Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

У Києві вийшла книга про видатного уродженця Кіровоградщини Левка МацієвичаУ Києві вийшла книга про видатного уродженця Кіровоградщини Левка Мацієвича

канал «Кіровоград»

Столичне університетське видавництво «Пульсари» видало друком нарис Володимира Панченка «Небо Левка Мацієвича».

Видання накладом лише у тисячу екземплярів побачило світ завдяки підтримці громадської організації «Земляцтво Олександрівщини». Ця книга є чи не першою спробою повернути з історичного забуття ім'я талановитого конструктора морських кораблів, авіатора, нашого земляка Левка Мацієвича. На п'ятдесяти сторінках читач знайде вичерпну біографічну інформацію, дізнається про Левка Макаровича як про політичного та громадського діяча і, звичайно ж, про Мацієвича-конструктора.

Особливо цікавими є відомості про проекти нашого земляка у судно– та авіабудуванні. Перелік інженерних ідей Левка Мацієвича не може не вражати. Працюючи у Севастопольському порту, він проектує панцирний крейсер, системи протиторпедного захисту кораблів, підводні човни, бере участь у будівництві крейсера «Кагул» та панцирника «Іоанн Златоуст». Крім цього, саме у Мацієвича виникла ідея створення першого у світі авіаносця на 25 літаків.

Утім, саме захоплення авіацією і погубило талановиту людину. 24 вересня 1910 року, під час Всеросійського свята повітроплавання аероплан «Фарман», яким керував Мацієвич, впав зі значної висоти. Врятувати авіатора не було жодного шансу...

Усе описане Володимиром Панченком щедро «приправлене» фотографіями та ілюстраціями, які дбайливо відбирав для нарису відомий краєзнавець Василь Білошапка. Пересвідчитись у словах автора можна, переглянувши копії документів з фондів Державних архівів, музеїв, а також світлини з власних архівів відомих дослідників та краєзнавців.

Фото — Вікіпедія

Теги новости:
литература
краеведение
выдающиеся земляки
Владимир Панченко
Лев Мациевич
авиация

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS