Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Губернатор пропонує прикрасити Кіровоград статуями літературних героївГубернатор пропонує прикрасити Кіровоград статуями літературних героїв

Прес-служба ОДА

Голова обласної державної адміністрації Сергій Ларін та Міністр транспорту та зв'язку України Костянтин Єфименко взяли участь в урочистій презентації виставки мистецької спадщини видатного державного діяча, письменника та художника Володимира Винниченка, повернутої в Україну до 130-річчя з дня його народження та з нагоди 20-річчя проголошення Декларації про державний суверенітет України

Відкриття виставки картин Володимира Винниченка у Кіровоградському обласному художньому музеї відбулось у ювілейні дні. Саме у колишньому Єлисаветграді 130 років тому народився видатний державний і політичний діяч, перший Прем’єр-міністр незалежної України, письменник Володимир Кирилович Винниченко. Він увійшов в історію національної культури як один з талановитих українських письменників – автор чотирнадцяти романів, більше ста оповідань, двадцяти трьох драматичних творів, сорока однієї книжки щоденникових записів, що охоплюють період 1911-1951 років.

Володимир Винниченко у 1930-х роках, перебуваючи в еміграції у Франції, відкрив у собі талант художника. Протягом свого життя написав понад сто картин, портретів і акварелей. У 2001 році у Києві відбулося відкриття виставки «Краса і сила», на якій уперше в Україні було презентовано його малярську спадщину, а це – 89 картин, які, згідно заповіту дружини митця Розалії Винниченко, передала в Україну на довічне зберігання Українська Вільна Академія наук у США.

Голова облдержадміністрації привітав всіх жителів області з великою подією в культурному житті нашої області та держави.

- Сьогодні на Кіровоградщині – справді знакова подія: на свою історичну батьківщину ще раз повернувся видатний державний діяч, письменник, художник Володимир Винниченко - цього разу – у малярських творах, зазначив Сергій Ларін, звертаючись до учасників презентації. - Символічно, що нинішня виставка, яка має унікальне значення для всієї України, відбувається напередодні 20-ї річниці проголошення Декларації про державний суверенітет України, за що боровся голова першого українського уряду Володимир Винниченко.

– Винниченка на рідній землі ми згадуємо щодня: університетом, проспектом, музейними експозиціями, премією, а тепер і мистецькою спадщиною, що повернулася в нашу незалежну державу. Про неї щиро мріяв Володимир Винниченко, – наголосив голова Кіровоградської ОДА.

– Єлисаветград-Кіровоград знаний в світі через талановитих художників, композиторів, письменників, корифеїв українського театру. Хочу запропонувати, у міських парках чи скверах Кіровограда нагадати про Володимира Винниченка, Юрія Олешу, інших видатних митців нашого краю, встановивши скульптури героїв їхніх кращих творів. Якщо така ідея сприйматиметься громадськістю, оголосимо конкурс серед меценатів і конкурс серед місцевих скульпторів. Переконаний, що такий проект оживить, згуртує і прикрасить обласний центр, привабить сюди чимало відвідувачів, – підкреслив Сергій Ларін.

Читайте також:

Теги новости:
искусство
живопись
литература
выдающиеся земляки
Владимир Винниченко
выставка
Сергей Ларин

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS