Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Андрій Табалов — про кіровоградське дзюдо, здоровий спосіб життя і політичні планиАндрій Табалов — про кіровоградське дзюдо, здоровий спосіб життя і політичні плани

Спорт-Центр

Поспілкуватися з цікавою особистістю – завжди приємно, а тим більше з успішною особистістю, якою є Андрій Табалов (на фото) – керівник групи компаній «Формула смаку», голова обласної організації політичної партії «Фронт змін», президент обласної федерації дзюдо та самбо. У розмові з редактором сайту «Спорт-центр» Євгеном Савранським він розповів про свою спортивну кар’єру та поділився секретами, як завдяки самоорганізованості, вимогливості до себе досягаються поставлені цілі.

- Розкажіть про Вашу спортивну кар'єру: чим займалися, які спортивні досягнення маєте?

- Моя спортивна кар’єра доволі різноманітна, але в основному це боротьба дзюдо. Років з шести я спочатку пішов на плавання для загального зміцнення здоров’я, тому що був хворобливим у дитинстві: кожного року хворів то ангіною то грипом.. У батьків урвався терпець і вони вирішили віддати мене у спорт, щоб якось зміцнити моє здоров’я. На плавання я проходив недовго, вже у першому класі пішов до секції дзюдо у клуб «Кіровець», що діяв на Біляєва. Чому саме дзюдо? Мій дядько Сергій Миколайович (зараз перший заступник міського голови Кіровограда – ред.) був кандидатом у майстри спорту із самбо та дзюдо, а в радянські часи ці види спорту були як брати-близнюки, великої різниці не було і викладали їх одні й ті ж самі тренери. Там працювали два тренери: Шаповалов Олександр Вікторович та Шполянський Олександр Юрійович. У них я і почав займатися. Були у мене декілька разів перерви: я ходив потім зникав на декілька місяців, згодом знову починав тренуватися, але через два-три роки вже почав відвідувати тренування регулярно. Десь за три роки від початку занять - потрапив на свої перші змагання, здається, то була першість дитячо-юнацької спортивної школи…

«Я до цього часу зберігаю всі грамоти»

- Пам'ятаєте свій перший вихід на татамі?

- Пам’ятаю, тому що зайняв друге місце, я до цього часу зберігаю всі грамоти. Я вже тоді тренувався у ДЮСШ №3 по вулиці Дзержинського. Після «Кіровця» там у мене був доволі плідний час тренувань.

- Як довго ви займалися дзюдо?

- Я лише три роки тому припинив активні тренування, тому що отримав декілька травм і треба підлікуватися, але коли залікую травми – продовжу, можливо, за рік… Нехай не буду виступати на змаганнях, але для себе буду займатися. Дзюдо – вид спорту, яким можна займатися все життя. Я займався активно років до 18-ти, потім поїхав навчатися в Англію, тим не менш там знайшов секцію дзюдо і продовжив боротися за кордоном, виступав на змаганнях. Повернувшись, боровся вдома, але через травми вирішив призупинити заняття, підлікуватися, адже спорт професіональний – приносить певну шкоду здоров’ю, а я займався дзюдо достатньо професіонально.

«Коли боровся в Англії, був чемпіоном графства»

- Які спортивні досягнення маєте?

- Маю звання майстра спорту України, другий дан, чорний пояс. Серед спортивних здобутків – вигравав Кубок міністерства просвіти, це практично чемпіонат України, був стабільно першим-другим у місті, області, вигравав декілька Всеукраїнських турнірів, займав призові місця на інших змаганнях. Хоча надвисоких досягнень на міжнародній арені не досяг та вважаю для себе - виступав непогано. Коли боровся в Англії, у складі команди міста Брайтона був чемпіоном графства. До чемпіонату Англії не доїхав знову ж таки через травми: на той момент було пошкоджене коліно.

- Що дали заняття дзюдо?

- Дали багато що: дисципліну, цілеспрямованість, здоров’я, загальну фізичну підготовку дали дуже добру. Дзюдо – дуже цікавий вид спорту, адже це не лише спорт, а й світогляд, який формує людину, його розум, поведінку. Тому впевнений, що мені дзюдо дало багато що.

- Самоорганізованість, дисципліна, цілеспрямованість, сформовані протягом багаторічних тренувань, зараз допомагають у бізнесі та політиці?

- Дуже допомагають.

«Я дуже люблю дзюдо»

- Зараз Ви очолюєте обласну федерацію дзюдо та самбо, активно допомагаєте у розвитку цих видів спорту. Що спонукає Вас займатися цим?

- По-перше – любов до дзюдо. Я його дуже люблю. Він мені надзвичайно подобається. По-друге бажання зробити для тих дітей, які займаються зараз, цей вид спорту цікавим, комфортним та бажаним, щоб ним займалося якомога більше людей. Крім того є багато тренерів, яких я знаю, поважаю та хочу щось зробити для них. Свого часу люди, які запросили мене очолити обласну федерацію, довірили мені високу відповідальність. Вони поділяють зі мною точку зору, всіляко допомагають, тому я намагаюся їх не підвести та припідняти цей вид спорту над усіма іншими, оскільки він цього достойний.

- Як Ваша підтримка відображається на спортивних результатах дзюдоїстів нашої області?

- Сподіваюся, що позитивно. Ми в принципі не ставимо для себе надвисоких задач, тим не менш є в цьому році у нас призери міжнародних першостей, турнірів класу «А», наші борці стабільно займають призові місця на першостях України. Складніше потрапити до збірної України тому що Кіровоградська область традиційно не входить останніми роками до п’ятірки найсильніших в Україні. Незважаючи на мою допомогу та підтримку федерації, тим не менше, бюджет далекий від ідеального, він далеко не такий як у тому ж Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Харкові чи Одесі. Там на дзюдо виділяється в рази якщо не в десятки разів більше коштів. Це відповідно дає масовість, а коли є масовість – є спортивний відбір: серед маси людей, які боряться відшліфовується спортивна майстерність. Коли ж конкуренція менша – спортсмен менш підготовлений, тому традиційно дзюдо сильне у містах-мільйонниках. Вважаю, ми виступаємо на рівні України вище середнього. Найголовніше наше досягнення не стільки спортивне, скільки в тому, що дзюдо в області не вмерло за ці роки. Бюджетних коштів на дзюдо виділяться вкрай мало, просто смішні цифри, незважаючи на допомогу міської влади. Обласна, нажаль, менше але сподіваюся, допомагатиме більше. Нещодавно я розмовляв із одним заступником губернатора на цю тему, розраховую, на цей вид спорту зверне увагу губернатор. Тоді будемо досягати нових етапів розвитку.

- Щороку у вересні в Кіровограді проходить престижний Всеукраїнський турнір на призи Олімпійського чемпіона Сергія Новікова, сам чемпіон востаннє був у нас у 2008 році. Чи планується його приїзд на нинішні змагання? Де вони проходитимуть?

- Так він планує завітати у Кіровоград 18 вересня. Я з ним днями розмовляв по телефону і він підтвердив, що приїде до Кіровограда щоб привітати дітей, тренерів, буде вручати призи. Минулого року в нього був ювілей, тому ми підготували йому від обласної федерації особливий подарунок. Чекаємо вболівальників у школі олімпійського резерву в Дендропарку (інформація з датою та часом проведення знаходиться на сайті в рубриці «Анонси» - ред..)

- Мені відомо, що допомогою нашим дзюдоїстам Ви не обмежуєтеся. Якими ще соціальними проектами займаєтеся, кому допомагаєте?

- Допомагаємо дітям-сиротам, дітям з обмеженими фізичними можливостями, багато кому. Є певні організації, яких ми традиційно підтримуємо, всіх я одразу не згадаю. У травні я допоміг збірній області зі скелелазіння. Виявляється у Кіровограді дуже непогана збірна зі скелелазіння, я сам спробував займатися – мені сподобалося, але коли побачив в яких умовах тренуються спортсмени – жахнувся та вирішив допомогти. Нажаль, у нас спорт у дуже складному стані, а потім люди дивуються чому така злочинність, така смертність, захворюваність на різні недуги, а це все взаємопов’язані речі.

- Чув, Ви допомагаєте громадській організації «Серце матері», яка займається соціальною адаптацією дітей-інвалідів?

- Так я допомагаю їм, регулярно буваю особисто на їхніх заходах. Востаннє ми організовували для них перегляд вистави у ляльковому театрі.

- Окрім спорту які маєте захоплення?

- Іноді ходжу на полювання, риболовлю, але зараз рідко. Полюбляю їздити у різні країни та бувати там на природі, тобто десь на морі чи в океані поплавати, по горах походити… В принципі як і всі люди.

«Я пробував, звичайно, і палити, але мені це абсолютно не сподобалося»

- Знаю, що Ви активний прихильник здорового способу життя: не палите, не вживаєте алкоголь, підтримуєте фізичну форму. Звідки переконання у правильності саме такого способу життя, адже, нажаль, більшість нинішнього покоління не усвідомлює, що здоров’я – найцінніше в людини: часто у місті доводиться бачити як 12-13 літні діти палять, п’ють пиво не приховуючись, ведуть пропадницький спосіб життя…

- Воно в мене виникло саме собою. По-перше мої батьки мене не підтримували, більш того навіть усіляко перешкоджали моїм спробам палінню, вживанню спритних напоїв, причому достатньо суворо. Можливо, саме тому у мене не виникло такого потягу до цього. Крім того, незважаючи на те, що деякі діти коли їм забороняєш щось, навпаки намагаються спробувати - в мене такого бажання не виникало. Я пробував звичайно і палити, але мені це абсолютно не сподобалося. Алкоголь як і всі вживаю, але в обмеженій кількості, виключно по святах і без фанатизму. Якби я палив – то почував би себе погано, а я люблю почувати себе у добрій формі. Люблю іноді пробігтися, поплавати, ще чого-небудь корисного зробити. Ведучи такий спосіб життя, який веду я - можу собі це дозволити, в той час якщо я буду об’їдатися, вживати алкоголь в необмеженій кількості - я цього робити не зможу. Тому для мене важливіше бути у формі та добре себе почувати ніж навпаки. Той образ життя, який я маю, мене абсолютно задовольняє та приносить радість, якби він був протилежним – мені задоволення він би не приносив.

«Я планую балотуватися в обласну раду»

- Як ви, займаючись політичною діяльністю, очолюючи обласну організацію партії «Фронт змін» плануєте боротися з цими негативними суспільними явищами?

- Я планую балотуватися в обласну раду і сподіваюся, що туди потраплю. Там в першу чергу маю намір просувати програму розвитку дзюдо в області. Вона вже написана активістами федерації. Це питання я підійматиму перед губернатором, сподіваюся отримати погодження. Хочу залучити додаткове фінансування для відкриття нових залів, майданчиків. Якщо не займатися цими проблемами – населення буде продовжувати хворіти, зростатиме злочинність, погіршуватиметься загальний стан здоров’я населення тощо, а з цим треба боротися. В українській медицині. нажаль, принцип такий: захворів - треба лікувати. Наприклад у китайській медицині принцип інший – вони ведуть такий спосіб життя, який унеможливлює виникнення захворювань, щонайменше тих, яких можна уникнути ведучи правильний спосіб життя. Можливо, я буду в комітеті по цим питання і там буду просувати ідеали та своє бачення вирішення проблеми. Нажаль, наше населення схильне до зловживання згубними речами і в підсумку, середньостатистичний українець не відрізняється здоров’ям, особливою спортивністю, в той час як нація у нас достатньо міцна і могла би показувати кращі результати і в спорті та мати краще здоров’я.

- 11 вересня в Україні відзначали День фізичної культури та спорту. Що б Ви хотіли побажати читачам першого обласного спортивного інтернет-сайту «Спорт-центр» та всім людям, які причетні до цього свята?

- В першу чергу – добре себе почувати. Вести здоровий образ життя та отримувати від цього задоволення. Удачі та успіхів усім в нашій нелегкій діяльності.

Євген Савранський

Теги новости:
Андрей Табалов
спорт
боевые искусства
дзюдо
интервью
благотворительность
меценатство
выборы в Кировограде
здоровый образ жизни
здоровье детей

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS