жовтня, біля будинку №1), а сквер Слави (перехрестя вулиць Героїв Сталінграду та 50 років Жовтня) віддано в оренду ТОВ «АТБ-торгстрой» під будівництво супермаркету.
«Зустрінемось у парку о восьмій», − призначають ще й досі побачення у Кіровограді. Цілком можливо, що скоро доведеться зустрічатися «о восьмій перед входом до бізнес-центру».
Андрій Лисенко
Обговорення на Кіровоградському форумі:
- Дендропарк за деньги
- «Єлисаветградське православне товариство» і громада Свято-Успенського храму висловили вдячність Володимиру Пузакову за сприяння у благоустрої парку імені Крючкова
- Розважальна програма Ковалівського парку — Кіровоградська правда
- Підприємець хоче підняти парк у Кіровограді до рівня Софіївського — Кіровоград.proUA.com
- В Кировограде все лето будут проводиться ночные дискотеки на пляже — весь Кировоград
- Парк доісторичного періоду у Кіровограді — канал «Кіровоград»
- В Кировограде объявлен тендер на реконструкцию парка — ProTorgi.Info
Читайте також:
Новости в тему:
Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).
Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.