Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

КРУ виявило, що у кіровоградських ПТУ навчаються «напівучні»КРУ виявило, що у кіровоградських ПТУ навчаються «напівучні»

Кіровоградська правда

Кажуть, професійно-технічна освіта в Україні переживає зараз не найкращі часи. І з цим важко не погодитись. Випускники шкіл все частіше мріють опанувати професію юриста чи менеджера, а не муляра чи кухаря, і ПТУ відходить на задній план серед рясного списку навчальних закладів. Втім, як виявили фахівці контрольно-ревізійного управління області, ця освітянська галузь знаходить свої, досить оригінальні, способи виживання.

Протягом поточного року проводилися ревізії фінансово-господарської діяльності професійно-технічних навчальних закладів нашої області. І, варто зазначити, ревізори знайшли чимало «цікавих» фактів. Наприклад, виявилось, що в нашій області є, як мінімум, 31 учень-вундеркінд. Саме таку кількість учнів, які одночасно здобували освіту і у ПТУ, і у звичайних загальноосвітніх школах, виявили фахівці КРУ. Якщо вірити розкладу занять цього ПТУ, то …півучня сидить на заняттях по спеціальності «Кухар-кондитер» чи, скажімо, «Тракторист-машиніст», а інша його половина здобуває середню освіту школі одночасно. Чи встигали учні ходити і на шкільні уроки, і на заняття в ПТУ – секрет, а от отримувати стипендію вони не забували. Так з державного бюджету зайво виплатили майже 8 тисяч гривень.

В двох інших професійно-технічних навчальних закладах встановлено інше, але при цьому не менш кричуще порушення. Тут навчались ті, хто вже має за плечима… вищу, незакінчену вищу освіту чи вже навчались у цих же ПТУ, а на додачу ще й працювали. І це при тому, що за рахунок держави можна здобувати освіту лише один раз. В цих ПТУ, певно, Законів України не бачили, але, це, як відомо, від відповідальності не звільняє. А відповідати є за що – таким ось «вічним студентам» було незаконно нараховано та виплачено стипендію на загальну суму понад 15,5 тис. грн.

Такі «дива», з легкої руки керівників, трапляються в профтехзакладах заради збільшення контингенту учнів –запоруки виплати заробітної плати.

Прес-служба КРУ у Кіровоградській області

Теги новости:
образование
ПТУ
КРУ
криминал

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS