Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Парк доісторичного періоду у КіровоградіПарк доісторичного періоду у Кіровограді

канал «Кіровоград»

Парк доісторичного періоду. Саме так сьогодні кіровоградці називають розташований неподалік від центру міста парк «Ковалівський». Усе, що тут накопичувалось і створювалось роками, нині знищено. Про минулу «цивілізацію» нагадують хіба що катакомби, які утворилися, коли зносили дитячі майданчики та лавочки. Надію на відродження улюбленого місця відпочинку вже втратили кілька поколінь городян. Доля парку «Ковалівського» навіть після повернення його у комунальну власність – і досі під великим питанням. Чи зміниться щось?

Парк – великий сад чи гай зі стежками для гуляння, квітниками та майданчиками для ігор. Ось воно – визначення у енциклопедії. Але, на жаль, це визначення відверто не підходить для кіровоградського парка «Ковалівський».

Колись це було улюблене місце відпочинку та організації дозвілля кіровоградців. Зараз – чи не одне з найстрашніших місць обласного центру.

Та так було не завжди. Краєзнавець Вадим Смотренко пам’ятає, що колись на цих руїнах стояв один з найгарніших парків обласного центру. Це було традиційне місце проведення міських і державних свят, народних гулянь та різноманітних розважальних заходів. Те, що з ним сталося після численних перебудов, не вписується в жодні рамки, журиться пан Смотренко.

У шаховий клуб, який колись стояв на цьому місті, з’їжджалися гравці з усього міста. У ньому збиралися пенсіонери аби пограти в улюблену гру і поспілкуватися. Та коли парк черговий раз піддали реконструкції, дерев’яна альтанка шахістів просто зникла.

Це стосується і триметрової металевої скульптури Гулівера. 35 років вона простояла на цьому місці. Саме її можна було сміливо назвати візитною карткою дитячого майданчику у Ковалівському парку. І саме біля неї не одне покоління кіровоградців закарбовувало на фотографіях своє щасливе дитинство. Однак тепер від Гулівера на цьому місці не залишилося й сліду.

Стару назву «Ковалівський» паркові було повернуто вже за доби незалежності України. Та з часу його створення парк зазнав не одного кардинального перетворення, які, як показує історія, нічим корисним для нього не закінчилися. Наприклад, кіровоградський підприємець Сергій Устянський, який останнім був власником парку, намагався його відродити, але не зумів виконати обіцяного міській владі.

Фіналом хазяйнування стало те, що парк повернули у комунальну власність.

Тож на сьогодні що робити з Ковалівським парком вже визначились. Він залишиться у комунальній власності. І вже у цьому році, після ухвали відповідних рішень на сесії, у парку почнуться роботи з наведення ладу. Принаймні, міський голова пообіцяв, що за кілька років парк виглядатиме не гірше, ніж 25 років тому.

Читайте також про Ковалівський парк:

Фото — vseok.org.ua

Теги новости:
Ковалевский парк
парки Кировограда
благоустройство
отдых
досуг
аттракционы
детская площадка
достопримечательности Кировограда
Владимир Пузаков
Сергей Устянский

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS