Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:



Новости Кировограда

Чи варто кіровоградським митцям ворогувати з кришнаїтами?Чи варто кіровоградським митцям ворогувати з кришнаїтами?

Fotoinform

Несподівано значного резонансу набули події, що сталися в Кіровоградському обласному художньому музеї під час проведення так званої «Ночі музеїв»: у залі, де були виставлені картини заслуженого художника України Бориса Вінтенка, послідовники Міжнародного Товариства свідомості Крішни (у народі - «кришнаїти») демонстрували елементи ведичної культури.

Почалося з факту, а далі – «понеслось»… Занепокоєні скоріше почутим, ніж побаченим, «поборники культури» ворожо сприйняли розцінили проведений захід і для захисту почали обливати мовним брудом інших, нехтуючи елементарною етикою. Інформація змішалася з мареннями деяких представників ЗМІ і цей вінегрет зрештою було винесено на шпальти газет та електронних видань у вигляді сенсаційної новини. Згідно з повідомленнями, робітники музею і кришнаїти стали причиною того, що син художника Юрій Вінтенко бажає забрати з музейної зали картини батька, оскільки йому здається, що картини і кришнаїти – поняття несумісні та антагоністичні.

Справжній українець не скаже недоброго слова в адресу тих, кого не знає, бо може бути щирим та вдячним. Він шанує Великого Кобзаря, пам’ятаючи його слова: «І чужому навчайтесь, і свого не цурайтесь!» Хоча давайте поміркуємо, що «наше», а що насправді «чуже».

З першого погляду задачка розв’язується просто: «Картини і художник – українські, а крішнаїти – справжні невігласи невідомо звідки, тоталітарна секта якогось культу».

Про картини, які мені поталанило побачити в художньому музеї, можу сказати – дуже подобаються. Людина, яка створила їх, заслуговує на повагу, тому що так творить майстер, який відчуває людську сутність і, без сумніву, сам став прикладом для інших. То є культура! Але особистість (не картини) є первинною. Спробувавши подивитись “у корінь”, можна припустити, що не той, хто малює картини і пише літературні твори (навіть, якщо вони можуть бути визнані державою), є справжнім представником культури, а той, хто своїм життям надає приклад мистецтва життя для інших. Така людина – справжній майстер і митець! «Щоб мати підстави для творчості, необхідно, щоб ваше життя було змістовним», - твердить норвезький драматург Генрік Ібсен.

Тепер настала черга розібратись з тими, хто представляє «культ», але дуже обережно, без поспіху. Судячи з запальних та неврівноважених слів обурення, існує просто викривлене розуміння окремих осіб про культуру, хоча така особа здатна осягнути хіба що культ власної персони: «Для того, чтобы отличать культуру от культа, необходимо САМОМУ принадлежать к культуре» (Козьма Прутков).

Дозвольте трохи історії. Більше 5000 років тому на великій території, яка охоплює і сучасну Україну, жили народи, споріднені єдиною культурою. Її називають арійською або ведичною, тому що люди жили за приписами письмен, що мали назву «Веди». Ця культура ставила на меті для кожного пізнання Абсолютної Істини. На сьогодні нам відомо, що українська, як і будь-яка слав’янська мова, належить до індоєвропейської мовної групи, а ведична мова (санскрит) була джерелом для створення мовного різноманіття. Зазирніть глибше в історію, де ви знайдете багато козацьких прізвищ реєстру Війська Запорізького, які зустрічаються в епосі Індії: Крішненко - захисник світу Бог Крішна, Гупало - оборонець худоби, Махепа - оборонець рідного краю, Нечай – непереможний…Донині нащадки воїнів залишають на голові пасма волосся («оселедець» або «шикха») та носять жовто-блакитне вбрання. Все це – зовнішні риси. Що ж стосується духовного життя, то справжні нащадки аріїв мають вести простий спосіб життя без вживання зовнішніх стимуляторів, таких, як наркотики, алкоголь та нікотин, харчуються лише вегетаріанською їжею, не грають в азартні ігри та не займаються перелюбом. Такі люди природно культивують в собі невибагливість, милосердя, чесність та чистоту. Основною духовною практикою є оспівування святих імен Крішни. Представники цього вірування не винні в тому, що метою вивчення усіх “Вед”, пізнання, доброчинності, культури Крішна поставив Себе. Щоб пересвідчитись в цьому, просто прочитайте «Бгагавад-гіту», якою захоплювались Гете, Гегель, Шопенгауер, Бетховен, Лев Толстой, Альберт Ейнштейн, Ральф Емерсон, Герман Гессе… Ведична культура існувала на теренах України ще до християнських часів, тому це наше коріння, якого не цураються, а вчаться. Тож спробуйте відповісти самі: «Чи є картини та кришнаїти такими несумісними?»

Павло Брайко

Читайте також:

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS