Кировоград. Портал

Кировоград — новости и сайты

Искать: Как искать?
Детальный поиск
Например:Новости Кировограда

На скільки підвищено пенсію «дітям війни»?На скільки підвищено пенсію «дітям війни»?

Прес-служба ОДА

Роз’яснення головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації щодо підвищення пенсій дітям війни.

На чисельні звернення громадян стосовно розміру підвищення до пенсії особам, які мають статус дітей війни, головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації повідомляє наступне.

Статтею 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” від 18.11.2004 року № 2195-ІV передбачено, що цій категорії громадян пенсії чи щомісячне довічне грошове утримання (або державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії), підвищується на 30 відсотків від мінімальної пенсії за віком. Однак, відповідно до статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, мінімальний розмір пенсії за віком у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом. Застосування такого розміру для визначення надбавок, підвищень до пенсій та допомог даним законом не передбачено. Отже, цей розмір не може бути застосований і для Закону України “Про соціальний захист дітей війни”.

Статтею 95 Конституції України визначено, що будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, а також розмір і цільове спрямування цих видатків визначаються законом про державний бюджет України. Норми, які вводяться цим законом, діють протягом бюджетного року і є пріоритетними відносно інших законів.

У 2007 році, виходячи з фінансових можливостей держави та згідно зі статтею 111 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік”, підвищення до пенсії чи щомісячного довічного грошового утримання (або державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії), відповідно до статті 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, виплачувалось лише особам, котрі є інвалідами (крім тих, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”) у розмірі 50 відсотків від розміру надбавки, встановленої для учасників війни.

У 2008 році, згідно із Законом “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 28.12.2008 р. № 107-VІ та постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 “Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”, дітям війни до пенсії виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни (10% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).

Розмір цього підвищення до пенсії становить: з 1 січня – 47 гривень, з 1 квітня – 48 гривень 10 копійок, з 1 липня – 48 гривень 20 копійок, а з 1 жовтня складатиме 49 гривень 80 копійок.

Начальник головного управління,
член обласної міжвідомчої
координаційно-методичної ради
з правової освіти населення
Галина Пастух

Теги новости:
дети войны
пенсия
социальные выплаты

Новости в тему:

Новости Кировограда: обсудить на кировоградском форуме

Перепечатка материалов допустима только со ссылкой на РКС. Ссылка для традиционных СМИ — rks.kr.ua; гипер-ссылка для использования в онлайне — <a href="https://www.rks.kr.ua/">Новости Кировограда</a> (скопируйте и вставьте).

Уважайте чужой труд: все новости, опубликованные в РКС, проходят редакторскую правку. Иногда это просто исправление ошибок, но часто, чтобы придать новости читабельный вид, материал приходится переписывать с нуля. И даже в этом случае мы всегда указываем источник. Коллеги, ждем того же от вас. Спасибо.

Кто живет в Кировограде? Смотрите фотографии кировоградцев на сайте «Знакомства в Кировограде»
А еще можно посмотреть, что нового в кирнете

RSS