Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Кіровоград може залишитись без театра ім. КропивницькогоКіровоград може залишитись без театра ім. Кропивницького

Кіровоград.comments.ua

Розтягування ремонту Кіровоградського академічного обласного музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького на 10-20 років просто знищить його.

Про це наголосив художній керівник і директор театру Михайло Ілляшенко, пише «Вечірня газета».

«Для поновлення реконструкції будівлі театру, яка завмерла на невизначений час, якихось кількох мільйонів гривень не вистачить. До того ж, розтягування ремонту на десять – двадцять років просто знищить його», - сказав він.

Реконструкція в приміщенні театру триває вже десять років. На остаточне завершення ремонтних робіт потрібно ще близько ста тридцяти мільйонів гривень.

«Це чималі гроші, тож з огляду на нинішню непросту фінансову ситуацію в державі колектив театру з розумінням ставиться до того, що віднайти їх на швидке закінчення реконструкції непросто. Тому й мириться зі значними незручностями у своїй професійній діяльності», - зазначає видання.

Трупа вже майже два роки не має змоги проводити повноцінні репетиції й грати на своїй сцені. «Нинішній постійний виїзний режим роботи на сценічних майданчиках у райцентрах і селах області, у містах поза межами Кіровоградщини несприятливий як для творчості, так і загалом для існування стаціонарного театру. Зараз ми змушені існувати в режимі колективу мандрівного, який суттєво відрізняється від стаціонарного», - сказав Ілляшенко.

У приміщені театру нині можемо використовувати для репетицій лише невеличку кімнату. Тому артисти випускають небагато нових вистав. Також не грають чимало творів зі свого репертуару, бо значна їх кількість потребує рухомого кола на кону, насичена складними декораціями, які не втиснути на невеликі сцени.

Худрук боїться, що у випадку затягування ремонту на невизначений термін театр почне втрачати молодих акторів, яким необхідна самореалізація. «Та й з іменитих артистів у театр, який не матиме реальної перспективи повернення до роботи у стаціонарі, ніхто не прийде. Тому вважаю, що академічний обласний музично-драматичний театр імені Марка Кропивницького слід підтримати. Нам дуже важко», - сказав він.

Нагадаємо, під час нещодавньої прес-конференції голова облдержадміністрації Сергій Ларін повідомив про те, що на реконструкцію драмтеатру в державному бюджеті передбачено вісімдесят мільйонів гривень.

Теги новости:
театр
театр корифеев
музыкально-драматический театр имени Кропивницкого
ремонт театра
искусство
культура
строительство
бюджет

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS