Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Кіровоградську пам'ятку архітектури відреставрують до кінця рокуКіровоградську пам'ятку архітектури відреставрують до кінця року

Прес-служба ОДА

Голова обласної державної адміністрації Сергій Ларін та перший заступник голови облдержадміністрації Микола Мездрін відвідали Кіровоградський обласний краєзнавчий музей, у якому розпочато новий етап ремонтних та реставраційних робіт

Будівля обласного краєзнавчого музею, також відома серед жителів обласного центру під назвою «Будинок Барського», є яскравою міською пам'яткою, збудованою в стилі модерн у 1900 році архітектором Олександром Лишневським.

Як відомо, обласний краєзнавчий музей, фонди якого нараховують 82 тисячі рідкісних історичних експонатів, та який по праву вважається візитівкою області, вже третій рік зачинений для відвідувачів у зв’язку з проведенням ремонтних робіт.

Голова облдержадміністрації мав можливість у повній мірі оцінити стан виконання фасадних робіт, а також відвідав підвальне приміщення музею, де вже фактично завершені роботи з реконструкції теплотраси та вентиляційної системи, поспілкувався з будівельниками.

На сьогодні у ремонтних роботах беруть участь 44 будівельники, але очікується, що найближчим часом до них приєднаються ще 20 працівників.

Сергій Ларін вважає неприпустимим той факт, що ремонтні роботи відомої пам’ятки архітектури тривають вже не один рік, а жителі та гості області тривалий час позбавлені можливості ознайомитися з експозиціями найкращого музею області та країни.

– Пріоритетне завдання сьогодення – завершити до кінця нинішнього року ремонтні роботи будівлі обласного краєзнавчого музею. З цією метою в обласному бюджеті закладені кошти на ремонтні та реставраційні роботи у розмірі 6 мільйонів гривень, – зазначив голова облдержадміністрації.

Сергій Ларін висловив особливу вимогу до будівельників – темпи виконання відновлювальних робіт не повинні нарощуватися за рахунок втрати автентичності історичної пам’ятки.

Підрядники запевнили голову облдержадміністрації, що численні елементи ліпнини, унікальні барельєфи і орнаменти, оригінальні елементи вікон та дверей, які є окрасою архітектурної пам’ятки, будуть відреставровані і збережені у первинному вигляді.

Директор музею Тамара Григор'єва зазначила, що завдяки підтримці обласної влади та особисто голови облдержадміністрації Сергія Ларіна, роботи з ремонту будівлі музею було розпочато з новою силою, з’явилася перспектива вже найближчим часом ввести у дію експозиції музею.

Фото — Прес-служба ОДА

Теги новости:
строительство
архитектура
реставрация
культура
музеи
достопримечательности Кировограда
Кировоградский областной краеведческий музей
Сергей Ларин

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS