Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

У кіровоградській поліклініці відновлять процедури радонотерапіїУ кіровоградській поліклініці відновлять процедури радонотерапії

Вечірня газета

Для лікування різноманітних захворювань опорно-рухової та інших систем людського організму сучасна медицина широко застосовує радонову терапію. Є спеціальні курорти, де така послуга надається. Наприклад, подібна здравниця розташована у Знам’янці, куди їдуть люди з усіх куточків України. Але кіровоградці вже, мабуть, встигли забути, що радонові процедури свого часу широко застосовувались і в третій міській поліклініці. Через брак фінансування та відсутність централізованого забезпечення гарячою водою радонове лікування там довелось законсервувати, але можливості для його надання було збережено. І ось зараз за наполяганням міського голови Володимира Пузакова прийнято ряд рішень щодо відновлення радонотерапії на базі третьої міської поліклініки.

Про це розповідає начальник управління охорони здоров’я міської ради Любов Пивоварчук:

– Радон свого часу досить широко використовувався місцевими медиками для лікування артритів, артрозів, дегенеративних та запальних захворювань хребта, різних форм радикуліту, остеопорозу, невралгії, наслідків спортивних травм тощо. Нам вдалося зберегти усі потужності в належному стані, є відповідний апарат, який виробляє газ радон, – барбатер. Але для прийняття радонових ванн потрібне належне забезпечення гарячою водою, тому міська влада профінансувала придбання потужних бойлерів для її підігріву. Ми придбали три таких бойлери і зараз їх встановлюємо. Барбатер знаходиться в робочому стані, його постійно перевіряють фахівці, тож проблеми з його використанням немає.

У спеціальному приміщенні розміщено чотири ванни для такої процедури, тож за один раз обслуговуватимемо чотирьох пацієнтів. Послуга буде безкоштовною. Радонові ванни призначатимуться пацієнтам, які проходять лікування у стаціонарах міських лікарень та поліклінічних установах.

Звичайно, власні ресурси ми маємо використовувати на повну потужність. Чому своїх пацієнтів ми повинні направляти у Знам’янку чи в приватні медичні фірми, де застосовується радонотерапія? Думаю, вже на наступному тижні всі підготовчі роботи буде завершено, і кіровоградці лікуватимуться у рідному місті.

Оксана Верстюк

Теги новости:
медицина
больницы Кировограда
радон
лечение радоном
здоровье населения
Любовь Пивоварчук
Владимир Пузаков

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS