Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Свежее в Кирнете

Освітяни у якості освіти не зацікавлені?Освітяни у якості освіти не зацікавлені?

Кіровоградський обласний комітет СПУ

Комісія, створена керівництвом Кіровоградської ОДА для з’ясування обставин та перспектив розвитку Кіровоградського професійного ліцею сфери послуг в зв’язку з підписанням інвестиційного договору на будівництво адміністративно-торгівельно-готельного комплексу, 8 липня 2008 р. зібралась на засідання і відмовилась розглядати та аналізувати документацію, яка стосується проблеми, не зустрілась з колективом ліцею, не одержала юридичної оцінки інвестиційного договору, не познайомились з наказом Міністерства освіти та науки України від 31 січня 2007 р. №69 «Про майнові питання», яким призупинено розгляд питань щодо відчуження державного майна та землі зі сфери управління Міністерства освіти і науки України та розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07 травня 2008 року №703 «Питання укладання деяких договорів». Члени комісії Приліпко В.І.,Тютюшкіна Н.І., Снєжко Л.О. та Громовий В.В. визначили, що проблема не стосується діяльності управління освіти ОДА і відноситься до компетенції Міністерства освіти і науки України. Із висновків Приліпко В.І., Тютюшкіної Н.І., Снєжко Л.О. та Громового В.В. випливає, що інвестиційний проект, нав’язаний Міністерством освіти і науки України безпосередньо директору ліцею Снєжко Л.О. А тому за все відповідає Міністерство освіти і науки України. До інвестиційного проекту вказані члени комісії претензій не мають, хоч проект не читали.

Вказані особи не стали зважати на ту обставину, що приватний комплекс будується на землі, що належить державному навчальному закладу, не для навчальних цілей, а для приватного торгового бізнесу.

Дана проблема вивчалась у Всеукраїнській асоціації працівників професійної освіти України. Всеукраїнської асоціації працівників професійної освіти України прийшла до висновку, що необхідно стати на захист державних інтересів із збереження землі ліцею та запобігти ліквідації самого ліцею.

На території ліцею планується будівництво не навчальної бази навчального закладу, а приватного адміністративно-торгівельно-готельного комплексу, де відсутні будь-які навчальні класи, лабораторії для відпрацювання навчальних програм з набуття професійної майстерності учнів.

Під час підготовки і підписання інвестиційного договору з ПП «Альбіон-Істейт» на будівництво директор ліцею Снєжко Л.О. перевищила свої повноваження, які визначені контрактом під час призначення на посаду директора. Згідно контракту, вона не має повноважень бути замовником та вирішувати будь-які майнові питання, підписувати подібні інвестиційні договори без письмового доручення Міністерства освіти чи управління освіти ОДА. Ніхто з державних органів влади не доручав Снєжко Л.О. бути замовником інвестиційного проекту ПП «Альбіон-Істейт» і не наділяв її додатковими повноваженнями, які не передбачені контрактом. Міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко був проти такого проекту.

Директор ліцею Снєжко Л.О., управління освіти ОДА не створювали інвестиційних запитів на будівництво приміщень ліцею, не було прозорості у визначенні претендентів на будівництво, не було оголошено управлінням освіти ОДА конкурсу на кращий проект, як це передбачає законодавство України.

Будь-яких погоджень планованого будівництва з архітектурою м.Кіровограда, відповідними органами місцевого самоуправління не здійснено, рішення сесії міськради, як це передбачає законодавство України, з даної проблеми не приймалось. Будівництво не передбачено Генеральним планом забудови міста.

Директор ліцею Снєжко Л.О.:

- не розглядала у колективі, у ОДА чи Міністерстві освіти і науки України планів та перспектив розвитку ліцею (відсутні перспективні розрахунки щодо потреби спеціалістів, які готує ліцей, не обговорювалось здійснення реконструкції старих приміщень ліцею, у яких відсутні нормальні умови для навчання учнів, не вивчалось питання раціонального використання земельної ділянки ліцею тощо);

- відмовилась від пропозиції народного депутата України Садового М.І. зустрітись у червні-липні 2007 р. з Міністром освіти і науки України Ніколаєнком С.М. для вирішення питання щодо виділення коштів на будівництво нового, сучасного приміщення ліцею та ремонту діючих приміщень;

- відмовилась від пропозиції відвідати профтехучилище Київського торгово-економічного університету подібного профілю з метою вивчення можливості запозичення проекту;

- не побажала зустрітись з головою ОДА Моцним В.К. для з’ясування перспектив розвитку ліцею через прийняття програми обласної ради з підтримки розвитку професійної освіти за досвідом м. Києва, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької областей та ін.

- підписала 21 вересня 2007 р. інвестиційний проект, а 10 жовтня передала по акту гаражі на території ліцею в оренду.

Директором ліцею і управлінням освіти ОДА не здійснено обрахування вартості земельної ділянки, яка вилучається, та яка вартість обіцяних 9 готельних номерів і кімнати для перукарні. Не обґрунтовано, що робити з готельними номерами у навчально-виховному процесі. У проекті крім вилучення землі нічого не говориться про механізм такого вилучення.

Реалізація проекту - це черговий крок до ліквідації матеріальної бази ліцею і самого ліцею. Декілька років тому подібним способом ліцей позбувся столярних майстерень. Нині там розміщено приватний магазин «Імпекс».

Будівництво комплексу - це черговий крок до значного погіршення умов навчання учнів, втрати спортивного майданчика, а відповідно - ліквідація матеріальної бази для виконання навчальної програми з фізичного виховання учнів.

Крім цього будівництво такого комплексу за 50-60 метрів від ЗОШ №4 та обласного дитячого позашкільного закладу суперечить нормативним документам, які визначають санітарні норми навчальних закладів, і призведе до значного погіршення шляхового руху учнів, посилення руху на і зараз перевантаженій автодорозі по проспекту В.Винниченка, погіршення екологічної ситуації навколо навчальних закладів.

Аналіз інвестиційного договору між директором ліцею Снєжко Л.О. та ПП «Альбіон-Істейт» показав його юридичну невідповідність законам Укоїни та спрямованість не на користь навчального закладу.

Виходячи з вищевикладеного та враховуючи наказ Міністерства освіти і науки України від 31 січня 2007 р. № 69 «Про майнові питання», Постанову Кабінету Міністрів …… прошу направити лист до Міністерства освіти і науки України з проханням призупинити дію рішення комісії з майнових питань Міністерства освіти і науки України (протокол № 23 від 19 вересня 2007 р.) частині погодження інвестиційного договору № 08,07 від 21 вересня 2007 р.

Провести службове розслідування за фактами перевищення повноважень директором Кіровоградського професійного ліцею сфери послуг Снєжко Л.О. та порушенням чинного законодавства начальником управління освіти ОДА Приліпко В.І.

Президент Всеукраїнської асоціації
працівників професійної освіти
С.Садовий


Перейти на сайт автора

Теги новости:
строительство
Громовой
Прилипко
инвестиционный проект
гостиница
лицей
ПП «Альбіон-Істейт»

Сайты кирнета: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Да, если что: кирнет — это интернет в Кировограде
Вы тоже можете бесплатно публиковать новости и привлекать посетителей на свой сайт! Узнать как