Трагічний збіг обставин чи лікарська недбалість?
Народне слово
В Олександрівській районній лікарні сталася надзвичайна подія – під час пологів померли молода жінка і її дитина. Рідні і друзі породіллі Олесі Козаченко вбачають у цьому не дивний збіг обставин, а елементарну недбалість тих, хто зобов’язаний стояти на сторожі здоров’я матері й дитини. Вони звернулися із заявою до найвищих посадовців країни, в якій просять об’єктивного розслідування даного випадку. Копію цього документа вони занесли до нашої редакції з однією лише метою – не допустити «закриття справи» та привернути увагу громадськості до проблем смертності при пологах, яка в нашій області стоїть особливо гостро. Поділяючи їхню стурбованість, ми подаємо заяву чоловіка Лесі Козаченко Івана до президента України, генерального прокурора України, прокурора області зі скороченнями, не вказуючи конкретних прізвищ, адже це можна буде зробити тільки після з’ясування всіх обставин.
"Заява. Я прошу вирішити моє питання, яке полягає в наступному. 15.05.2009 року в моєї дружини Козаченко Олесі Миколаївни розпочалися перейми, які були ознакою початку пологів. Інших больових відчуттів Олеся не відчувала. Близько другої години ранку 15.05.2009 року Козаченко О.М. була доставлена до Олександрівської центральної районної лікарні, де її прийняли в пологове відділення. Приблизно через годину я привіз їй речі для дитини, вона вийшла до мене, почувала себе нормально і говорила, що їй зробили укол для підтримки серцебиття дитини, оскільки повідомили, що було погане серцебиття. О 5-й годині ранку дружина мені зателефонувала і повідомила, що в неї розпочалася кровотеча сильна і коло неї відсутні лікарі. Я відразу поїхав шукати лікаря, звернувся додому до (прізвище акушера-гінеколога), яка відмовила, мотивуючи тим, що там є черговий лікар. Під'їжджаючи до лікарні, я зустрів "швидку допомогу", яка поїхала за лікарем, отже в лікарні лікаря не було. За період з моменту доставлення в пологовий будинок і десь до 7-ї години ранку Олеся була без нагляду лікаря. Я звернувся до медпрацівника з запитанням, де Леся і що з нею, проте вмотивованої відповіді не отримав. Десь о 6-й годині з'явилася (прізвище лікаря), яка оглянула дружину, перевірила серцебиття дитини і повідомила, що будуть готувати її до операції, рятувати дружину, а потім дитину. Після неї з'явилася (прізвище лікаря, до якої автор заяви вже звертався), і вони розпочали готуватися до операції, на “швидкій допомозі” доставляти операційну групу. О 6.30 Лесю забрали в операційну залу…
Десь через півгодини розпочалася метушня, медпрацівники то виходили, то заходили до операційної, на наші запитання не давали чіткої відповіді. Лише після сьомої години з'явилися інші лікарі (прізвища)... Коли закінчилася операція, мені невідомо, але десь об 11-й годині Лесю перевели з операційної палати до реанімаційного відділення. Повідомили, що її стан не критичний. Мене разом із матір'ю позвали до кабінету лікаря і повідомили, що дитина народилась мертвою, від розтину дитини ми відмовились. Всі лікарські препарати, які були необхідні, ми одразу ж купували, на першу вимогу лікарів давали кошти. Лікарі відпустили нас для поховання дитини, взяли в нас номери телефонів і сказали, що якщо буде потрібно, то вони нас розшукають. Десь близько 12-13-ї години брат дружини привозив ліки до лікарні і йому повідомили, що стан Олесі нормальний. Через деякий час нам зателефонували і повідомили, що дружина прийшла до свідомості і їй необхідні ліки. Я одразу ж поїхав їх купувати і привіз ліки до лікарні. Тут я спілкувався з анестезіологом (прізвище), який повідомив, що стан не критичний, дружина йде на поправку. Між 17-18 годиною мати Лесі прийшла до лікарні, де їй надали знову перелік необхідних ліків. До цього часу нас не повідомляли ні про що, стан дружини був стабільний. Матір впустили до Лесі і вона з нею спілкувалась, була присутня і лікар (прізвище). Потім до лікарні під'їхав я з ріднею. Я спілкувавсь із анестезіологом (прізвище), і мені говорили, що потреби визивати реанімаційну групу з області немає необхідності. Через певний час до кабінету зазвали невістку, якій (прізвище) повідомив, що в Лесі не відходить сеча, можливо, їй перешили сечовід, і під час проведення операції лікарі не знали, що робити з Олесею. Він також повідомив, що іще одну операцію можна робити, для цього необхідні кваліфіковані лікарі-спеціалісти і реанімаційна група з області. Ми почали вимагати, щоб викликали реанімацію. Нам відповідали, що визвали, потім що реанімація одна на область, потім знову, що група буде через годину-дві. На пункті “Швидкої допомоги” ми чекали на приїзд обласної реанімаційної групи. Потім ми побачили, що між 19-20-ю годинами лікар-анестезіолог своєю машиною поїхав додому, а за ним з лікарні пішли (прізвища двох лікарів).
Пройшло багато часу, а з області нікого не було і нам нічого не повідомляли. О 20-й годині змінився медперсонал. Ми вирішили дізнатись про стан Олесі і підійшли до реанімації, стукали, до нас вийшли медична сестра і санітарка, які повідомили про те, що Леся померла. Нікого з лікарів в цей день ми не знайшли, всі зникли. Наступного дня, 16.05.2009 року, о 8-й годині ранку ми приїхали до лікарні і вирішували питання про те, щоб розтин робив не олександрівський експерт, а визвали незалежну обласну судову медичну експертизу. Ми віднайшли телефон експерта в м. Кіровограді, щоб його викликати, але нам повідомили, що на нашу вимогу експерт не може приїхати, потрібно написати заяву до прокуратури і тоді експерта викличе прокурор. Ми одразу ж звернулись із такою заявою до прокуратури Олександрівського району, заяву прийняли, але викликати обласного експерта відмовили, мотивуючи тим, що в Олександрівській центральній районній лікарні є свій експерт, який робить розтин, і справа потім передається до Кіровограда. Головний лікар лікарні зобов'язаний визвати експерта, і розтин не повинен робити районний експерт. Головного лікаря ми найшли десь об 11-й годині 16.05.2009 року, в якого ми запитали, чому немає експерта. Головний лікар запропонував робити розтин районному експерту (прізвище), на що ми відмовились. Тоді (прізвище головного лікаря) зателефонував до обласного експерта Немазенка С.Е., потім нам повідомили, що під час розтину нібито були присутні Немазенко С.Е., лікар-гінеколог. Після чого нам видали лікарське свідоцтво про смерть №15 від 16.05.2009 року. В даному свідоцтві з невідомих причин не вказано прізвище, ім'я та по батькові лікаря, який проводив розтин, не зрозуміло також, чому стоїть печатка Олександрівської центральної районної лікарні, якщо експертизу проводив обласний експерт.
Я вважаю, що в діях прокурора є бездіяльність, тому що заява була подана 16.05.2009 року, а опитування по даній заяві проводилось 22.05.2009 року. Даний термін був наданий Олександрівській центральній районній лікарні для того, щоб там мали можливість переробити на свою користь історію хвороби? Невідомо, з яких причин не викликали і чи взагалі викликали реанімаційну групу з області. Я не згодний з висновком судмедексперта і тому вважаю за необхідне провести повторну експертизу. Прошу вашої допомоги у вирішенні мого питання в найкоротші терміни. Додаток: лікарське свідоцтво про смерть №15 від 16.05.2009р.".
Редакція газети "Народне слово": ще раз наголошуємо: ми нікого не звинувачуємо, це можуть зробити лише компетентні органи. Як стало відомо зі слів головного лікаря Олександрівської районної лікарні Валерія Щура, нині триває слідство. Перший етап його провела міліція, зараз цим займається районна прокуратура. Було проведено й службове розслідування. За його результатами чотирьом працівникам: двом акушерам-гінекологам, анестезіологу та начмеду оголошено по догані. Валерій Дмитрович вважає, що підстави для такого покарання були, але остаточно крапки над "і" буде розставлено пізніше. Про ці "крапки" ми постараємося повідомити наших читачів.
Читайте також:
- Врачебный скандал в Кировограде: смерть 45-летнего шахтера (видео)
- Против кировоградских медиков возбуждено 9 уголовных дел
- В Кировограде из-за неправильного лечения ребенок едва не стал инвалидом
- Роженице отказали в проведении кесаревого сечения
Обговорення на Кіровоградському форумі:
- Беременность и роды в Кировограде
- Теги новости:
- медицина
- врачебная ошибка
- халатность врачей
- смерть во время родов
- Александровский район
- На Кировоградщине из-за врачебной халатности умерла женщина (видео) — Комсомольская правда
- До перинатального центру у Кіровограді братимуть не лише з патологіями — Гречка
- На Кіровоградщині госпіталізовано більше 200 хворих на грип — весь Кіровоград
- На Кіровоградщині порушено кримінальну справу проти лікаря — Новини Кіровоградщини
- На Кировоградщине ГАИ-шник сбил велосипедистку — Главред
Новости в тему:
Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).
Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.