Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Чи безпечно пити воду з кіровоградських криниць?Чи безпечно пити воду з кіровоградських криниць?

Кіровоград.proUA.com

553 проби води відібрали фахівці Кіровоградської міської санепідстанції протягом першого півріччя цього року. З них лише п’ять не відповідали ДСТУ за бактеріологічними та 15 – за хімічними показниками, що цілком відповідає нормативам.

Про це повідомив під час прес-конференції головний державний санітарний лікар Кіровограда Іван Касьяненко.

Він також повідомив, що недавно в Кіровограді було перевірено всі 232 колодязі на території приватних домоволодінь, в яких мешкають немовлята, перевищення вмісту нітратів (у 10, 15 а то й тисячу разів) виявлено у 132 у них. Та навіть і стосовно решти криниць, в яких якість води відносно нормально, ніхто не може дати гарантії, що пити з них воду безпечно, додав лікар.

«Згідно з нормативами, біля колодязя у радіусі 50 метрів не повинно бути зливних систем. Однак у Кіровограді приватний сектор – зокрема, мікрорайони Олексіївки, Новомиколаївки, Великої Балки – дуже щільно забудований, і в кожному дворі – зливні ями, надвірні вбиральні, які забруднюють поверхневі та підземні води. Варто врахувати також і те, що відстоювання чи кип’ятіння води вміст нітратів у воді не знизить. Тому всі, хто проживає в приватному секторі і в кого є маленькі діти попереджені про те, що готувати їжу для них на основі колодязної води заборонено», — пояснив Іван Касьяненко.

Він повідомив також, що зараз науково-дослідні інститути України розробляють стандарт спеціально на воду, призначену для дитячого харчування, який передбачатиме значно нижчий норматив вмісту нітратів, ніж той, що діє стосовно питної води взагалі.

За матеріалами «Вечірньої газети»

Читайте також:

Теги новости:
продукты питания
вода
питьевая вода
санстанция
экология
здоровье населения
Иван Касьяненко

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS