Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Оновлена площа перед міськвиконкомом практично готова до урочистого відкриттяОновлена площа перед міськвиконкомом практично готова до урочистого відкриття

канал «Кіровоград»

У Кіровограді триває підготовка до святкування 255-річчя від дня заснування міста. З 18 по 20 вересня міська влада обіцяє влаштувати цілий ряд цікавих і незабутніх заходів, ну і, звичайно, так зване «підняття таємничої металевої завіси» з площі перед міськвиконкомом, реконструкція якої вже вийшла на фінішну пряму.

Оновлена площа вже майже готова. Нині, як то кажуть, робляться останні штрихи. Вже через кілька днів тут з’явиться пам’ятник видатному міському голові Єлисаветграда Олександру Пашутіну. Ну а саме відкриття площі заплановане на День міста Кіровограда – 19 вересня.

Скульптура висотою 2 метри 35 сантиметрів – саме таким, вилитим із бронзи у Львові, Олександр Пашутін постане перед кіровоградцями. Працювали над ним довго, але, як каже архітектор Віталій Кривенко, не дарма. Разом зі своїм колегою, відомим українським скульптором Любомиром Яремчуком, усе що було задумане у проекті, йому вдалося втілити в життя. Олександр Пашутін буде стояти біля свого крісла, таким чином, нібито звільняючи його для наступних поколінь.

Не забули архітектори і про меценатів, на кошти яких зроблені і пам’ятник, і реконструкція площі перед міськвиконкомом. Деякі відомі прізвища кіровоградських бізнесменів вже встигли увіковічнити на постаменті. Незабаром з’являться й інші.

Загалом подивитися кіровоградцям і гостям міста буде на що. Окрім оновленого покриття площі гранітними плитами, нічного освітлення будівлі з колонами, чимало уваги приділили клумбам. На зміну старим, пересадженим ялинам прийшли нові, не менш гарні. До них також приєдналися туї та самшит. До офіційного відкриття обіцяють висадити і квіти.

Найцікавіше те, що усі роботи, крім розробки проекту, проводилися виключно кіровоградськими спеціалістами. Як кажуть самі робітники, старалися на совість. Остаточну ж оцінку їхній праці поставлять вже кіровоградці.

Читайте також:

Голосования портала Р.К.С.:

На фото — постамент, на якому невдовзі буде встановлено пам'ятник Олександру Пашутіну.

Фото — Відомості-плюс

Теги новости:
День города в Кировограде
памятник
Александр Пашутин
Виталий Кривенко
достопримечательности

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS