Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

Як українське законодавство "кришує" підпільний гральний бізнесЯк українське законодавство "кришує" підпільний гральний бізнес

весь Кировоград

Доки активісти політичних партій демонстративно розбивають спеціально придбані гральні автомати, а лідери громадських організацій проводять круглі столи про шкоду ігроманії, підприємці Кіровоградщини вкладають все більші кошти у розвиток грального бізнесу у регіоні.

Щоб проілюструвати такий висновок розкажемо, що всього на території Кіровоградської області зареєстровано 55 суб'єктів підприємницької діяльності, які отримали ліцензії на здійснення діяльності у сфері грального бізнесу. Простіше кажучи, понад півсотні підприємців виклали кожен по 160 тисяч доларів (!) і придбали дозвіл на легальне відкриття різноманітних закладів, де кіровоградці можуть задовольнити потяг до азартних ігор. Загалом виходить, що тільки у початковий етап розвитку грального бізнесу кіровоградські підприємці вклали понад сорок мільйонів гривень. А скільки “підприємців” працюють у даній сфері нелегально, невідомо нікому.

Під час лише одного цільового відпрацювання працівники УДСБЕЗ УМВС у Кіровоградській області перевірили 50 суб'єктів підприємницької діяльності і виявили 30 фактів встановлення гральних автоматів без відповідних дозвільних документів (ліцензій чи патентів). За виявленими фактами було складено 27 протоколів про адміністративне порушення – 6 у Кіровограді, 4 в Олександрії, по три у Світловодську та Знам'янці, по два у Гайвороні, Малій Висці та Ульянівці, по одному у Кіровоградському районі, Новоукраїнці, Бобринці та Петровському районі. Ще кілька протоколів торкнулися Голованівскього та Новоархангельського районів. Як бачимо, “зараза” розповзлася по всій області. З одного боку, як це не смішно, починаєш радіти – навіть у райцентрах знаходяться підприємці (а може, підставні особи?), яким по силам викласти кілька сотень тисяч доларів, щоб розвивати власний бізнес у нашій бідній-нещасній області. З іншого боку - дивно, як на заваді все тим же правоохоронцям встає закон.

Відповідно до чинного адміністративного законодавства (ст. 164 “Порушення порядку провадження господарської діяльності), замість конфіскації, яка раніше загрожувала злісним порушникам вищезгаданої діяльності, після відповідних змін тепер загрожує штраф у розмірі від 30 до 60 неоподаткованих мінімумів (300-500 грн.). Це при тому, що вартість одного грального автомату стартує від двох-трьох тисяч гривень. Звісно, бізнесмен легко платить штраф, і “грішить” далі, не переймаючись, що у майбутньому може позбавитись дорогоцінного майна. Наприклад, під час останнього рейду з перевірками, що його організували працівники правоохоронних органів, було вилучено півтори сотні одиниць грального обладнання, що функціонували без відповідних документів, на загальну суму близько 300 тисяч гривень. У результаті Знам'янським міським судом прийняті рішення про конфіскацію лише чотирьох гральних автомати, а інше обладнання після сплати штрафів повернуто власникам.

Складається враження, що місцеві суди просто незацікавлені у легалізації грального бізнесу на Кіровоградщині і в Україні в цілому. Так вже згадана стаття 164 Кодексу України про адміністративні порушення (КУпАП) передбачає у частині першій накладення штрафу, а у частині другій – конфіскацію: за “дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж саме порушення”. Проте, як свідчить практика, суди навіть за повторне правопорушення гральні автомати не конфіскують!

Конкретні приклади – на кожному кроці. У місті Олександрія Кіровоградської області по пр. Леніна, 35 працював зал ігрових автоматів приватного підприємця Гаврилюка. Під час перевірки даного залу правоохоронці не виявили ліцензії, про що і було складено відповідний протокол. У суді оператор залу, пан Ю.О.Іщук повністю визнав свою провину, а суд признав його винним у вчиненні адміністративного порушення, передбаченого частиною 1 ст. 164 КУпАП, та призначив штраф. Під час повторної перевірки, коли були виявлені ті ж самі порушення, протокол про вчинення адміністративного правопорушення передбачав вже частину 2 ст. ст. 164 КУпАП (нагадаємо, покарання – конфіскація). Але суд Олександрії, до якого було направлено протокол, чомусь знову призначив лише штраф...

От так і працюють кіровоградські правоохоронці... Їм, мабуть, час долучатися до показових акцій політиків та брати участь у круглих столах і телевізійних ток-шоу про шкоду ігроманії та розвиток нелегального бізнесу, бо робити свою повсякденну роботу ефективно їм заважають зв'язані законом руки...

Теги новости:
игровой бизнес
игровые автоматы
подпольный бизнес
проверка
штраф

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS