Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Навіть оскар буде наш, якщо є в душі кураж!Навіть оскар буде наш, якщо є в душі кураж!

Вечірня газета

Українське кіно виникло невдовзі після епохальної демонстрації братами Люм'єрами їх геніального винаходу – рухомих картинок. За тривалий час свого існування наш кінематограф створив шедеври світового масштабу – згадаймо хоча б добу українського поетичного кіно чи творчість Довженка, з якого воно і проросло...

Нині виробництво фільмів в Україні хоча й існує, але їх дуже мало як для країни з давніми кінематографічними традиціями. Та найбільш обділені серед української кіноаудиторії – діти. Для них у нас майже не знімають кінострічок. Однак саме в Кіровограді розпочалося відродження дитячого кіно. А створює його дитяча студія “Ку-раж”, що діє при обласній державній телерадіокомпанії.

На цьогорічному вітчизняному кінофестивалі дитячих фільмів і програм “Золоте курча” п'ятисерійний серіал "ку-ражівців" "Ваш вихід" здобув перше місце в номінації “Художній фільм”. Йому одностайно віддали перемогу і доросле, й дитяче журі.

Із чого все почалося...

Керівники студії “Ку-раж” Володимир Крутоус і Наталя Устименко вже тринадцять років працюють у дитячій кінематографічній царині. Спочатку ведучим у їхніх телепрограмах був Володимир. Та з часом вони з Наталею дійшли висновку, що дітям і цікавіше, і зрозуміліше чути про їхнє життя від своїх однолітків, а не від дорослих дядьків і тіток. Так виникла ідея створення проекту, в якому програми для юної аудиторії разом із дорослими готуватимуть діти.

Вперше оголошення про набір дітей у щойно створену студію пролунало в обласному телеефірі 19 березня 2000 року. Їм пропонували спробувати себе в ролях журналіста, актора, телеведучого. Охочих виявилося чимало. Зараз студія “Ку-раж” – це і творчо-виробничий, і навчальний центр. Тут вивчають техніку екранного мовлення, акторську майстерність, основи журналістики, музику та супутні предмети, без яких при створенні телевізійного продукту не обійтися.

Студійці займаються у двох групах – молодшій і середній. Володимир навчає менших, Наталя – старших. Коли ті закінчують у школі дев'ятий клас, то, маючи бажання, переходять у молодіжну редакцію телерадіокомпанії.

За сім років творчої діяльності колектив доріс до постійної присутності його програм у теле- і радіоефірі. Щовечора виходить програма “Засинайко” (молодша група), щотижня – “Кукарача”(середня група). Щодня голоси дітей з обох груп чутні на FM-хвилях (радіо FM “Скіфія-Центр” – 106,7) у програмах “П'ять хвилиночок” і “Так кажуть”...

Наше кіно – найкраще!

Згадаймо, які кінострічки та передачі приваблювали нас у дитинстві. Переважно ті, де були близькі нам теми і де ми бачили світ, сприйнятий дитячими очима. Таких фільмів і передач за радянської доби було багато. Що ж дивиться теперішня українська юнь? Або ті ж радянські фільми для дітей (вартісні за змістом, але часто вже не зрозумілі за зображеними реаліями нинішньому молодому поколінню), або ж бойовики як західного, так і східного виробництва. Із цим керівники студії “Ку-раж” Володимир і Наталя не мають наміру миритися. На їхнє переконання, дітей слід виховувати саме на дитячих фільмах і програмах. І це цілком слушна думка. Бо що посієш – те й пожнеш.

Тож, зважаючи на повну відсутність українського кінопродукту для дітей, вони вирішили, що час уже братися за знімання таких фільмів у Кіровограді! Від виникнення задуму і до завершення фільмування п'яти серій кінострічки “Ваш вихід” та фільму про фільм минув рік. У серіалі було задіяно тридцятеро студійців. У ньому юні актори зіграли знайоме їм шкільне життя. Фільмували по суботах у 24-й, 32-й школах та актовому залі школи “Мрія”. Телесеріал мав широку аудиторію на обласному телебаченні, а під час весняних канікул його демонстрували на УТ-1. На цьогорічному кінофестивалі дитячих фільмів і програм “Золоте курча” він здобув перше місце в номінації “Художній фільм” (звідти керівники студії привезли диплом і статуетку “Золоте курча”). Йому одностайно віддали перше місце і доросле, й дитяче журі: твори переможців першого етапу фестивалю за традицією демонструють влітку в дитячих таборах відпочинку, там діти услід за дорослими віддали першість у царині дитячого кіно кіровоградському кінопродуктові...

Плани й перспективи

Засмакувавши лаврів переможців та залишаючись прихильниками кіновиробництва для дітей, керівники студії “Ку-раж” та всі студійці, натхнені популярністю свого зовсім не гливкого першого млинця – серіалу “Ваш вихід”, взялися за фільмування нового двосерійного фільму. Знову ж таки про шкільне життя, про яке й сотні стрічок забагато не буде. Прем'єра має відбутися у жовтні–листопаді. Назва фільму і його сюжет для широкого загалу поки що таємниця: це щоб цікавіше було. Ну що ж – почекаємо.

Над кожною програмою і фільмом працює весь колектив студії. Кожен може пропонувати свої думки. Наприклад, автором ідеї двосерійного фільму є студійка Саша Крикун, чим вона небезпідставно дуже пишається.

Таке-от кіноподвижництво “Ку-ражу” привернуло увагу не лише телеспоживачів, але й чиновників. Хоча це буває й нечасто, але цього разу така увага пішла на користь студії. У найближчому майбутньому в Україні планується запровадити канал, продукцію для якого створюватимуть усі державні обласні телерадіокомпанії. Кожна з них зніматиме програми певного напряму. Кіровоградській рекомендовано знімати дитяче кіно. Задум припав до смаку всім – і київським кіночиновникам, і керівникам обласної телерадіокомпанії, і, звичайно ж, усім “ку-ражівцям”. Якщо задумане реалізовуватиметься, то невдовзі в Кіровограді може виникнути солідна структура з виробництва дитячих кінострічок. Підґрунтя для цього є. Це студія “Ку-раж” та плоди її роботи...

Із куражем – до високої мети

Можливо, читач звернув увагу на назву студії і дивується: що це за слово таке дивне. Насправді усе просто. Кураж, бо творять тут з піднесеним настроєм. А ку-раж, бо, як кажуть засновники студії, Крутоус і Устименко – творячи, перебувають у ражі. Маємо оригінальне новаторське переосмислення енергетичного слова “кураж”. Емоційність і креативність назви студії спонукала дітей до створення такого собі корпоративного слогана. Студійці, закінчивши чи то займатися, чи зніматися, вигукують: “Навіть Оскар буде наш, якщо є в душі кураж!”

Дійсно, як назвеш корабель, так він і попливе. Кораблеві “Ку-раж” пощастило як із назвою, так і з його обома капітанами, та й особовий склад цього напрочуд енергійного човна сповнений завзяття і бажання творити нові кіносвіти.

Теги новости:
кино
детское кино
детское творчество
детская киностудия
Ку-раж
Владимир Крутоус
Наталья Устименко

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS