Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Щоб дорога сукня не розчарувалаЩоб дорога сукня не розчарувала

Вечірня газета

До відділу захисту прав споживачів департаменту розвитку торгівлі, побутового обслуговування, транспорту та зв’язку міської ради останнім часом почали надходити скарги на якість доволі вартісного одягу. Ситуацію прокоментувала головний спеціаліст цього департаменту Ольга Ледахівська.

– Остання така скарга була від мешканки Кіровограда, яка придбала дорогий трикотажний костюм білоруського виробництва і після прання він полиняв та втратив зовнішню привабливість, – зазначила Ольга Андріївна. – Зараз не можна однозначно стверджувати, що виріб був низької якості, адже він перебуває на експертизі. Але із свого боку хочу зазначити, що часто споживач не завертає уваги на ярлики, прикріплені до товару, де вказуються умови догляду за ним. На кожному виробі обов’язково присутнє таке маркування, але якщо його немає, то він, зрозуміло, досить низької якості, а значить, і низької ціни.

Покупці повинні орієнтуватись у стандартних експлуатаційних знаках (символах) для текстильних виробів і суворо їх дотримуватись. Якщо, скажімо, на ярличку позначено, що виріб можна прати лише у теплій воді, і його не можна віджимати, до цих порад слід дослухатися. Навіть, якщо в такому випадку ви застосуєте програму “делікатне прання”, виріб може деформуватися.

Загалом, на всі текстильні вироби для дорослих та дітей повинні бути документи, що підтверджують їх якість. Для дитячого одягу потрібен ще й санітарно-гігієнічний висновок. А якщо одяг дитячого асортименту імпортного виробництва, має бути ще й сертифікат на товар, а для виробів вітчизняного виробництва – сертифікат і посвідчення якості.

На жаль, часто так трапляється (і це засвідчують наші постійні перевірки), що не всі ці документи є у продавців. Але споживач повинен їх вимагати, щоб бути впевненим у якості товару.

Якою ж інформацією повинен володіти споживач, купуючи той чи інший виріб швейного виробництва? На бірці повинні зазначатись назва товару, назва та місце розташування виробника, товарний знак виробника (не обов’язково), назва волокон та їх відсотковий вміст, модель, сорт (за наявності), дата виготовлення, позначення нормативного документа (ДСТО або держстандарт), штамп, що засвідчує приймання продукції, символи догляду та розмір.

Часто трапляється так, що, не звернувши уваги на всю цю інформацію, людина неправильно випрала одяг, і у неї виникають нарікання на його якість. Вона йде скаржитись у відповідні інстанції, вимагає незалежної експертизи. Спочатку спеціалісти нашого відділу беруть таблицю із символами для текстильних виробів і намагаються з’ясувати, чи дотримувався споживач усіх визначених вимог. Якщо скаржник не погоджується з нашими висновками, то він має право наполягати на незалежній експертизі. В такому випадку ми звертаємось до торгово-промислової палати і протягом трьох днів зобов’язані організувати цю експертизу, за 14 днів провести її. Ця послуга платна, однак надається вона за рахунок підприємця-продавця. Як правило, споживач присутній на експертизі, і експерт при цій людині встановлює причину псування товару.

Ще раз зауважу: перш, ніж кинути дорогу річ у барабан пральної машини, уважно ознайомтесь із символами по догляду за текстильними виробами. Можливо, не полінуйтесь та виперіть її вручну, тоді ваш настрій не буде зіпсований, а вартісний костюм чи сукня ще довго радуватимуть вас.

Оксана Верстюк, фото — Gettyimages.com

Теги новости:
защита прав потребителя

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS