Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

У Кіровограді проведуть ексгумацію останків німецьких солдат, похованих на ВалахУ Кіровограді проведуть ексгумацію останків німецьких солдат, похованих на Валах

Вечірня газета

У нинішньому році виповнюється 10 років з моменту облаштування у селі Крупському Кіровоградського району військового німецького кладовища, де покояться німецькі солдати, які загинули під час Великої Вітчизняної війни у ході визвольної Кіровоградської операції. В Україні існує всього п’ять таких офіційних цвинтарів, за якими німецька сторона здійснює догляд, а також веде пошук інших поховань своїх солдатів з наступним перенесенням їхнього праху до військових кладовищ.

З нагоди цієї дати 18 вересня наше місто відвідає численна делегація родичів та нащадків загиблих вояків, представників посольства Федеративної Республіки Німеччини, інших державних та громадських організацій, щоб вклонитися праху солдатів, адже християнські традиції велять з повагою ставитись до всіх полеглих не залежно від приналежності до воюючої сторони.

З метою вирішення організаційних питань із міським головою Володимиром Пузаковим зустрівся директор представництва в Україні Німецької народної спілки догляду за військовими похованнями Хансом Ульріхом Шрадером. Іноземний гість зазначив, що вони планують цього літа провести ексгумацію останків німецьких солдат, які поховані на території Фортечних валів (за різними підрахунками, їх там залишилось від сорока до сотні) з наступним перенесенням їх на кладовище в селі Крупському. Щодо проведення подібних заходів в Україні існує ряд документів, що, як виявилось, суперечать у тій частині, якої пори року проводити ексгумацію. Тож остаточне слово – за органами місцевого самоврядування. І як зазначив Володимир Пузаков, після погодження питання з відповідними міськими структурами, включаючи санітарні та комунальні служби, буде прийнято остаточне рішення.

Теги новости:
Великая Отечественная война
международные связи
кладбище
захоронение
Владимир Пузаков
санстанция

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS