Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Як виглядатиме Театральна площа у Кіровограді?Як виглядатиме Театральна площа у Кіровограді?

Novosti.kr.ua

Презентація проекту реконструкції Театральної площі перед театром ім. М. Кропивницького відбулася в Кіровоградській міськраді вчора, 8 лютого.

Проект реконструкції площі представив його головний архітектор Віталій Кривенко. Він наголосив, що втілені в життя після реконструкції архітектурні рішення зовнішнього оформлення ані театру, ані площі не повинні дисонувати із розташованим поряд кавалерійським училищем, і тим більше із будівлями вулиці Дворцової. Загалом він наголосив, що історичний центр міста починаючи від Набережної, далі вулиця Велика Перспективна, Дворцова і Театральна площа - це єдина смислова вісь, яка й оформлюватися повинна в одному стилі.

Що ж стосується безпосередньо площі, то в планах її реконструкції, окрім заміни застарілих зелених насаджень на нові і організації їх автоматичного поливу, встановлення нових ліхтарів та інших малих архітектурних форм, справжньою її родзинкою має стати фонтан. Окрім цього, замість пам’ятника М.Л. Кропивницькому, Віталій Кривенко пропонує встановити більш узагальнений і символічний за своїм змістовим наповненням пам’ятник корифеям українського професійного театру. Згадав архітектор і про потребу перенесення іншого пам’ятника, що розташований на прилеглій території до театру, - воїнам-визволителям.

Значну увагу Віталій Кривенко приділив об’єктам, які стануть невід'ємними складовими частинами загального вигляду площі – це театральна кав’ярня, палац реєстрації шлюбів, виставковий центр образотворчого мистецтва та антикваріату. Так, проект кафе «Театральне», що має розташуватись по вулиці Дворцовій неподалік від будівель військового містечка, передбачає роботу кафе протягом всього року. Стаціонарна будівля кафе від загального його вигляду до оздоблення інтер’єру відображатиме колорит театральної атмосфери. У літню ж пору така атмосфера пануватиме на прилеглому до кафе літньому майданчику. Відвідувачі кафе матимуть змогу насолодитись грою акторів у якихось мініатюрах.

Виставковий комплекс образотворчого мистецтва та антикваріату за проектом розташований ближче до вулиці Дзержинського, покликаний для проведення масштабних виставок образотворчого мистецтва, у тому числі і міжнародних, виставок-продажу творів мистецтва та антикваріату.

Палац реєстрації шлюбів має стати частиною будівлі за адресою вулиця Дворцова, 6, де нині ведуться ремонтні роботи, а незабаром функціонуватиме Головне управління юстиції в області.

Чимало зауважень і питань у присутніх викликали місце розташування кафе, та й сама його доцільність, замало, на думку присутніх, у представленому проекті відведено місця і для парковок, та й виставковий комплекс теж не лишився без уваги, адже, як зазначив присутній на презентації голова ОДА Сергій Ларін, сама вулиця Дворцова буде своєрідним виставкоми центром для Кіровограда, на кшталт київського Андріївського узвозу.

На що Віталій Кривенко відповів, що представлений проект – це лише концепція, яка потребує більш ґрунтовного опрацювання, і зрозуміло, що вона ще доповнюватиметься і змінюватиметься.

Вислухавши представлену концепцію проекту, питання і зауваження від присутніх Сергій Ларін підсумував, що вважає за доцільне оголосити конкурс проектів реконструкції площі, запросити до участі усіх бажаючих, що дасть змогу не лише обрати найбільш цікавий проект робіт, а й стимулювати творчу молодь до дій. Передуватиме процедурі оголошення конкурсу визначення замовника робіт, на думку Сергія Ларіна, ним повинен стати міськвиконком. Не заперечував він і той факт, що подальші роботи, пов’язані із реконструкцією Театральної площі, виконуватимуться на умовах співфінансування і з міського, і з обласного бюджету.

Сергій Ларін подякував Віталію Кривенку та працівникам проектного інституту «Кіровоградагропроект» за виконану роботу і представлену концепцію проекту реконструкції театральної площі і запросив долучитись їх до конкурсу, якого все рівно не уникнути.

За матеріалами сайту Кіровоградської ОДА

Теги новости:
архитектура
строительство
реконструкция
Виталий Кривенко
Сергей Ларин
Кировоградский горсовет
памятник
достопримечательности Кировограда

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS