Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

У Кіровограді вводиться збір за паркування транспортуУ Кіровограді вводиться збір за паркування транспорту

Вечірня газета

Як повідомлялося раніше, кілька місяців тому Кіровоградська міська рада своїм рішенням передала районним радам повноваження зі збору за паркування транспорту. Кіровська районна рада підійшла до цього питання серйозно, сподіваючись отримати від такого виду діяльності певні надходження до свого бюджету. Зокрема, було розроблено спеціальне положення про організацію та функціонування місць паркування автотранспортних засобів на території Кіровського району, яке депутати затвердили минулого тижня. Що саме передбачено цим документом, розповів редакції голова Кіровської районної у місті Кіровограді ради Віктор Луценко.

– Як тільки Кіровська районна рада прийняла рішення про те, що вона приймає повноваження зі збору за паркування транспорту (а це відбулося 24 березня), ми почали готувати документ, який допоміг би впровадити єдині правила організації паркування транспортних засобів, контроль за функціонуванням зон паркування, створити умови для надання якісних послуг, – каже Віктор Олександрович. – Оскільки в Кіровограді відповідного положення не було, то ми почали вивчати досвід інших міст – Полтавської області, західних регіонів, побували в Бобринці. До речі, у Бобринці ця робота добре налагоджена – маючи одне місце масового паркування транспорту, місто отримує в свою казну значні кошти. Ми узагальнили зібрану інформацію і розробили своє положення про організацію та функціонування зон паркування автотранспортних засобів на території Кіровського району.

Напевне, читачів у першу чергу зацікавить, якою буде ставка збору за паркування автотранспорту. Відповідно до положення, у спеціально обладнаних місцях вона становитиме три відсотки від неоподатковуваного мінімуму за годину (або 51 копійка), у відведених для цього місцях – один відсоток (або 17 копійок). Оскільки поки що парковки у Кіровограді ніхто не оснащує спеціальними приладами, за допомогою яких можна зафіксувати, скільки точно стоїть машина, визначили, що в середньому автомобіль знаходиться на місці паркування дві години. Хочу підкреслити: районна рада не має повноважень брати плату за паркування, йдеться саме про збір за паркування, який входитиме до складу плати за парковку. Цей збір сплачуватимуть до бюджету підприємець чи фірма, які візьмуться за організацію зони паркування, і звітуватимуть про свою діяльність вони не перед нами, а перед податківцями.

– Чи передбачені пільги зі сплати збору за парковку та вартості послуг за паркування автотранспорту?

– Так, і це буде обумовлено в угодах з паркувальниками. Згідно з положенням, від сплати збору за парковку та вартості послуг звільняються жителі Кіровограда, які проживають у будинках, що знаходяться в зонах паркування та які одночасно є водіями транспортних засобів, працівники підприємств, що знаходяться в зонах паркування; працівники підприємств, котрі знаходяться в зонах паркування і які одночасно є водіями транспортних засобів; водії службового автотранспорту, які завозять товар до підприємств, що розміщені в зонах паркування; спеціальний транспортний засіб при виконанні прямих службових обов’язків (автомобілі швидкої допомоги, комунальних та аварійних служб міста); інваліди Великої Вітчизняної війни й водії, що їх перевозять. Крім того, безкоштовно паркування здійснюватиметься у дні святкування Дня незалежності України, Дня Конституції, Дня Перемоги, Дня міста. Також ми встановили, що паркувальники повинні 10 відсотків місць паркування (у випадку, якщо місць дев’ять – не менше одного) резервувати для транспортних засобів, що перевозять інвалідів.

– Якщо хтось захоче організувати зону паркування, що йому потрібно для цього зробити?

– Для отримання дозволу на організацію паркування автомобільних засобів паркувальники, які мають надавати цей вид послуг, повинні подати до виконавчого комітету районної у місті ради такі документи: заяву встановленого зразка; копію свідоцтва про державну реєстрацію юридичної або фізичної особи; копію довідки про взяття на облік платника податків; копію свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість; копію довідки з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України; схему прив’язки розміщення паркування, погоджену управлінням містобудування та архітектури міської ради; позитивні висновки (погодження) щодо влаштування паркування автомобільних засобів, надані ДАІ та ГУ МНС України в області.

– Які ваші прогнози: чи вдасться районній владі суттєво поліпшити ситуацію з наповненням бюджету завдяки новим повноваженням?

– Поки що важко сказати, адже ми можемо отримувати збір лише від тих суб’єктів господарювання, які висловили бажання організувати зони паркування зараз, а не раніше. Однак ми сподіваємося, що міська рада передасть нам також повноваження зі збору за паркування з тих суб’єктів господарювання, з якими угоди вже діють (на сьогодні збір вони сплачують до міського бюджету). В цьому випадку (або коли дія угод закінчиться) ми зможемо створити навіть комунальне підприємство і тоді працюватимемо в цій сфері більш ефективно, а ще створимо додаткові робочі місця. Ця пропозиція уже розглядалася у депутатських фракціях, і була ними сприйнята позитивно.

Олена Кобець

Теги новости:
паркинги
парковка автотранспорта
парковки
документы
стоянки
транспорт
бюджет
городской бюджет
Кировоградский горсовет

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS