Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

На Кіровоградщині місцева влада замінила державну символіку радянською (відео)На Кіровоградщині місцева влада замінила державну символіку радянською (відео)

5 канал

Український національний символ, що донедавна увінчував пам'ятний знак Голованівська, за ніч поступився місцем радянській державній емблемі. Одним з перших появу на монументі символу трудящих помітив місцевий священик, коли вранці 3 червня поспішав на службу до церкви. Здивуванню чоловіка не було меж.

Отець Василій: "Ще при радянській владі тут був серп, потім він зник. Коли ж Україна стала самостійною, один чоловік запропонував вставити туди тризуб. І той тризуб так добре вписувався у те сонечко. А тепер таке враження, що або в когось ностальгія, або нас хочуть перевірити на вшивість - як люди будуть реагувати".

Тієї ж ночі у Голованівську сплюндрували ще один монумент - пам'ятник великому Кобзареві. П'єдестал із цитатами з твору Шевченка залишився на місці, а бюста поета наче й не було.

Віталій Григорчук, місцевий мешканець: "Це з 2-го на 3-тє число зроблено. Ось який він був і подивіться зараз, у якому він стані. Це вандалізм".

Доки мешканці шукають винуватців, місцева влада каже - немає жодної таємниці. Погруддя Кобзаря зняли на реставрацію. Над ним поглумилися вандали: відламали Шевченкові носа та пофарбували обличчя у чорний колір. А от тризуб, кажуть, демонтували з власної волі. Відповідне рішення місцеві депутати ухвалили на засіданні два тижні тому. Втім, чим завинив народним обранцям українській герб, не пояснюють.

Анатолій Маковей, голова селищної ради: "Депутати проголосували за серп і молот 22 травня. Ну по суті - там символіка благополуччя сім'ї".

Кор.: "Як благополуччя сім'ї пов'язано із серпом та молотом радянським?"

Анатолій Маковей, голова селищної ради: "..." [мовчить - ред.]

Михайло Крижановський, голова районної ради: "Я був присутній на засіданні. Аргументи депутатів були, що первинно ця композиція архітектурна мала серп і молот. І є бажання повернутися до витоків його спорудження".

Згідно з законом, який український парламент ухвалив 4 червня, вчинення наруги над державними символами карається трьома роками за ґратами. Утім, правоохоронці не поспішають називати це злочином. Наразі міліця шукає лише вандалів, які поглумилися над бюстом Кобзаря. Зловмисникам загрожує до трьох років ув'язнення.

Читайте також:

Теги новости:
государственная символика
Голованевск
Голованевский район
скандалы
видеоновость

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS