Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Кіровоградська влада активно боротиметься з безробіттямКіровоградська влада активно боротиметься з безробіттям

Прес-служба ОДА

Безробіття залишається в області найгострішою соціальною проблемою. І ми повинні спрямувати усі наші зусилля, весь наш потенціал на створення нових робочих місць. Саме з такими словами звернувся до керівників провідних підприємств області виконуючий обов'язки першого заступника голови облдержадміністрації Олександр Саінсус під час наради, присвяченої підготовці обласної програми створення нових робочих місць.

Олександр Саінсус зазначив, що кризові явища в економічному секторі області проявилися, у першу чергу, у суттєвому зростанні кількості безробітних. Так, якщо у 2004 році у нашому регіоні нараховувалося 44 тисячі безробітних, то у нинішньому році ця цифра зросла до 47,6 тисяч, що дорівнює 9,9% від кількості працездатного населення області.

– Подібна ситуація не може не турбувати нас, адже безробіття породжує безліч соціальних проблем, які торкаються як непрацюючих, так і членів їх сімей, – зазначив Олександр Саінсус.

Виконуючий обов’язки першого заступника голови облдержадміністрації повідомив, що положення про подолання безробіття, створення нових робочих місць у реальному секторі економіки області було включено до програми розвитку Кіровоградської області на 2011-2015 роки «Центральний регіон – 2015», як такі, що потребують невідкладного вирішення.

– Одним зі шляхів підтримки місцевих товаровиробників, який стимулюватиме зростання виробництва та відповідно створення нових робочих місць, є заклик до жителів області «Будь патріотом Кіровоградщини, купуй кіровоградське, споживай кіровоградське!» Світова практика та досвід сусідніх областей засвідчують, що економіка одужує набагато швидше саме там, де влада сповідує політику здорового протекціонізму, а населення віддає перевагу продукції місцевого виробництва, – зауважив виконуючий обов'язки першого заступника голови облдержадміністрації.

– Ще один напрямок – створення в області мережі соціальних магазинів, асортимент товарів у яких складався б з продукції, виробленої на Кіровоградщині, і за значно нижчими цінами. Це і підтримка соціально незахищених верств населення, і нові робочі місця, і надходження до бюджету. – У нас є все необхідне: якісна та значно дешевша продукція, необхідні площі, бажання місцевих товаровиробників, тому ми повинні поєднати зусилля, і від ідеї переходити до практичного втілення даного проекту, – наголосив Олександр Саінсус, звертаючись до керівників провідних підприємств області.

Олександр Саінсус також закликав активніше спрямовувати потенціал підприємств для вирішення нагальних проблем області. Це може бути програма по реконструкції та модернізації ліфтового господарства області, адже переважна більшість ліфтів, а їх в області нараховується до 1,5 тисячі, вичерпали строк експлуатації та знаходяться в аварійному стані. Потребує вирішення і проблема організації кваліфікованого та якісного ремонту шкільних автобусів. Гостро потребує внутрішній ринок якісних автозапчастин, метизної продукції, які можна виробляти в області, не завозити із за меж області.

Голова Наглядової ради ЗАТ «Ельворті Груп» Павло Штутман запропонував ідею запровадження так званих «промислових кластерів», що фактично означає кооперацію малих, середніх та великих підприємств області у єдиний технологічний та виробничий процес.

Голова Наглядової ради Промислової групи «Креатив» Станіслав Березкін повідомив, що найближчим часом у Вільшанському районі буде реалізовано потужний проект, вартістю 70 млн. грн., з будівництва сучасного тваринницького комплексу, розрахованого на відгодівлю 60 тисяч свиней.

– У 2011 році у Компаніївському районі також заплановано ввести в дію аналогічний свинокомплекс та потужний комбікормовий завод (вартістю 100 млн. грн.), а це також передбачає створення нових робочих місць, – зазначив Станіслав Березкін.

На завершення, Олександр Саінсус запропонував вже у вересні провести в обласному центрі виставку-ярмарок продукції, яка виробляється підприємствами області, та закликав учасників наради взяти активну участь у даному заході.

– Ми повинні зробити все від нас залежне, щоб продукція, яка виробляється в області, була якісною та конкурентноздатною. Лише тоді будуть закладені умови для відродження виробництва на Кіровоградщині та створення нових робочих місць, – підкреслив виконуючий обов'язки першого заступника голови облдержадміністрації.

Сьогоднішня нарада – початок злагодженої роботи влади спільно з провідними підприємствами області у напрямку розробки та реалізації обласної програми зі створення нових робочих місць. Наступного разу ми обговорюватимемо дане питання з керівниками малих та середніх підприємств, – повідомив Олександр Саінсус.

Фото — Gettyimages.com

Теги новости:
безработица
трудоустройство в Кировограде
промышленность
сельское хозяйство
статистика
Ольшанский район
Александр Саинсус
Павел Штутман
Станислав Березкин

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS