Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Чи зможе вітчизняна пошукова система конкурувати з Гуглом?Чи зможе вітчизняна пошукова система конкурувати з Гуглом?

Новини Кіровоградщини

Кілька українських програмістів і дизайнерів хочуть потягатися з Google, створивши вітчизняну пошукову систему Шукалка. У компанії однодумців, які розробляють проект, – і кіровоградець Андрій Цибрій, з яким поспілкувалися Новини Кіровоградщини.

− Проект організували кілька людей: програмісти, дизайнери. Ідея народилася минулого літа. Просто в якийсь момент стало прикро, що в Україні немає достойної пошукової системи. Восени минулого року почали розробляти Шукалку. Наприкінці лютого 2012-го вона побачила світ. Чи, вірніше, світ побачив її. Потихеньку починаємо розвиватися, набирати обертів, свою аудиторію…

− І який сенс у цій пошуковій системі? Що в ній унікального?

− Є певні відмінності між Шукалкою й двома великими пошуковими системами, якими користуються в Україні – Гуглом і Яндексом. Шукалка буде орієнтована саме на український сегмент Інтернету. Тобто, якщо Гугл і Яндекс використовують при пошуку якісні сайти з усього Інтернету, то зрозуміло, що в кількісному співвідношенні українських сайтів у результатах пошуку значно менше, ніж інших. Шукалка ж індексує в основному українські сайти.

− А яка мета у вас взагалі? Заробити грошей?

− Гроші, зрозуміло, не завадять. Але в першу чергу мета – соціальна. Тридцять відсотків від зароблених грошей Шукалки йтимуть на благодійність у дитячі будинки.

− Запуск проекту дорого обійшовся?

− Не можна сказати, що дорого. Поки кошти вкладають самі розробники. Потужної фінансової підтримки з боку якихось інвесторів немає.

− Так чому ви їх не шукаєте?

− Інвестори знайдуться самі, якщо сервіс буде достатньо хорошим.

− Скільки людей займається розробкою Шукалки?

− Я особисто знаю лише головного з організаторів. Кілька програмістів, дизайнерів… Разом – близько десяти чоловік. У мене буде окремий сервіс на Шукалці, який можна вже буде побачити найближчим часом. Однак карти розкривати поки не хочу.

− Скільки плануєте заробляти?

− Поки таких планів взагалі немає. Наразі мета – вивести Шукалку на перші позиції в Україні серед пошукових систем.

− Круто замахнулися. Тобто ви хочете позмагатися з Гуглом?

− Так. І я думаю, що нам вдасться. У Гугла – інший алгоритм пошуку. Якщо вже зовсім узагальнити, то Гугл аналізує пошукові запити й на цій основі видає якісь результати. Шукалка ж, повторюся, орієнтована саме на українські сайти.

− Сайти, на яких контент українською мовою, чи сайти, прив’язані до України (домен, трафік тощо)?

− Один із головних критеріїв розпізнавання на сьогодні – доменне ім’я. Крім того, буде ще ціла низка параметрів. А коли потрібна інформація на українських сайтах не знаходиться – тоді вже виводяться результати з інших веб-сторінок, не українських.

− Ну от шукаю я якусь інформацію. Ввожу запит. Яка мені різниця, на якому сайті розміщується те, що мене цікавить, – українському чи ні?

− Одне з наших завдань – підняття престижу вітчизняних сайтів. Ми будемо створювати попит на користування саме українськими сайтами.

− Судячи з того, що ти мені розповів, ви більше патріоти, ніж бізнесмени…

− Цілком можливо. Ну і нехай.

− Але ж є, скажімо, «Мета»…

− І багато нею користуються? Скільки я в Інтернеті, стільки й існує «Мета». Для мене вона була завжди. Але за цей час нічого серйозного так і не досягла.

− Майже всі пошукові системи створюють на своїй основі багато різних сервісів: починаючи від стрічок новин і закінчуючи великими соціальними мережами. Що у ваших планах?

− У найближчих планах – дуже серйозне поліпшення індексації сайтів. Зараз ми використовуємо алгоритми Яндекса, а також власні. Крім того – введення пошукової реклами. До кінця нинішнього року якихось потужних кроків (у сенсі розвитку багатьох інших сервісів) ми не робитимемо.

− Тридцять відсотків на благодійність стануть важливим фактором у завоюванні аудиторії? Інакше кажучи, чи важливо людям, на твою думку, те, що ви готові віддавати певні кошти на допомогу дітям?

− Думаю, так. Інформаційні партнери, з якими ми вже співпрацюємо, віддали нам перевагу перед іншими саме через ці тридцять відсотків. Тобто людей це справді цікавить.

Андрій Лисенко

Теги новости:
интернет
благотворительность
интервью

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS