Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

В Олександрії з бурого вугілля планують виробляти воденьВ Олександрії з бурого вугілля планують виробляти водень

Кіровоград.proUA.com

Робоча нарада з питань реалізації в Україні міжнародного інвестиційного проекту «Воднева енергетика на базі буровугільного комплексу» за участі потенційних інвесторів відбулася в Кіровоградській облдержадміністрації.

На її початку голова ОДА Сергій Ларін зазначив, що наразі область має 3 привабливі проекти, реалізація котрих може вивести Кіровоградщину на рівень найпотужніших в економічному сенсі регіонів України. Один із них — Олександрійський буровугільний комплекс.

«Я бачу, що тут потрібен потужний інвестор, якому б держава за невисоку ціну передала комплекс під серйозні зобов’язання», — сказав Сергій Ларін.

Він додав, що таку позицію підтримує і міністр вугільної промисловості.

Співголова міжнародного інвестиційного проекту «Воднева енергетика» в Україні, представник можливого інвестора (холдингової компанії «HYDROGEN POWER LOGISTICS AG»), академік Юрій Оршанський зазначив, що використання бурого вугілля в енергетиці методом простого спалювання є економічно невигідним. Натомість цю сировину в деяких країнах використовують для отримання водню. Суть пропонованого компанією проекту на базі розрізів «Костянтинівський» та «Морозівський» полягає у створенні нового сучасного виробництва з переробки бурого вугілля на синтез-газ та водень. Окрім цього, побічними продуктами цього виробництва є екологічно чистий гранульований шлак, сірчана кислота, очищена питна вода, пальне, що можна використовувати для заправки технологічного транспорту на тих самих розрізах. А низькопотенційне тепло, утворене в процесі виробництва, можна використати на опалення частини Олександрії. Також до процесу виробництва водню можна підключити і переробку побутових відходів міста.

Юрій Оршанський підкреслив, що Кіровоградська область з реалізацією проекту може стати унікальної в розвитку альтернативної енергетики. Однією із переваг проекту – його екологічна спрямованість. Крім отримання водню, після спалювання який єдиним продуктом є вода, виробництво дає можливість утилізувати (депонувати) парниковий вуглекислий газ. У планах холдингу, при успішній реалізації проекту в Олександрії, побудова і газопроводу до Чорного моря, де і можна депонувати кристалізований відповідною технологією двоокис вуглецю в шельфі.

«І жодної небезпеки екології моря це не принесе, адже Чорне море є «живим» лише на 4%. На глибині нижче 200 м нічого живого там немає, адже нижче цього рівня концентрується сірководень», — зауважив Юрій Оршанський.

Він додав, що проблем зі збутом синтез-газу та водню зараз не існує.

«Німецькі підприємства готові 100% викуповувати його. До того ж, є і внутрішній ринок. Олександрійські продукцію можна використовувати і на вашому КГЗКОРі, коли він розпочне виробництво», — сказав представник холдингу.

Юрій Оршанський також повідомив, що за розрахунками фахівців компанії, на території Морозівського розрізу видобуватиметься 600-650 тис. тонн бурого вугілля на рік, а на Костянтинівському – 2,3 млн. Робочими місцями будуть забезпечена 1 тис. працівників.

«Із 1 вересня ми готові стартувати: довести фінансову нашу спроможність підписати контракт, зареєструвати представництво тощо. Хотілося б, щоб цей процес відбувся досить швидко, щоб провести аудит «Олександріявугілля» та визначити додаткові витрати на побудову виробництва», — сказав представник холдингу.

За словами Юрія Оршанського, на першому етапі реалізації водневого проекту буде інвестовано 300-320 млн. євро.

Фото — Gettyimages.com

Теги новости:
промышленность
перерабатывающая промышленность
добывающая промышленность
полезные ископаемые
экология
инвестиции
Александрия
бурый уголь

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS