Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Росіяни передали Кіровоградщині копії  історичних документівРосіяни передали Кіровоградщині копії історичних документів

Державний архів Кіровоградської області

У Держархіві Кіровоградської області відбулися урочисті заходи, присвячені передачі Посольством Російської Федерації в Україні копій документів з Архіву зовнішньої політики Російської імперії, що стосуються Новосербського корпусу та фортеці Святої Єлисавети.

У заході взяли участь тимчасовий повірений у справах Росії в Україні В.В.Лоскутов, виконуючий обов’язки першого заступника голови Кіровоградської обласної державної адміністрації О.Д.Саінсус, представники Кіровоградської міської ради, архівісти області та представники засобів масової інформації.

Присутні оглянули виставку архівних документів і матеріалів „Державний архів Кіровоградської області – невичерпна скарбниця з історії краю” у читальному залі Держархіву області.

Після передачі копій документів почесному гостю на згадку про перебування на Кіровоградщині були вручені сувеніри від Кіровоградської обласної державної адміністрації та від Державного архіву області.


Архів Кіровоградщини поповнено унікальними документами


Прес-служба ОДА :: 23 августа 2010

У державному архіві Кіровоградської області за участі виконуючого обов’язки першого заступника голови облдержадміністрації Олександра Саінсуса та тимчасово повіреного у справах Російської Федерації в Україні Всеволода Лоскутова відбулася урочиста церемонія передачі Посольством Російської Федерації в Україні копій документів XVIII століття з Архіву зовнішньої політики Російської імперії, присвячених заснуванню Нової Сербії та фортеці Святої Єлисавети

Олександр Саінсус подякував Всеволоду Лоскутову за унікальну можливість збагатити фонди державного архіву Кіровоградської області рідкісними документами, які висвітлюють маловідомі сторінки спільної української та російської історії, події, які відбувалися на території нашого краю у середині XVIII століття.

– Дана подія черговий раз засвідчує, що між нашими країнами та народами сформувалися дружні, партнерські взаємовідносини. І це зрозуміло, адже протягом багатьох століть наші народи єднала спільна історія, культура та традиції, – зазначив Олександр Саінсус.

Тимчасово повірений у справах Російської Федерації в Україні Всеволод Лоскутов, який до речі спілкувався з учасниками церемонії щирою українською мовою, наголосив, що передача до державного архіву Кіровоградської області 238 унікальних документів, які є спільним надбанням українського та російського народів, є лише першим кроком у позитивному співробітництві між нашими країнами у галузі культури та науки. – Сподіваюсь, що подібні заходи й надалі зміцнюватимуть добросусідські взаємовідносини між нашими державами, сприятимуть вивченню малодосліджених сторінок спільної для українського та російського народів історії, – зауважив Всеволод Лоскутов.

Презентовані російською стороною історичні документи охоплюють хронологічний період вітчизняної історії з 1751 по 1764 роки та містять інформацію про заснування у 1752 році фортеці святої Єлисавети, розповідають про переселення та освоєння території нинішньої Кіровоградщини вихідцями з Сербії, Хорватії, Болгарії, Чорногорії та Валахії. Серед наданих документів особливий інтерес для науковців представляє листування Російської колегії іноземних справ з першими комендантами Єлисаветградської фортеці.

Директор державного архіву Кіровоградської області Тамара Чвань відзначила, що дана подія стала результатом співпраці архівних служб Російської Федерації та України, та подякувала Всеволоду Лоскутову за всебічну підтримку ініціативи з передачі до обласного архіву раритетних документів, які розкривають нові сторінки вітчизняної історії.

Для гостей церемонії працівники обласного архіву підготували виставку унікальних документів, які розповідають про минуле Єлисаветграду, про наших земляків – відомих науковців, митців, громадських діячів, які залишили великий слід в історії як українського, так і російського народів.

Теги новости:
архив
архивные документы
краеведение
история
международные связи
достопримечательности Кировограда
крепость святой Елизаветы
Александр Саинсус

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS