Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Де жити кіровоградським студентам?Де жити кіровоградським студентам?

Кіровоградська правда

Не дарма кажуть: аби відчути смак справжнього студентського життя, треба пожити в гуртожитку. Досить велика кількість студентів кіровоградських ВНЗ є іногородніми. Отже, якщо вони обирають на час навчання життя не на квартирі чи у родичів, а саме у гуртожитку, то до вражень про перипетії навчання додаються і незабутні спогади про гуртове життя.

Про гуртожитки педагогічного університету ми поговорили із головою профспілкового комітету студентів КДПУ ім. Винниченка Сергієм Бойко. За його словами, у «педагогічних» гуртожитках 1148 місць. Університет має забезпечити житлом 70% від приїжджих студентів. Однак це не завжди вдається, тому що, як відомо, один з гуртожитків досі стоїть «законсервований», а на його ремонт потрібно 3 млн. грн., які держава не виділяє.

Вартість проживання у гуртожитку КДПУ за 10 місяців – 1470 гривень. У першу чергу заселяють першокурсників, спочатку пільгові категорії. Ті, хто навчається на старших курсах, до 25 травня пишуть заяви, а потім слідкують за рейтинг-листами, які вивішують протягом двох тижнів. Враховується й успішність навчання, і громадська діяльність студента, який претендує на місце у гуртожитку. На чотирьох факультетах, де панує самоврядування, студенти самі вирішують, кому жити наступного року в гуртожитку. Голова студпрофспілки радить не впадати у відчай тим, хто у вересні не зміг поселитися. Можливо, за місяць-півтора у гуртожитку з’явиться вільне місце. Або протягом навчального року. Обставини бувають різні: когось запросили до себе родичі, хтось знайшов квартиру, хтось одружився.

Зі студентського гуртожитку можна виселитися і не за власним бажанням. Позбавлення житлової площі загрожує тим студентам, які отримають дві догани в університеті. Щодо умов проживання, то поточний ремонт на блоках був зроблений улітку силами студентів-першокурсників. За бажанням батьки можуть теж допомогти, наприклад, поклеїти шпалери у кімнаті, де мешкає дитина. Зазвичай студенти самі дбають про затишок у своїх тимчасових домівках. Дехто із студентів йде на більш радикальні зміни у кімнатах, наприклад, міняє двері чи ставить пластикові вікна (звичайно, отримавши на це згоду адміністрації).

Про гуртожитки Національного технічного університету розповів Валерій Мєкотов, голова студмістечка. Загальна кількість місць у чотирьох гуртожитках КНТУ – 1712. Проблем із поселенням зазвичай не виникає: існує наказ ректора про обов’язкове поселення усіх іногородніх студентів. Як правило, поселяючись на першому курсі, студенти технічного університету гарантовано отримують житло на всі роки навчання. Вартість проживання – 58 грн. на місяць (у гуртожитку №4 – 64, тому що там трохи кращі умови). Студенти, які навчаються на комерційній формі, мають можливість оформити субсидію – тоді плата за проживання суттєво знижується. Як зазначає В.Мєкотов, КНТУ єдиний навчальний заклад в Україні, що надає таку послугу. Студенти платять за проживання впродовж усього року, оскільки на літо їх не виселяють. У когось практика, хтось працює влітку. Як жартує Валерій Мєкотов, дай Бог, аби хоча б півмісяця за рік студент провів не в гуртожитку.

Ремонт місць громадського користування робиться за рахунок навчального закладу, а от кімнати облаштовують самі студенти. Пройшовши коридором, можна переконатися, наскільки тут чисто й охайно. Щоправда, і кухні, і коридори були порожніми, бо студенти були на заняттях. Однак в одній з кімнат я застала дівчину, яка сказала, що тут їй подобається і на квартирі вона жити не хоче. І справді, кімната не відрізняється від звичайної: ті ж речі, по-домашньому затишно…

Стосовно іноземних студентів, точних даних про кількість проживаючих не в гуртожитках, а на квартирах, немає. Араби, африканці, китайці, а також білоруси (які й не сприймаються як іноземці) мешкають у гуртожитку, на одному поверсі з нашими студентами.

До речі, кожні два роки проводиться конкурс на кращий гуртожиток. Останні вісім років КНТУ на цьому конкурсі посідає перше місце.

Проживаючи у гуртожитку, студенти вчаться не лише бути самостійними, а й знаходити спільну мову із сусідами, ділитися, а іноді й поступатися. А це, погодьтеся, знадобиться у житті.

Вікторія Шкабой, Ірина Полулях

Теги новости:
общежитие
студент
КИСМ
КНТУ
КГПУ
педуниверситет
образование
вуз

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS