Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

У Кіровограді вшановано пам'ять жертв ХолокостуУ Кіровограді вшановано пам'ять жертв Холокосту

канал «Кировоград»

Друга Світова війна забрали життя близько 50 мільйонів людей, десята частина з яких – євреї. Фашисти знищували їх цілеспрямовано, не зважаючи ні на вік, ні на стать, ні на соціальний статус. Нині такі дії нацистів кваліфікують як систематичне переслідування і винищення конкретної нації - Холокост. В усьому світі пам'ять його жертв вшановують наприкінці січня.

Полювання на людей розпочалось у червні 1941 року. За дивізіями вермахту йшли спеціальні групи, головною метою яких було повне знищення єврейської нації. За роки війни фашистам вдалося винести смертельний вирок 6–ти мільйонам людей єврейської національності. Десятки тисяч євреїв, розстріляли і на Кіровоградщині. Чому і за що вбивали членів їх родин, ті, хто вижив, не можуть зрозуміти і досі.

У День пам'яті жертв Холокосту члени єврейської общини вже традиційно відвідують ті місця в обласному центрі, що стали для них святими. Безневинних жертв нацизму щороку згадують біля пам'ятника на Фортечних валах. Там поховано близько 50 тисяч людей, вбитих у роки тимчасової окупації обласного центру фашистськими загарбниками. Поклали квіти родичі загиблих і до пам'ятного знаку жертвам Холокосту, встановленому у сквері перед Великою хоральною синагогою. Це місце для усіх кіровоградських євреїв має особливе значення. Багато років тому саме звідси нацисти гнали людей на розстріл...

Теги новости:
Холокост
геноцид
уничтожение евреев
Вторая Мировая война
нацизм
День памяти жертв Холокоста

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS