Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Кіровоградські чиновники спростовують скандальну інформаціюКіровоградські чиновники спростовують скандальну інформацію

Кіровоград.proUA.com

Комерційно-розважальний центр на території музею-заповідника Івана Карпенка-Карого «Хутір Надія» не будують.

Про це на прес-конференції повідомила начальник управління культури й туризму Кіровоградської ОДА Наталія Овчаренко.

«Інформація, подана у статті газети «Народне слово», не відповідає дійсності. Я вважаю, що це помилка. Автентичність меморіальної зони заповідника не порушена», — сказала вона.

За її словами, вже протягом кількох років ведуться роботи з упорядкування та озеленення відповідно до документів облдержадміністрації.

«Жодна травинка, жодне дерево чи кущик не знищується без дозволу екологічної інспекції, без відповідної документації. Що ж стосується будівлі, яка послужила приводом для назви статті, то вона зводиться не в заповідній зоні, а поза нею і слугуватиме для прихистку дітей, наприклад, під час спеки чи негоди. Що ж стосується інвестиційного проекту, який пропонується для вкладання коштів, то мотель, ресторан чи кав’ярня, відповідно до нього, можуть будуватися в селі, а не на території заповідника. Загалом дивно, що автори матеріалу писали його, не бувши на території музею-заповідника вже два роки», — підкреслила Наталія Овчаренко.

Нагадаємо, газета обласної ради й ОДА «Народне слово» опублікувала статтю, в якій зазначалося, що будівництво кафе передбачається на території Хутора Надія.

Державний музей-заповідник Хутір Надія створено на території садиби, що належала визначному драматургу, театральному діячеві кінця ХІХ – початку ХХ cтоліття Івану Карпенку-Карому (Тобілевичу). До комплексу садиби входять: батьківська хата, меморіальний будинок, приміщення літературно-меморіального музею, парк-пам`ятка садово-паркового мистецтва площею 11 га та ставок. Встановлено пам`ятник-погруддя І.Карпенка-Карого. Нині тут постійно проводяться традиційні театральні свята "Вересневі самоцвіти".

У заповіднику-музеї "Хутір Надія" експонується біля 2 тисяч предметів, значна частина з яких передана сім`єю Тобілевичів-Тарковських. Щорічно "Хутір Надія" відвідують понад 4 тисячі гостей з різних регіонів України та зарубіжжя.

Фото — з сайту Кіровоградської ОДА

Теги новости:
хутор Надия
театр корифеев
достопримечательности Кировограда
Иван Карпенко-Карый

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS